خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶
خانه » اخبار ستارگان » ترانه علیدوستی موافق فمینیسم و مخالف سکسیسم + عکس
ترانه علیدوستی موافق فمینیسم و مخالف سکسیسم + عکس

ترانه علیدوستی موافق فمینیسم و مخالف سکسیسم + عکس

ترانه علیدوستی موافق فمینیسم و مخالف سکسیسم ترانه علیدوستی در پیامی اینستاگرامی از فمینیسم حمایت کرد و با سکسیسم مخالفت کرد و تایید فمینیست بودن ترانه علیدوستی

چند روزیست که عکس هایی از ترانه علیدوستی منتشر شده که بر روی دست وی نماد فمینیسیم خالکوبی شده است و این عکس ها دست به دست در حال چرخیدن است تا خالکوبی ترانه علیدوستی در حمایت از فمینیسم توسط همه دیده شود .

ترانه علیدوستی موافق فمینیسم و مخاف سکسیسم

ترانه علیدوستی

با انتشار عکس های واقعی عکاسان دیده شد که خالکوبی دست ترانه علیدوستی دروغی بیش نبوده و تاتو ترانه علیدوستی تکذیب شد اما ترانه علیدوستی با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود فمینیست بودن خود را تایید کرد .

ترانه علیدوستی موافق فمینیسم و مخاف سکسیسم

خالکوبی ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی در صفحه خود با معرفی فمینیسم به تایید آن پرداخت و با سکسیسم مخالفت کرد و خود را یک زن فمینیست معرفی کرد .

ترانه علیدوستی موافق فمینیسم و مخاف سکسیسم

ترانه علیدوستی فمینیست

ترانه علیدوستی با انتشار عکس بالا در صفحه خود نوشت :

برای مخالفت با واژه‌ی فمینیسم، بهتر است ابتدا معنی دقیق آن را بدانیم. «فمنیست: شخصی که به برابری اجتماعی، سیاسی و اقتصادی هر دو جنس معتقد است»

(از کتاب همه باید فمینیست باشیم، نوشته‌ی چیماناندا انگوزی آدیچی)

اگر سوتفاهم یا واهمه‌ای از این کلمه دارید به جای اتکا به روایت رسانه ‌هایی که عمری است اخبارمان را تحریف و روند رسیدن اطلاعات به ما را مهندسی می‌کنند، از گوگل استفاده کنید. خودتان تحقیق کنید و اگر فمینیسم همان فرقه‌ی عقده‌گشایانه‌ی مردستیز و خانمان برانداری بود که در گوش ما خواندند، باز آن را پس بزنید.

مبارزه با سکسیسم فقط در جهت زنان نیست. مبارزه با نقشهایی است که جای اینکه خود انتخابشان کنیم جامعه و فرهنگ از پیش آن را به ما تحمیل کنند. فقط چون زن یا مرد هستیم. برچسب‌هایی روی زنان و مردان هست که الزاما واقعیت ندارند. نیازی نیست ما این چرخه بیمار را بازتولید کنیم.

اگر زنی انتخاب کند که خانه دار باشد این انتخاب حق اوست و قابل احترام.

اگر مردی انتخاب کند وظیفه کار بیرون را داشته باشد این حق اوست

مساله این است که مردان و زنان خودشان بنا به فردیتشان تصمیم بگیرند میخواهند چگونه زندگی کنند، نه اینکه جامعه از روزهای ابتدای کودکی رفته رفته ما را به جبر در این نقشها قرار بدهد. و کم کم طلبکار شود و این نقشها را از ما بخواهد.

این شوخی کودکی مان یادتان هست؟ «پسرا شیرن، مثل شمشیرن. دخترا بادکنکن، دست بزنی می‌ترکن»

ترانه علیدوستی موافق فمینیسم و مخاف سکسیسم

ترانه علیدوستی

اینگونه متل‌ها فرهنگسازی نامنصفانه‌ای بود برای کودکانی که هنوز حتی تفاوتهایشان با هم را نمی‌شناختند. کار فمینیسم نزدیک کردن مرد و زن به هم است نه جنگ انداختن بین آنها. فمینیسم یعنی حق هر انسان فارغ از جنسیتش، این است که فردیتی داشته باشد و طبق آن زندگی‌ای که دوست دارد را برگزیند. می‌خواهد ان زندگی خانه‌داری باشد و لذت بچه بزرگ کردن و غذا دادن به همسر، می خواهد آن زندگی در راستای شغلی باشد که دوست دارد، و می‌خواهد هر دو با هم باشد یا حتی هیچکدام نباشد. مساله فقط این است: جامعه نباید بنا به جنسیت اعضایش را دسته‌بندی و برای حقوقشان تبعیض قائل شود. ما گاهی با شوخیهای نا به جا هم به چرخه این روند بیمار کمک میکنیم.

من و همسرم هر دو شاغلیم، هر دو درآمدمان را برای زندگیمان خرج میکنیم، هر دو در بزرگ کردن فرزندمان نقش برابر داریم، و هر دو بخشی از نظافت خانه را هم به عهده می‌گیریم.

ما مبارزه با سکسیسم را اینطور آموخته‌ایم.

به این دلایل من خودم را قطعا فمینیست می‌دانم، فمینیسم معرف اتحاد و انصاف است. من فمینیستم و کاش شما هم فمینیست باشید، یا بشوید.


1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره اولین امتیاز را ثبت کنید
Loading...
اشتراک گذاری مطلب

تاکنون 3 نظر ثبت شده است.

  1. اگه برابریه چرا شما زحمت بکشید یه بارهم بگین آقاتون نه ماه بچه تو شکمش نگه داره و بدنیا بیاره البته چون برابریه شما می تونید باردارشون کنید !!!
    فمنیسم یک شعار بیشتر نیست .اساس زن و مرد بر پایه جنسیت و فیزیک جسمی این دو است که چون تفاوت دارد برابر و یکسان نیستند یعنی نمیتواند باشند .
    شاید بتوانیم بر اساس مشابهت حمایت کنیم اما تساوی به هیچ وجه امکان پذیر نیست …ببخشید همه خانم ها مثله شما بازیگر نیستند و بیشتر متکی به شوهرند و این یعنی عدم برابری هرچند آنها خانه دار هستند .

    • خواهشا اینطور حرف نزنید اگه زن ها نبودن مردها که به اصطلاح شما بهترن چطور میخواست بچه بیارن و اصن نسلتون منقرض میشد ما در طبیعت حیوانات حتی میبینیم که ماده ها به دور از جفت نر با انجام عمل بکرزایی میتونن خودشون بچه دار کنن مردها هیچی ندارن که قرار باشه از زن ها بهتر باشن اگه چیزی از علم میفهمیدید میدونستید که بچه نیمی از پدر و نیمی از مادر هست 23 کروموزم از مادر و 23 تا از پدر میگیره خداروشکر که خداوند تفاوتی از این لحاظ ها قائل نشده تا انسان های کج اندیشی مثل شما بیشتر به خودشون بنازند البته از جهان سوم ها نمیشه افکاری بهتر از این توقع داشت چون اونوقت میشدن امریکا و کشور های جهان اول

  2. با سلام
    خانم ترانه علیدوستی عکسی از خود انتشار داده¬اند که در آن یک کلاه گیس و یک جفت گوشواره هفت رنگ پوشیده¬اند. واقعاً ناامید شدم. چون خانم ترانه علیدوستی که یک مترجم، بازیگر محبوب و یک مادر میباشند، ناخودآگاه، بذر رنگین کمان همجنسگرایان را هم به صورت کلاه گیس، هم به صورت گوشواره در ضمیر ناخودآگاه جوانان میکارند، در ضمن عینکی که زده اند، همان عینک همجنسگرایی است، انسان باید مسئولیت اعمال خود را بر عهده بگیرد و صرفاً به خاطر اینکه مردم به وی نگاه کنند و برای ایشان کف بزنند، خود را به هر شکلی نیاراید. به ایشان توصیه میکنم که اینقدر فیلم و سریال خارجی نگاه کنند، چون ناخودآگاه ایشان تحت تأثیر چیزی است که آن را میپرستند.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter