خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶
خانه » گالری عکس » بازیگران » بیوگرافی و عکس های هدیه تهرانی
بیوگرافی و عکس های هدیه تهرانی

بیوگرافی و عکس های هدیه تهرانی

بیوگرافی و عکس های هدیه تهرانی بازیگر زن محبوب ایران زندگینامه و آلبوم عکس بسیار زیبا از هدیه تهرانی هنرمند ماندگار سینما و تلویزیون ایران

بیوگرافی هدیه تهرانی :

 

تاريخ تولد، محل تولد، هنگام تولد:

در چهارم تیر سال 1351 در تهران به دنیا آمد.

 

پدر: –

مادر:-

برادر: –

خواهر:-

همسر:-

فرزندان:-

 

مشخصات فردی :

همانطور که خودش هم اعتراف می‌کند ماجرا جوست و همین حس کنجکاوی و ماجرا جویی پایش را به خرابی های زلزله بم،بغداد،افغانستان و کردستان عراق کشانده است. خودش می گوید : هر جا ردی از ماجرا جویی و موقعیت و تجربه چیزهای بکر و تازه باشد خطر را با جان و دل می‌پذیرم و به دنبالش می روم .همیشه فکر می‌کنم که بهتر است بروم و ماجرا ها و اتفاقات مختلف را از نزدیک لمس کنم.

معمولا در فیلمهایش مظهر زنی بود که به دل خیلی ها می نشست. یک زن کاریزماتیک که با آرامش منحصربه فردش در عین اقتدار و خونسردی توام با اراده استوارش، پرده سینما را مال خود می کرد. او شمایل زنی را خلق کرد که بلد بود شرایط را به سود خود تغییر دهد و قابلیت آن را داشت که شخصیت های اطرافش به او تکیه کنند. شمایلی که گاه در عین استحکام و سردی، حساس و شکننده می شد و به رغم ظاهرش، خالی از احساس و عاطفه نبود، چون به شیوه خودش می توانست عاشق بشود و البته دیگران را به سادگی عاشق کند. او حتی وقتی نقش یک زن اغواگر را بازی می کرد، همدلی برمی انگیخت(شوکران) و حتی در نقش های کوتاه هم به یاد می ماند(دوئل، یک بوس کوچولو)، قدرت رهبری یک گروه را داشت(دست های آلوده)، مدل عشق هایش عجیب و غریب، اما خوشایند بود (سلطان، آبی)، زن ستمدیده و مظلوم را هم ماندنی می کرد(قرمز، چهارشنبه سوری) و در هیبت زن معمولی گم شده در چنبره روزمرگی هم باورپذیر نشان می داد(کاغذ بی خط). هدیه تهرانی بیرون از پرده سینما هم چندان شبیه دیگران به نظر نمی رسد و حضور اجتماعی متفاوتی دارد. درباره اخلاق حرفه ای اش هم روایات متفاوت و گاه متناقضی شنیده می شود.

 

عادات و علائق شخصي :

در مورد کارنامه بازیگری اش معتقد است: ««کاغذ بی خط»، «شوکران»، «آبادان» (مانی حقیقی)، «خانه ای روی آب» (بهمن فرمان آرا)، «شبانه» (امید بنکدار و کیوان علی محمدی) و… برایم به معنای واقعی فیلم بودند. «پارتی»، «قرمز» و «جایی برای زندگی» را با کمی ترجیح دوست دارم و حس خوبی بهشان دارم . «دستهای آلوده» را نمی‌گویم فیلم بدی است، ولی نمی‌توانم خودم را در این فیلم تحمل کنم. «زمانه»، «چتری برای دو نفر» و «آبی» هم همینطور است. از نظر او بهترین نوع فضاسازی و معماری ،معماری سنتی ژاپن است .

 

دوران زندگي هدیه تهرانی :

پدر هدیه، به گفته خودش خیلی فیلم می‌دید و همیشه او را هم با خودش به سینما می‌برد ،در ضمن جسته گریخته کار تئاتر هم می‌کرد. مادربزرگش هم در سی سالگی در یک فیلم بازی کرد.

به گفته خودش دوران نوجوانی و جوانی را مستقل زندگی کرد ، بلافاصله بعد از گرفتن دیپلم تجربی با اصرار فراوان وارد بازار کار شد. اولین شغلش کار در کارگاه طلا سازی بود. بعد از طلا سازی مدتی مربی‌گری شنا را تجربه نمود. بعد دنبال دغدغه و علاقه همیشگی اش طراحی دکوراسیون و مبلمان رفت و سپس هم به موسیقی پرداخت. این کنجکاوی و علاقه مندی به هنر و ورزش همچنان در زندگی او نمود دارد. همانطور که در مسابقات تنیس تهران شرکت می کند و مشتری دائم کنسرت های موسیقیست.

 

ورود به عرصه ی بازیگری :

زمانی که 19، 18 سالش بود، آقای ناصر تقوایی که از اقوامشان بود درباره‌ی طرح «چای تلخ» با وی صحبت کرد و قرار بود کاری را با هم انجام دهند و این اولین وسوسه‌هایی بود که نسبت به سینما داشت. البته با تفکر و نگاه خاص خودش، ولی هیچ‌گاه به صورت جدی به این موضوع نگاه نمی‌کرد، تا زمانی که سریال «روزی روزگاری» پخش شد و بازی خسرو شکیبایی یکی از انگیزه‌هایش برای ورود به حوزه‌ی بازیگری شد.فیلم چای تلخ به سرانجام نرسید. سپس آزيتا حاجيان و همسرش به او پيشنهاد بازي در فيلمی را دادند كه باز هم نپذيرفت. اما سرانجام با پی گیری شریفی نیا و حاجیان برای فیلم «روز واقعه» به دفتر هدایت فیلم دعوت شد. نقش کوتاه راحله را که به او پیشنهاد داده بودند از نظر خودش نقش خیلی کوتاهی بود که کار خاصی غیر از گفتن چند تا بله و خیر نداشت. معتقد بود بیشتر یک تیپ ساده است تا شخصیت و به همین خاطر جواب منفی داد. او به گفته خودش می‌دانست که قدم گذاشتن در این دنیا ممکن است تمام زندگی اش را تحت الشعاع قرار دهد، پس اولین نقش باید ارزش این ریسک را می‌داشت .

 

هدیه تهرانی در بیمارستان :

هدیه پس از این ماجرا قصد سفر به آلمان و تحصیل در رشته دکوراسیون داخلی را داشت ،اما پیش از این سفر تصادف شدیدی کرد، به اغما رفت و حدود شش ماه در بیمارستان بستری بود.

 

 

ردّ دعوت داریوش مهرجویی :

دعوت ناموفق بعدی از هدیه تهرانی به فیلم «لیلا» برمی گردد. گویا آناهیتا نعمتی برای تست به دفتر مهرجویی رفته و به خاطر دوستی با هدیه تهرانی سراغ او را گرفته بودند و خلاصه هدیه تهرانی برای فیلم لیلا دعوت می‌شود، ولی چون به گفته خودش قصه فیلم را دوست نداشت، آن را قبول نكرد. او درباره رد کردن فیلم مهرجویی بعدها چنین گفت: «البته آن موقع عقلم نمی‌رسید و شاید به خاطر اسم و اعتبار آقای مهرجویی باید قبول می‌کردم. اما این مضمون که مردی می‌خواهد زن بگیرد، چون همسرش نازاست برایم قابل هضم نبود».

 

عدم حضور در فیلمی از کیانوش عیاری :

آخرین دعوت بی سر انجام از هدیه تهرانی برای فیلم بودن یا نبودن کیانوش عیاری است. کیانوش عیاری قصه را برای او تعریف کرد و تهرانی از قصه خوشش آمد و پذیرفت. قرارها جدی تر شد تا جائیکه به تمرین و تحقیق و صحبت با بیماران قلبی هم پرداخت. این پروسه تمرین و تحقیق دو سال طول کشید.اما تهرانی چون با فضا و شرایط سینمای ایران آشنایی نداشت،بر اساس شایعاتی که در این مدت شنید، حضور در این فیلم را نیز از دست داد.

