خانه » کودکان و والدین » بچه های سالم » به سوالات کودکان درباره مسائل جنسی دروغ نگویید

به سوالات کودکان درباره مسائل جنسی دروغ نگویید

به سوالات کودکان درباره مسائل جنسی دروغ نگوییدReviewed by اولی ها on Jul 24Rating: 4.5به سوالات کودکان درباره مسائل جنسی دروغ نگوییدباشگاه خبرنگاران سایت تفریحی اولی ها سعی دارد در زمینه تعلیم و تربیت کودکان مطالبی را درباره  تربیت جنسی کودک در اختیار شما قرار دهد! در این مقاله با ما همراه باشید .

تربیت جنسی کودک

باشگاه خبرنگاران سایت تفریحی اولی ها سعی دارد در زمینه تعلیم و تربیت کودکان مطالبی را درباره  تربیت جنسی کودک در اختیار شما قرار دهد! در این مقاله با ما همراه باشید .

تربیت جنسی کودکان – تاثیر تربیت جنسی کودک در کم شدن سو استفاده جنسی از او

یک روانشناس بیان کرد : تربیت جنسی کودکان سبب می شود تا 70 درصد از سوء استفاده جنسی کمتر شود .
دکتر حامد سجادپور بیان کرد باید شرم جنسی توسط خانواده ها در پاسخ به سوالات کودکانشان کنار گذاشته شود ، همچنین وی اضافه کرد : بسیاری از خانواده ها معتقدند اگر به سوال های جنسی کودکان خود پاسخ بدهند کاری اشتباه است اما باید پاسخ سوال ها متناسب با سن کودکان انجام شود.

تربیت جنسی کودکان – در پاسخ به سوالات جنسی کودک خود دروغ نگویید

همچنین سجادپور بیان کرد : در پاسخ به سوال های جنسی کودکان خود اصلا دروغ نگویید و با تهدید و ناراحتی پاسخگوی سوالات کودکان خود نشوید . به گفته این روانشناس ، اگر فرزندان شما از شما در رابطه با موضوعات جنسی سوالی پرسیدند و آمادگی پاسخگویی به سوال کودک را ندارید بگویید که پاسخ سوال را می دهید اما باید کمی فکر کنید و بعد از اینکه آمادگی پیدا کردید حتما با کودک خود صحبت نمایید .

بیشتر بخوانید : تربیت جنسی کودک

تربیت جنسی کودکان

تربیت جنسی کودکان – آموزش های جنسی به کودک توسط والدین

مادر به فرزند دختر خود و پدر به فرزند پسر خود باید آموزش های لازم برای تربیت جنسی را بگوید و به هیچ وجه منتظر این نباشد که کودک آن ها خود متوجه شود و یا اینکه در مدرسه آموزشی ببیند . اگر کودک از خانواده خود دروغ بشنود و نتواند پاسخ سوال های خود را بگیرد به افرادی خارج از خانواده روی خواهد آورد که این مسئله باعث می شود بیشتر از سن خود بفهمد و یا با مطالبی خارج از واقعیت روبرو شود که این موضوع برای آینده او بسیار خطرناک می شود .

تربیت جنسی کودکان – نحوه آموزش مسائل جنسی به کودک

سجادپور اضافه کرد : باید به فرزندان خود آموزش بدهید که هم راز خوب و هم راز بد وجود دارد و اگر کسی به حریم خصوصی او نزدیک شود نباید رازدار باشد و حتما آن را با خانواده خود در میان بگذارد تا در این شرایط اگر کودک مورد آزار جنسی نیز قرار گرفت ، از تهدید دیگران نترسد و موضوع را با خانواده خود در میان بگذارد.

تربیت جنسی کودکان – نحوه برخورد با کودکی که مورد تجاوز قرار گرفته است

او همچنین در رابطه با عکس العمل خانواده در مقابل کودکی که مورد آزار جنسی قرار گرفته ، بیان کرد: بعضی از خانواده ها برای حفظ آبرو و حفظ ارتباط با شخصی که با فرزند آن ها رابطه برقرار کرده است ، به فرزند خود می گویند که او قصد آزار نداشته و تو را دوستت داشته است و… که این حرف ها کودک را نابود می کند و آسیب این حرف از مورد سوء استفاده قرار گرفتن کودک نیز بدتر می باشد . سجادپور اضافه کرد : همدل بودن با کودکی که مورد آزار جنسی قرار گرفته بسیار با اهمیت است و اگر این همدلی موجود نباشد ، آثار بسیار بدی کودک را تهدید خواهد کرد .

تربیت جنسی کودکان – عوارض درمان نکردن کودکی که به او تجاوز شده

او با بیان اینکه مراجعه به روان درمانی یکی از بهترین راهکارها می باشد ، ادامه داد : وقتی کودکی مورد سوء استفاده جنسی قرار بگیرد بهتر است که به روان درمان مراجعه نماید که اگر این مسائل جدی گرفته نشود، مسائلی مانند تنفر از ازدواج، اختلال های جنسی و… برای کودک در بزرگسالی به وجود خواهد آمد .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

گالری تصاویر
تزئین میز غذاخوری عروس
تزئین حمام عروس
نظم دادن کابینت
طالع بینی شهریور 1398
افدرین
فال روزانه شنبه 2 شهریور 1398
كليه حقوق اين سایت متعلق به آژانس دیجیتال مارکتینگ نردبان مي باشد.