خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶
خانه » فناوری اطلاعات » تشخیص آنلاین سن افراد توسط عکس چهره
تشخیص آنلاین سن افراد توسط عکس چهره

تشخیص آنلاین سن افراد توسط عکس چهره

تشخیص آنلاین سن افراد توسط عکس چهره شرکت مایکروسافت با تاسیس سایتی با گذاشتن عکس چهره در آن سن فرد را تخمین میزند

 

به گزارش اولی ها شرکت مایکروسافت، وبسایتی راه‌اندازی کرده که از روی عکس، می‌تواند سن صاحب عکس را حدس بزند. این وبسایت «چه سنی» – How Old – نام دارد.

سایت تشخیص سن

سایت جدید شرکت مایکروسافت قابلیت این را دارد که با آنالیز تصاویر چهره اشخاص چه زن و چه مرد میتواند سن افراد را به طور حدودی مشخص کن برای ازمایش این سایت تصویر دکتر عباسی دادیم به سایت که طبق گفته سایت ویکیپدیا ایشان 48 سال سن دارند ولی وقتی ما عکش ایشان را به سایت دادیم 46 نشان داد که میشه گفت به طور حدودی خیلی نزدیک و خوب نشان ولی نمایش سن شما به کیفیت عکس هم بستگی دارد.

به گزارش شبکه تلویزیونی «ای‌بی‌سی نیوز» آمریکا، مايکروسافت گفته که این سایت از روی تجزيه و تحليل عکس، می‌تواند حدود سن واقعی صاحب آن را حدس بزند و به زودی به شکل اپلیکیشن هم به بازار ارائه خواهد شد.

کافی است که يک سلفی را در اين وبسايت بارگذاری کنيد و پس از چند ثانيه این تجزيه و تحليل به شما ارائه خواهد شد.

شبکه تلویزیونی «فاکس نيوز» هم در گزارش کوتاهی نوشته که در روابط اجتماعی، «حدس زدن سن افراد» می‌تواند بازی خطرناکی باشد و می‌تواند خاطر صاحب عکس را آزرده کند، حتی اگر این کار از سوی يک روبات صورت گرفته باشد.

شاید از همین روست که وقتی نتیجه روی سایت منتشر شد، این پیام همراه آن منتشر می‌شود: «اگر سن و يا جنسيت صاحب عکس را درست تشخيص نداده‌ايم، بابت اين اشتباه عذرخواهی می‌کنيم!»

مايکروسافت روز پنجشنبه هفته پیش در جريان کنفرانسی از اين سايت جديد خود رونمايی کرد که در حقيقت نمايشی بود از نرم افزار جديد اين شرکت برای تشخيص چهره و قرار است در آينده نزديک به شکل اپلیکیشن به بازار عرضه شود.

 


1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1امتیاز مطلب : 2٫00 )
Loading...
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter