خانه » اخبار » تصمیم AFC در مورد استفاده از بازیکنان خارجی به ضرر تیم های ایرانی

تصمیم AFC در مورد استفاده از بازیکنان خارجی به ضرر تیم های ایرانی

تصمیم ای اف سی در مورد استفاده از بازیکنان خارجی به ضرر تیم های ایرانی به گزارش اولی ها: تصمیم جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) درباره استفاده از بازیکنان خارجی به ضرر تیم های ایرانی خواهد بود.

تصمیم AFC در مورد استفاده از بازیکنان خارجی

تصمیم AFC در مورد استفاده از بازیکنان خارجی

رونمایی از جدیدترین تاثیر منفی افزایش قیمت دلار روی فوتبال کشورمان، کنفدراسیون فوتبال آسیا قانون استفاده از بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان آسیا را تغییر داده و در نامه‌ای اعلام کرده که تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها می‌توانند از پنج بازیکن خارجی و یک بازیکن آسیایی در لیگ قهرمانان استفاده کنند.

لیگ عربستان سعودی از «زین» به لیگ ستارگان تغییر نام داده است و همین باعث شده تا بودجه بالاتری به باشگاه ها اختصاص داده شود تا آنها بازیکنان سرشناسی را جذب کنند تا از این طریق هم لیگ این کشور قوی‌تر شود و هم نمایندگان آنها بتوانند در لیگ قهرمانان آسیا نتایج بهتری را کسب کنند.

لیگ عربستان همچون لیگ چین تعداد بازیکنان خارجی تیم ها را افزایش داده تا جایی که هر باشگاهی می‌تواند از هشت بازیکن خارجی در لیگ بهره ببرد. این در حالی است که پیش از این هر باشگاه تنها از چهار بازیکن خارجی استفاده می‌کرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا هم قانون استفاده از بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان آسیا را تغییر داد و در نامه‌ای اعلام کرد که تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها می‌توانند از پنج بازیکن خارجی و یک بازیکن آسیایی در لیگ قهرمانان استفاده کنند.

با توجه به این که تیم‌های عربی و عربستان رقم‌های بالایی را برای جذب بازیکنان خارجی پرداخت می‌کنند بدون شک قدرت و توان آنها بسیار بالاتر می‌رود و این به ضرر باشگاه های ایرانی خواهد بود که چنین توانی را در جذب بازیکنان خارجی ندارند.

همچنین بخوانید: زهرا خدابخشی، علیرضا جهانبخش فوتبال بانوان ایران

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*