جزئیات تاثیر انفجار مهیب لبنان بر بازار نفت و طلا و بورس

انفجار لبنان
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹-۰۵-۱۵
2991 بازدید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

جزئیات تاثیر انفجار لبنان بر بازار نفت و طلا و بورس در جریان معاملات امروز بازار جهانی ، هر اونس طلا با عبور از مرز 2000 دلاری ضمن تداوم روند […]


جزئیات تاثیر انفجار لبنان بر بازار نفت و طلا و بورس

در جریان معاملات امروز بازار جهانی ، هر اونس طلا با عبور از مرز 2000 دلاری ضمن تداوم روند صعودی خود، رکورد جدیدی به جای گذاشت . معاملات امروز بازارهای جهانی طلا در ادامه روند صعودی خود از مرز مقاومتی 2000 دلاری نیز عبور کرده است . ادامه روند صعودی آمار مبتلایان به کرونا و تضعیف دلار از و انفجار لبنان موجب شد تا این دارایی امن برای نخستین بار وارد کانال ۲۰۰۰ دلاری شود . امروز هر اونس طلا با رشدی 0.3 درصدی 2 هزار و 22 دلار و 42 سنت معامله شد . در گذشته طلا در معاملات بازارهای آسیایی به رکورد تاریخی 2030 دلاری نیز دست پیدا کرد . همچنین قیمت نفت با پایان دادن به روند صعودی چند روز اخیر خود از بالاترین سطح 5 ماه اخیر خود فاصله گرفت . افزایش تلفات کرونا ویروس در سطح جهان و کاهش تقاضای سوخت در آمریکا از دلایل اصلی این افت قیمت بود . امروز بازارهای جهانی هر بشکه نفت آمریکا با افتی 0.4 درصدی 41 دلار و 53 سنت و هر بشکه نفت برنت نیز با همین مقدار کاهش 44 دلار و 27 سنت معامله شد .

بازارهای سهام آسیایی نیز به تبع لغزش بورسهای آمریکا و اروپا در روز گذشته ، امروز را با افت آغاز کردند. شاخص بورس هنگ‌ کنگ با افتنی 0.1 درصدی شروع به کار کرد و شاخص نیکی ژاپن نیز 0.3 درصد نسبت به روز معاملاتی قبل افت داشت . در گروه فلزات اساسی اما مس ، آلومینیوم و قلع بدون تغییر خاصی نسبت به روز گذشته معامله شد . این فلزات با توجه به بهبود روند صنایع سنگین در مقایسه با ماه‌ های نخست شیوع کرونا در مدار صعود قرار گرفتند اما با اوج کرونا اقبال به این فلزات نیز کمتر شد . شب گذشته انفجاری سهمگین در بیروت پایتخت لبنان رخ داد که شمار کشته‌ شدگان آن تا به این لحظه ۷۸ نفر است . بیش از 4 هزار نفر نیز در این حادثه مجروح شدند . به گفته مقامات دولتی لبنان آمار تلفات لحظه به لحظه در حال افزایش است.

انفجار لبنان

انفجار لبنان

با توجه به اتفاقات رخ داده در بازارهای جهانی امروز بورس تهران نیز روز پرنوسانی را پشت سر خواهد داشت . امروز نیز گروه فراورده‌ های نفتی تحت تاثیر بازارهای جهانی روز پرمعامله‌ ای را پشت سر بگذارد . با این حال در حالی که بورس روز گذشته را منفی آغاز کرد در نیمه دوم بازار کمی از شدت افت کاسته شد و با آغاز معاملات شستا، در محدوده مثبت کار خود را پایان داد.

نظرات

تاریخ: 21/11/1398
پاسخ

همچنین بخوانید

هم اکنون دیگران می خوانند

عکس های بازیگران در ورزشگاه بازی ایران و مراکش
انتقاد افسانه پاکرو از فتوشاپ عکسش در سایت های عربی / عکس
مهدی مهدوی و همسرش هستی شریف / عکس
پخش افسانه هزارپایان، از امشب از شبکه نسیم
مسابقه خوانندگی آوانو یا شب کوک 2 + شرکت در مسابقه
عناوین روزنامه های امروز یکشنبه 8 بهمن 1396
عکس های زیبای سارا سهیلی با لباس قرمز
مردان و پسران در حمام آب پرتقال بنوشند و به بدن خود بزنند
عکس گندم دختر امیرمهدی ژوله با حجاب
رمان عاشقانه منفی عشق – قسمت بیستم