خانه » اخبار ستارگان » بیوگرافی کتایون شهابی داور ایرانی جشنواره کن + عکس

بیوگرافی کتایون شهابی داور ایرانی جشنواره کن + عکس

بیوگرافی کتایون شهابی داور ایرانی جشنواره کن ، در سال 2016 جشنواره کن با حضور داوران خود که در آن میان یک داور زن ایرانی به نام کتایون شهابی را میبینیم آغاز شد

جشنواره کن همانند هر ساله در سال 2016 آغاز شد و این بار در میان داوران جشنواره کن چشممان به داور زن ایرانی خانم کتایون شهابی خورد که در این دوره از جشنواره کن در مقام داوری خواهد بود .

کتایون شهابی داور جشنواره کن

کتایون شهابی

کتایون شهابی Katayoon Shahabi (زادهٔ ۱۹۶۸) تهیه‌کننده ایرانی و و مدیر عامل مؤسسه رسانه بین‌المللی شهرزاد است. وی در سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۱ عضو هیئت مدیره انجمن تهیه کنندگان سینمای مستند ایران بود.

شهابی دانش‌آموخته رشته ادبیات فرانسه در مقطع دکترا است. وی فعالیت خود را در زمینه سینما از ابتدای دهه ۱۳۶۰ در بنیاد سینمایی فارابی آغاز کرد. شهابی از سال ۲۰۰۱ به فعالیت در بخش خصوصی روی آورد و به عنوان مدیرعامل شهرزاد اینترنشنال مدیا در زمینه صادرات محصولات فرهنگی سینمایی به خارج از ایران و پخش این آثار در عرصه­ جهانی فعالیت می‌کند .

کتایون شهابی داور جشنواره کن

کتایون شهابی

وی در سال ۱۳۸۹ به عنوان صادرکننده نمونه خدمات فرهنگی، هنری، سینمایی و سمعی بصری که فعالیت‌های گسترده جهانی در معرفی و توسعه صادرات این بخش انجام داده، انتخاب شد. شهابی در سال ۲۰۱۲ نیز شرکت فرانسوی نوری پیکچرز را در پاریس تأسیس کرد که فیلم‌های قصه‌ها، چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت و ناهید از فیلم‌های توزیع شده توسط این شرکت می‌باشد.

کتایون شهابی داور جشنواره کن

کتایون شهابی

شهابی در تاریخ ۲۶ شهریور سال ۹۰ همراه با محسن شهرنازدار، هادی آفریده، ناصر صفاریان، شهرام بازدار و مجتبی میرطهماسب به اتهام همکاری با بی‌بی‌سی فارسی بازداشت شد وی پس از پنجاه و چهار روز بازداشت در زندان اوین، در تاریخ ۱۸ آبان ۹۰ با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

کتایون شهابی تهیه کننده فیلم های از ایران یک جدایی و کمی بالاتر و همچنین منشی صحنه فیلم ماهی بوده است .

کتایون شهابی در اردیبهشت ۱۳۹۵ به عنوان یکی از اعضای هیئت داوران بخش مسابقه جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ معرفی شد .

در زیر عکس های کتایون شهابی میان داوران جشنواره کن را مشاهده میفرمایید .

کتایون شهابی داور جشنواره کن

کتایون شهابی داور جشنواره کن

کتایون شهابی داور جشنواره کن

کتایون شهابی در جشنواره کن

کتایون شهابی داور جشنواره کن

کتایون شهابی در جشنواره کن

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*