 

اولین حضور در سینما :

پس از انصراف از پروژه عیاری به بازی در فیلمی از مسعود کیمیایی با فیلمنامه ای با عنوان «سیب سرخ حوا» دعوت شد ،ساخت این فیلم توسط کیمیایی منتفی شد و سعید اسدی آن را ساخت و هدیه تهرانی نیز طبعا در آن حضور پیدا نکرد. اما کیمیایی با او تماس گرفت و به او گفت می‌خواهد یک کار خیابانی بیست روزه را کار کند که ممکن است خوب از کار دربیاید و احتمال هم دارد خوب از کار درنیاید. در نهایت قرار شد تهرانی در فیلم «سلطان» کیمیایی بازی کند. این اولین حضور هدیه تهرانی در سینمای ایران است. او درباره بازی در سلطان گفت : «نام کیمیایی برایم مهم نبود چون اگر اینجور بود باید در فیلم مهرجویی بازی می‌کردم. راستش یک دلیلی که در فیلم سلطان بازی کردم این بود که من خیلی به مسائل قدیمی علاقه دارم. بناهای معماری گذشته و مبلمان و اشیا قدیمی. و کلا مخالف از بین رفتن این چیزها بودم و قصه سلطان هم به این ماجراها مربوط می‌شد».

بازی‌های راحت و روانش در فیلمهای غریبانه و به خصوص شوکران تحسین منتقدان را برانگیخت. سال ۱۳۸۱ را با بازی در فیلمهای « آبادان » و « دنیا » آغاز کرد و بازی اش در فیلم « رومی و زنگی » ، با توقف کامل فیلمبرداری عملا منتفی شد. هدیه در فیلم دختر ایرونی خوش درخشید.

تهرانی‌ علاوه‌ بر تثبیت‌ خود به‌ عنوان‌ یك‌ كاراكتر ثابت‌ با ویژگی‌هایی‌ مثل‌ خونسردی‌، نفوذناپذیری‌ و نگاه‌ از بالا به‌ مردان‌، توانست‌ تجربیات‌ متفاوتی‌ را نیز در نقش‌ زنان‌ زخم‌ خورده‌ و شكست‌ خورده‌ از سر بگذراند.

 

غریبانه:

كاراكتر تهرانی‌ به‌ شكلی‌ افراطی‌ در غریبانه‌ به‌ نمایش‌ در آمد؛ یك‌ خانم‌ دكتر لجباز و پرخاشگر، كه‌ در پناه‌ این‌ كاراكتر خشن‌ خود، درون‌ زخم‌پذیر و زنانه‌ خود را پنهان‌ می‌كند. در غریبانه‌ با ابوالفضل‌ پورعرب‌ همبازی‌ بود و به‌ نسبت‌ فیلم‌ سلطان‌، بازی‌ كامل ‌تری‌ از خود نشان‌ داد.

نگاه بی اعتنا و چهره سرد و سنگی، اما جذابش به مذاق خیلی ها خوش آمد، آنقدر که به سرعت به بازیگری بدل شد که خیلی از نقش ها برای او نوشته شد و خیلی از بلیت ها برای او و به اشتیاق دیدنش روی پرده، خریداری شد. در دوره ای، حضور هدیه تهرانی در یک فیلم می توانست فروش آن را تا حد زیادی تضمین کند .

 

کسب سیمرغ و تندیس زرین برای حضور در چهارشنبه سوری:

یکی از بهترین نقش آفرینی‌ هایش که منجر به دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر و تندیس زرین جشن خانه سینما شد و تحسین نویسندگان و منتقدان را در پی داشت، بازی بیادماندنی اش در چهارشنبه سوری بود.

 

تهرانی؛بازیگری پولساز در سینمای ایران :

مجله همشهری جوان، بعد از مهناز افشار وی را به عنوان دومین بازیگر زن پول‌ساز دهه هشتاد خورشیدی انتخاب کرد؛ هدیه تهرانی با 9 فیلم با فروش 132.115.450.000 ریال.

 

برخوردش با طرفداران :

فکر کردن به این طرفداران گاهی آدم را آزار می‌دهد . چون نمی شود نسبت به انسانهای دیگر بی تفاوت بود و اهمیتی به این دلبستگی و علاقه شان نداد . متاسفانه جاهایی ناچاریم که این کار را انجام دهیم و برخلاف میلمان بی تفاوت نشان دهیم، چون تجربه نشان داده ادامه دادن این جور ارتباط ها چیزی را حل نمی‌کند و وقتی بعضی ها را درگیر و وابسته می‌کنیم به ضررشان تمام می‌شود .

 

هدیه تهرانی؛شاکی از نشریات زرد :

هدیه تهرانی همانند بسیاری از هنرمندان دیگر از نشریات زرد شاکی است، او حتی انتظار دارد که باید مسئولان نسبت به این اتفاقات بد و غلط در جامعه و فرهنگ ما واکنش نشان دهند .البه او آنقدر از این مسئله گلایه مند است که مثلا در جایی عنوان کرده :شاید هم اینجور مطالب لازم است و گروهی دوست دارند این چیزها منتشر شود .شاید لازم است مردم مدام بخوانند که هدیه تهرانی در فلان مهمانی موهوم دستگیر شده و الان زندانی است و همزمان هم دارد دو تا فیلم هم بازی می‌کند و تازه در همان موقع اصلا ایران نیست و به فلان کشور خارجی رفته و همه اینها در حالی است که اصلا ممنوع الکار هم شده بوده !در همان زمان در خیابان دیده شده که دستش شکسته و .. . البته او، هیچ به دنبال شکایت کردن از این نشریات نبوده . چون به نظرش کسانی که او را از نزدیک می‌شناسند می‌دانند او دارد چه می‌کند و کسانی هم که نمی‌شناسند بسته به وجدان و ظرفیت خودشان هرچه که دلشان خواست می‌گویند و می‌نویسند و کاری هم از دست او برنمی‌آید .

 

فعالیت در معماری داخلی :

نگاه تحول گرا و ذهن پویا از دوران کودکی با هدیه تهرانی بوده است .به گونه ای که نزدیکان هدیه از تغییر مداوم دکوراسیون منزل پدری و تبدیل فضاهای بدون کاربرد به فضاهای با کاربری توسط او در دوران کودکی حکایت می‌کنند .تا اینکه در ۱۹سالگی با ایجاد تغییراتی عمده در خانه چنان تشویق نزدیکان را برانگیخت که توسط یکی از بستگانش که از اعضای جامعه مهندسین مشاور بود به تعدادی آرشیتکت معرفی شد و آنها برای معماری داخلی از او دعوت به کار کردند.اینگونه است که وارد کار حرفه ای معماری داخلی شد .

تجربه او در بازسازی و تعمیر وسایل چوبی قدیمی و ساخت لوسترها ،طراحی صحنه و لباس کمک زیادی به وی در ایجاد یک فضای مدرن با روح سنتی کرده است .چنانکه این فضا می تواند همزمان جوابگوی چندین سلیقه متضاد باشد . هدیه تهرانی اعتقاد دارد که باید در جایی زندگی کند که حس حیات، آرامش و رهایی داشته باشد .به همین خاطر در فضاهای داخلی خانه های اجاره ای هم تغییرات عمده ایجاد می‌کند و اصلا برایش مهم نیست که مالک خانه است یا یک سال دو سال دیگر باید برود، بلکه برایش مهم است که در این یکی دو سال آنگونه که می‌خواهد زندگی کند .

 

عطر هدیه تهرانی :

تولیدکننده این عطر، کمپانی Robertet در فرانسه است که از سال 1850 فعالیت خود را آغاز کرد. در سال 1875 این کمپانی تحت اختیار آقای Paul Rabertet قرار گرفت و او با تغییر نام کمپانی و فراگیر کردن فعالیت‌های آن توانست تا 25 سال بعد نام این شرکت را به عنوان برنده مسابقات جهانی عطرسازی در پاریس فراگیر کند. این کمپانی عطرسازی که در دنیا به تولید عطر‌های مختلف با نام بازیگران مشهور است، عطر‌های زیادی با نام هنرمندان مشهور ساخته و عرضه کرده است. در میان این نام‌ها البته بیشتر بازیگران بالیوود به چشم می‌خورند، از جمله «آمیتا باچان» و«شاهرخ خان» که قبل از هدیه تهرانی عطری به نامشان تولید و عرضه شد. پس از دو سال مذاکرات پشت سر هم،کمپانی فرانسوی سرانجام موفق شد رضایت هدیه تهرانی را در مورد بو و رایحه عطر پیشنهادی جلب کند .به این ترتیب مفاد قرارداد برای تولید عطر هدیه تهرانی در فرانسه و فروش آن در آسیا تکمیل شد. این مدت زمان البته بیش از همه نشان از سخت‌گیری همیشگی تهرانی در مورد کارهایش داشت که کمپانی فرانسوی را مجبور کرد تا چندین بار اسانس و مواد عطر را تغییر دهد تا سرانجام عطر صورتی رنگ زنانه Love Forever هدیه تهرانی به بازار عرضه شود.

این عطر بیش از پیش باید نشان دهنده ویژگی‌های هدیه تهرانی می‌بود. همان خصوصیات ویژه‌ای که وی را به عنوان بازیگری منحصربه فرد به همه شناساند و در سطح بین‌المللی هم مطرح کرد.عطر «همیشه عشق» با نام هدیه تهرانی عطری است زنانه با رایحه‌ای قوی، صمیمی، مطبوع و دلپذیر، ولی حقیقی و ملموس. این عطر بنا به خواسته تهرانی در بسته‌های صورتی رنگ به بازار آمد و البته بیش از همه به امارات متحده عربی و دوبی رفت و از آنجا به ایران آمد.

 

اظهارات هدیه تهرانی درخصوص عطری با نام وی :

صحبت‌های زیادی درباره تبلیغ محصولات مختلف می‌شد، اما چندان پی‌گیر این ماجرا نبودم تا این‌كه قضیه تولید عطر پیش آمد كه یك كار شخصی و متفاوت بود و نوعی محصول مشترك بین‌المللی محسوب می‌شد. كمپانی فرانسوی عطرسازی رومانو و روبرته در تمام نقاط دنیا این كار را انجام می‌دهند و تصمیم داشتند در بخش آسیا هم فعالیت كنند… پروسه تولید آن به مرور با هماهنگی و اعمال سلیقه‌های من از همه نظر انجام می‌شد تا محصول نهایی به شخصیت و علایق من نزدیك باشد. كار به‌ صورت شراكتی است و من به عنوان یكی از سرمایه‌گذاران در این تولید شریك هستم.

 

حیطه ی عکاسی :

وی همچنین در زمینه عکاسی نیز فعالیت دارد . در آذر سال ۱۳۸۸ ، ۱۹۸ عکس خود را در طبقات مختلف خانه هنرمندان و در نمایشگاه عکس «آبان ‌گان» به نمایش گذاشت. این عکس‌ها از ۵۰۰ هزار تا ۸ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود.

عكس‌هایش در تمام گالری‌ها با تركیب موسیقی، تصویر و بخشی بصورت نمایشی و ویدئو پروژكشن به نمایش درآمده است.

 

تهرانی در برشور نمایشگاه خانه هنرمندان چنین نوشت:

این مجموعه ادعایی نیست در عكاسی، تنها قطره شوری است، هدیه از دل دریا، ریخته در چشمانی حیران و آویخته در قاب‌هایی است كه تصویرگرش همان است كه از نطفه تا ابد حضورش بنای رشد، جریانش تغییر مداوم و آثارش شاهكار هنر زمین است. مرتبه‌اش اول آمد… شاید «الف» نیز كلاهی از دریا بر سرآورد تا سرآغاز سخن نامیدیمش «آب» كه پاك می‌شوید سرنوشت و سرشت را، چه در زیستن هم در مرگ. هزار سخن است در وصفش، اما جراتی نیافتم در بیان نقش این گوهر باروری نامیرای هستی. آنچه تمام است خود گفته كامل … تا بدین روز كسی بر این زلالی بی رنگ و گوارایی بی‌طعم نقشی نزد … این به تمامی بوی پاكی. گردش پیچیده‌اش در روان ما نمی‌گنجد و به هر جایی و مكانی خوش نقشی زده است به خط خلاق خلقت «چنین ؛ آب» آبان‌گان تلاشی نیست در تفسیر رمز بی‌مرز آب بستن این آب روان در هر قابی، سودی است در بحر خویشتن كه آن نیز نهری است كوچك، برای پاك كردن خون‌های ریخته بر این خاك و آبی كردن آتش دل مادران این سرزمین. دعوتم را به دیدار آبان‌گان بپذیرید… عذرم را نیز، كه در توانم نبود محدود كردن تعداد این تصاویر در قاب نمایشگاه عكسی كه به رسم محدودیت ذهن ما، می‌بایست اندك تا به ارزش درآید. اما آنچه نامحدود است تنها در محیط این نمایشگاه محدودیت اختیار كرد. اگر چشمی در اضداد رنگ و فرم خسته شد، مشكل در وضع و قرار نگاه ماست. من هم خسته‌ام و خسته شده‌ام از این حواس و این محدوده… به هر حال هرچه بر سر من آمد، اندكی را به شما تحمیل كردم. به قول لائوتسه:«همه چیز مدام در حال رشد و تغییر است…»

 

ترک جلسه با چشمانی گریان:

اما وی ،در جلسه‌ای که با نمایندگان رسانه‌ها در مورد این نمایشگاه داشت با انتقاد سخت آنان مواجه شد و با چشمانی گریان این جلسه را ترک کرد. در حالیکه هدیه تهرانی اعلام کرد که برای برگزاری این نمایشگاه ۲۲۰ میلیون تومان از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری وام دریافت کرده، سخنگوی این سازمان مبلغ این وام را ۸۰ میلیون و حمید بقایی رئیس سازمان ۱۲۰ میلیون تومان اعلام کرد. همچنین در سال ۱۳۹۰ و در پی شکایت طراح نمایشگاه از هدیه تهرانی، وی در خصوص پرونده چک برگشتی در دادگاه حاضر شد و درباره رسانه‌ای شدن موضوع شکایت از او اعلام کرد: «حتماً با شکایت از شاکی این پرونده، اعاده حیثیت می‌کنم».

 

رحیم مشایی؛مهمان نمایشگاه تهرانی :

اسفندیار رحیم مشایی ؛ رئیس کمیسیون فرهنگی دولت با حضور خود در خانه هنرمندان از نمایشگاه عکس هدیه تهرانی بازیگر نام آشنای سینما دیدن کرد و شام را مهمان وی بود.

 

هدیه تهرانی؛ نایب رئیس بانوان کمیته تای چی چوان :

خسروی در شهریور 92، طی حکمی هدیه تهرانی را به عنوان نایب رئیس بانوان سبک تای چی چوان منصوب کرد. به دنبال این حکم، مسئولان این سبک اعتراضات گسترده ای را به این اقدام فدراسیون ووشو انجام دادند و در مصاحبه های متعدد به انتقاد از عملکرد مهدی علی نژاد؛ رئیس فدراسیون ووشو پرداختند. منتقدان فدراسیون معتقدند رئیس این فدراسیون قصد دارد از نام هنری و شهرت هدیه تهرانی سوء استفاده کند.

 

اظهارات مهدی علی نژاد درخصوص حکم فدراسیون تای چی :

هدیه تهرانی از قدیم در این رشته حضور داشتند و فعالیت می کردند. ایشان در واقع در تغییر و تحولات اخیر که در سبک تای چی چوان رخ داده است فعالیت داشتند و امیدواریم که با منصوب شدن ایشان به سمت نایب رئیس کمیته تای چی چوان بانوان بتوانند این ورزش را همگانی تر کنند. او پیش از این در این سبک از ووشو کار می کرد و کلاس هایی عمومی هم در مورد آموزش این سبک برگزار کرده است، امیدوارم ایشان بتوانند در توسعه ووشو موثر باشند.

همچنین از وی به عنوان مدیر یک استخر هم نام برده می شود.

 

واکنش هدیه تهرانی به خبر کاندیداتوری‌اش در انتخابات شوراها :

زمانی از وی با عنوان یکی از کاندیدهای شرکت کننده در انتخابات شورای شهر یاد می شد، اما تهراني با در اختیار گذاشتن متنی در ارتباط با خبر حضورش در انتخابات شورای شهر تاکید کرد: که در انتخابات هیچ شورایی شرکت نمی کند و از هیچ جریان و شخصی حمایت نخواهد کرد.

 

شایعه ی ازدواج :

از زمان مطرح شدن هديه تهراني دو شايعه درباره ازدواجش بر سر زبانها افتاد، اما هر بار اين شايعات به وسيله شخص هديه تهراني يا خانواده اش تكذيب شد.

اولين بار رسانه ها شايعه ازدواج اين بازيگر با علي انصاريان؛ بازيكن پرسپوليس را مطرح كردند. در آن سالها انصاريان يكي از پرطرفدارترين بازيكنان پرسپوليس بود و براي خودش اسم و رسمي داشت و هديه تهراني هم در اوج دوران بازيگري اش بود. اما اين شايعه توسط مادر هديه تهراني به شدت تكذيب شد. وي در واكنش به خبر ازدواج دخترش با علي انصاريان گفت: من اصلا علي انصاريان را نمي شناسم كه دخترم بخواهد با او ازدواج كند!

بار دیگر، شايعه ازدواج هديه تهراني با هومن بهمنش به صورت جدي در برخي رسانه ها منتشر شد. اين شايعه حتي با انتشار عكسي دو نفره از تهراني و بهمنش به واقعيت نزديك تر شد.بهمنش در عرصه هنر فعاليت مي كرد و فيلمبردار بود. شايد به همين دليل هم بود كه باور اين ازدواج راحت تر به نظر مي رسيد. اما اين خبر هم تاييد نشد .

 

افتخارات:

نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم هفت دقیقه تا پاییز (۱۳۸۸)

برنده تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم چهارشنبه سوری از دهمین جشن خانه سینما (۱۳۸۵)

برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و چهارمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم چهارشنبه سوری (۱۳۸۴)

برنده جایزه از جشنواره بین‌المللی فیلم پیونگ یانگ برای بازی در فیلم پارتی (۱۳۸۱)

برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از هفدهمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم قرمز (۱۳۷۷)

آثار :

 

سینما :

سلطان

غریبانه

قرمز

شوکران

سیاوش

دست‌های آلوده

پارتی

آبی

چتری برای دو نفر

زمانه کاغذ بی خط خانه‌ای روی آب

آبادان

دنیا

دختر ایرونی

جایی برای زندگی

دوئل

یک بوس کوچولو

چهارشنبه سوری

شبانه

به سوی غروب

نیوه‌مانگ

نسل جادویی

فرزند صبح

شیرین

هر کس به سینمای خود تهران ۱۵۰۰

هفت دقیقه تا پاییز

پل چوبی

یک چهارشنبه معمولی

قلب یخی

آشغال هاي دوست داشتني

 

تئاتر :

این تابستان فراموشت کردم (به کارگردانی بهاره رهنما، ۱۳۹۱) به عنوان صدا پیشه، بدون حضور فیزیکی

 

نقل قول و خاطرات:

هدیه تهرانی

از نظر من سینما یعنی سینمای تقوایی، سینمای مهرجویی، سینمای کیارستمی به شکل خاص خودش و تازه متوجه شدم که المان و استاندارد واقعی شناخت سینما و جهان‌بینی که در پشت آن است یعنی «کاغذ بی‌خط.

دفعه اول که خودم را روی پرده دیدم می‌خواستم برم زیر صندلی و قایم شوم و با خودم گفتم :وای چه قدر فاجعه ام .این احساس هنوز هم با من وجوددارد و فرق چندانی نکرده است .

خاطره های عجیب زیادی دارم .یکی از آنها موقع کار سر فیلم دوئل بود .که یک روز رفتیم بازار شهر و برای خرید و موقع برگشتن متوجه شدیم جمعیت خیلی زیادی پشت سر ما راه افتاده اند و دعا می‌خوانند. دقیقا شبیه تظاهرات شده بود .

ما با رسیدن به مدرنیته چیزهای زیادی را از دست داده ایم ،مثلا به فرش ایرانی افتخار می‌کنیم، اما نمی‌دانیم که گره قالی را چطور می‌زنند و یا در سبد غذایی روزانه مان گندم هست، اما از یاد برده ایم که گندم را چطور درو می‌کنند……

سرزمین ما سرزمین پهناوری ست؛ با ویژگی های خاص و متفاوت در هر منطقه ،اما چون گرایش ما بیشتر به مناطق سر سبز و خوش آب و هواست ،اعجاب زیبایی و آرامش و وسعت مناطق دیگر مثل کویر را کمتر تجربه می‌کنیم .گاهی بد نیست به جای بازی بیلیارد در فضای بسته ای در شمال کشور و یا جابجا شدن از محیط شهری به منطقه ای سر سبز در تعطیلات آخر هفته و تکرار همان تجربه های شهری ،در منطقه ای خشک و کویری چیزهای تازه تری را جایگزین کرد . مثلا با دست خود بر تار و پود قالی گره ای بزنیم .کشکی بسابیم ،نانی بپزیم ،پنبه ای بچینیم یا گندمی درو کنیم …و با نگاه به وسعت کویر ،دیدمان را وسعت دهیم .

 

گالری عکس هدیه تهرانی :

 

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی

هدیه تهرانی

 

سیتی تومب


1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره اولین امتیاز را ثبت کنید
Loading...
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter