خانه » اخبار ستارگان » جزئیات ترور سعید کریمیان مدیر شبکه جم و دلیل قتل سعید کریمیان در ترکیه + عکس

جزئیات ترور سعید کریمیان مدیر شبکه جم و دلیل قتل سعید کریمیان در ترکیه + عکس

جزئیات ترور سعید کریمیان مدیر شبکه جم و دلیل قتل سعید کریمیان در ترکیه آخرین اطلاعات از ترور سعید کریمیان مدیر شبکه ماهواره ای GEM در ترکیه .

سعید کریمیان مدیر شبکه جم که در سال های اخیر نامش را بسیار شنیده ایم در ترکیه ترور شد .

ترور سعید کریمیان در خیابان های ترکیه و در ماشین وی توسط اشخاصی ناشناس اتفاق افتاده است که هنوز قاتلان سعید کریمیان خود را معرفی نکرده اند .

سعید کریمیان که در سال های اخیر بارها و بارها از فسادش در شبکه جم حرف زده شده بود دستش از دنیا کوتاه شد .

جزئیات ترور سعید کریمیان مدیر شبکه جم و دلیل قتل سعید کریمیان در ترکیه

سعید کریمیان

ترور سعید کریمیان

مرگ سعید کریمیان توسط خانواده سعید کریمیان تایید شده است اما هنوز قاتلان و هنوز انگیزه قتل سعید کریمیان مشخص نشده است .

اعضای خانواده سعید کریمیان به بی‌بی‌سی فارسی گفتند او روز شنبه (۲۹ آوریل/نهم اردیبهشت) در استانبول ترکیه مورد سوء‌قصد قرار گرفته و کشته شده است.

همزمان رسانه‌های ترکیه با پخش تصاویری از یک خودرو که به نظر می‌رسد به گلوله بسته شده، گزارش کرده‌اند این سوء‌قصد در محله ماسلک استانبول روی داده و در جریان آن دو نفر هدف گلوله‌های متعدد مهاجمان قرار گرفته‌اند.

گزارش شده است که نفر دوم “کویتی” و از شرکای تجاری آقای کریمیان بوده است.

پلیس ترکیه هنوز به این خبر واکنش رسمی نشان نداده است.

گزارش شده است خودروی ضاربان در نزدیکی محل حادثه در حالیکه به آتش کشیده شدن و کاملا سوخته، پیدا شده است.

هنوز از انگیزه این حمله گزارشی منتشر نشده است.

جزئیات ترور سعید کریمیان مدیر شبکه جم و دلیل قتل سعید کریمیان در ترکیه

ترور سعید کریمیان

پلیس استانبول محدوده وقوع این حادثه و همچنین محدوده به آتش کشیدن خودروی ضاربان را بسته و همزمان با عملیات مرسوم پلیس در چنین حوادثی، ظاهراً عملیاتی برای شناسایی و پیگیرد عوامل این اقدام جنایی توسط پلیس این شهر آغاز شده است.

دلیل قتل سعید کریمیان

پس از وقوع این حادثه برخی نزدیکان کریمیان در محل حادثه حضور یافته‌اند که پلیس ترکیه از آنها درباره احتمالات و انگیزه ضاربان تحقیق به عمل آورده است.

گفته می‌شود، کریمیان که شبکه جم را با حمایت مالی غیرمداوم راه اندازی کرد، عمده منابع مالی که برای راه اندازی این شبکه در اختیارش قرار گرفته بود را در ترکیه سرمایه گذاری شخصی کرده بود که ظاهراً نه تنها این منابع از دست رفته، بلکه او با طلبکاران خطرناکی نیز مواجه شده است.

برخی بازیگرانی که از شبکه جم در یک سال اخیر جدا شده‌‎اند نیز از بحران مالی این شبکه در یک طول سال اخیر و تسویه حساب سخت به ایشان خبر داده بودند.

یکی از احتمال‌های قابل طرح، منتهی شدن درگیری‌های اقتصادی به تسویه حساب مسلحانه با کریمی است؛ سناریویی که در صورت قطعیت مرگ شریک کویتی اش، قوت بیشتری می‌گیرد.

جزئیات ترور سعید کریمیان مدیر شبکه جم و دلیل قتل سعید کریمیان در ترکیه

قتل سعید کریمیان

همچنین با توجه به روابط کریمیان، احتمال تسویه حساب درون سازمانی با او از سوی عوامل سازمان منافقین نیز دور از انتظار نیست.

کریمیان قبلاً هرگونه ارتباط خود را با سازمان منافقین تکذیب کرده بود اما در ادامه تصاویری از او در کنار سرکرده این سازمان منتشر شده بود.

البته هنوز هیچ کدام از این سناریوها قطعیت ندارد و باید منتظر بررسی ابعاد حادثه و شناسایی عامل این حادثه برای قضاوت دقیق تر درباره انگیزه ضاربان مدیر این شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان بود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*