خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶
خانه » کلیپ » کلیپ اجتماعی » فرضیات تبانی مهدی رحمتی و احمد صالحی داور بازی استقلال و صبا !!! + فیلم
فرضیات تبانی مهدی رحمتی و احمد صالحی داور بازی استقلال و صبا !!! + فیلم

فرضیات تبانی مهدی رحمتی و احمد صالحی داور بازی استقلال و صبا !!! + فیلم

فرضیات تبانی مهدی رحمتی و احمد صالحی داور بازی استقلال و صبا آیا مهدی رحمتی و صالحی داور بازی استقلال تهران و صبای قم در پنالتی ها تبانی کردند ؟؟

بازی استقلال تهران و صبا قم در جام حذفی با حاشیه و جنجال بزرگی رو به رو شد که این حاشیه دامن جامعه داوری و تیم های استقلال و صبا و حتی فدراسیون فوتبال را میگیرد .

تبانی در بازی استقلال تهران و صبا قم

مهدی رحمتی

پنالتی های بازی استقلال تهران و صبا قم در جام حذفی با یک فیلم از احمد صالحی و مهدی رحمتی به جنجال های فراوانی کشیده شد .

مهدی رحمتی پس از صحبت هایی که احمد صالحی با وی کرد پنالتی کیوان امرایی را گرفت و همین موضوع باعث شد تا برخی با استفاده از یک فیلم که از هشدار داور بازی به مهدی رحمتی داده شد استفاده کنند و بحث تبانی را وسط بکشند .

تبانی مهدی رحمتی و احمد صالحی داور بازی استقلال و صبا قطعا سر دیگری نیز باید داشته باشد و آن هم کیوان امرایی است که با این اوصاف کل سیستم فوتبال ایران از داور و بازیکن و تیم و فدراسیون زیر سوال میروند .

مهم ترین سوالی تبانی بازی استقلال تهران و صبا قم که اینجا مطرح میگردد این است که اگر تبانی نیز وجود داشت چرا کیوان امرایی با یک اشاره به مهدی رحمتی جهت ضربه اش را نشان نداده و از داور استفاده شده . 

این سوال جواب قانع کننده ای ندارد که خود به تنهایی میتواند قضیه تبانی را رد کند .

فیلم لحظه صحبت احمد صالحی و مهدی رحمتی را مشاهده میفرمایید .

دانلود کلیپ احمد صالحی و مهدی رحمتی

انتشار فیلم صحبت های مهدی رحمتی و صالحی داور دیدار استقلال و صبای قم پیش از ضربه کیوان امرایی که دروازه بان آبی ها موفق به مهار آن شد، حاشیه های زیادی را به همراه داشته است. هر چند با توجه به صدای هواداران حاضر در ورزشگاه، صدای داور در این لحظه به خوبی مشخص نیست اما لب خوانی صحبت های صالحی در این صحنه شائبه های زیادی را به وجود آورده است.

فرضیه اول که البته بیشتر توسط هواداران تیم های رقیب استقلال مطرح می شود در توضیح این صحنه به این موضوع اعتقاد دارند که داور دیدار جهت ضربه پنالتی امرایی را به دروازه بان استقلال می گوید. در این فرضیه عده ای عقیده دارند که صالحی از رحمتی خواسته تا به سمت “چپ حرکت کند” و نکته جالب توجه این است که رحمتی با انجام دادن این کار پنالتی سرنوشت سازی را مهار کرده است. در صورتی که این موضوع اثبات شود، نه تنها داور دیدار بلکه رحمتی و بازیکن تیم صبا، کیوان امرایی در این صحنه که یک تبانی آشکار است متهم هستند که می تواند تبعات زیادی را برای استقلال و حتی فوتبال ایران در پی داشته باشد. همچنین در رد فرضیه اول می توان این موضوع را مطرح کرد که اگر امرایی و رحمتی تصمیم به تبانی داشتند، چه نیازی به کمک صالحی داور بازی بود؟

فرضیه دوم که در دفاع از رحمتی و صالحی مطرح می شود در لب خوانی صحبت های صالحی به موضوع دیگری اشاره می کند. در این فرضیه صالحی در واکنش به دعا خواندن مهدی رحمتی که اتفاقی همیشگی است، از او خواسته تا با پرهیز از اتلاف وقت، بعد از اینکه درون دروازه قرار می گیرد، “بچرخد” و بعد از سوت او به سمت راست و چپ حرکت کند. فرضیه ای که با توجه به سابقه خوب رحمتی در مهار پنالتی ها موضوعی محتمل تر است.

در نهایت اما با توجه به نامفهوم بودن صدای داور دیدار در این صحنه عجیب و بحث بر انگیز، صحبت های صالحی داوری بازی، مهدی رحمتی و البته کیوان امرایی بازیکنی که ضربه پنالتی را به سمت چپ رحمتی زده می تواند به حل این جنجال بزرگ کمک کند. رحمتی و صالحی اما درباره این اتهام فعلا سیاست سکوت اتخاذ کردند اما کیوان امرایی در گفت و گو با ورزش سه در این باره می گوید: من اگر دنبال این بود که تبانی کنم و یا به استقلال حال بدهم، که در جریان بازی این کار را می کردم تا بازی به پنالتی نرود! می توانستم هزار کار دیگر انجام دهم. داور هم اینقدر ساده نیست که جلوی این همه دوربین به سمت رحمتی برود و بگوید امرایی به سمت چپ می زند و شما هم به این سمت تشریف ببرید!

صحبت های امرایی در کنار کارنامه درخشان رحمتی و البته سلامتی که از داوران ایرانی می شناسیم نشان می دهد فرضیه دوم به واقعیت نزدیک تر است و این سه نفر و البته بسیاری از جامعه فوتبال از این اتهام تبرئه می شوند.


1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره اولین امتیاز را ثبت کنید
Loading...
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter