بیوگرافی آریا عظیمی نژاد + عکس

آریا عظیمی نژاد
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹-۰۶-۰۷
5591 بازدید
زمان مطالعه: 3 دقیقه

بیوگرافی آریا عظیمی نژاد + عکس آریا عظیمی نژاد متولد 5 اردیبهشت سال 1352 در تهران میباشد. او فارغ التحصیل لیسانس از دانشگاه ازاد تهران مرکز مییاشد، وی برای ده […]


بیوگرافی آریا عظیمی نژاد + عکس

آریا عظیمی نژاد متولد 5 اردیبهشت سال 1352 در تهران میباشد. او فارغ التحصیل لیسانس از دانشگاه ازاد تهران مرکز مییاشد، وی برای ده ها فیلم و سریال مشهور موسیقی ساخته است. آریا عظیمی نژاد فرزند جمشید عظیمی نژاد میباشد پدرش سال ها فعالیت خود را در زمینه نوجوانان و کودکان ادامه داده و محبوبیت وی با برنامه خانه عروسک ها که در سالهای ابتدایی انقلاب از تلویزیون پخش میشد به چشم آمد. در یک خوانواده هنری متولد شده است و یک خواهر معلول دارد و یک برادر که برادرش همانند پدرش به او نواختن یاد میداد او در عرصه نوازندگی فعالیت دارد و صدابردار و نوازنده سه تار می باشد.اریا نواختن سه تار را از پدرش اموخت و در سن 16 سالگی به شرکت در کلاس های اساتیدی چون جلال ذوالفنون و محمود تاجبخش گذراند. در سن 20 سالگی یعنی سال 1372 در دانشگاه ازاد رشته موسیقی شروع به تحصیل در دانشگاه کرد.

آریا عظیمی نژاد

از سال دوم دانشگاه در سال 73 وارد ساخت موسیقی تئاتر شد و خیلی زود توانست در جشنواره تئاتر بین المللی فجر نامزد بهترین موسیقی متن شود.
بصورت حرفه ای اولین بار در سال 1377 با ساخت موسیقی سریال پزشکان به کارگردانی مسعود کرامتی وارد تلویزیون شد و در سال 1381 با فیلم عروس خوش قدم پا به عرصه سینمایی گذاشت. با ساخت موسیقی فیلم میم مثل مادر در سینما و موسیقی سریال او یک فرشته بود به شدت دید شد و در ادامه با موسیقی سریال پایتخت، دودکش و ده ها اثر دیگر در این عرصه صاحب نام شد. در سال 1383 توانست مقام دوم در جشنواره موسیقی بریتانیا را در رشته فولکلور بین المملی با تکنولوژی سه تار بدست آورد. همین اتفاق باعث آشنایی او با خانم جاسلین پوک آهنگساز و پیانو نواز مشهور بریتانیایی شد که در چند پروژه با وی همکاری خوبی داشتند. آریا عظیمی نژاد سالهاست ازدواج کرده و صاحب یک فرزند پسر می باشد، عکس بالا 27 اردیهبشت 98 با همسرش در اکران فیلم خانه دیگری ثبت شده است. آقای عظیمی نژاد مدتی پیش بدون هیچ سابقه قبلی بعلت عارضه قلبی در بیمارستان بستری بود، برادرش دلیل اصلی این اتفاق را گرفتگی رگ قلب عنوان کرد. آقای عظیمی نژاد در برنامه عصر جدید از سخت گیرترین داور مرحله اول شناخته شد. ایشان کمترین رای مثبت را به استعداد ها دادها داده بود، گرچه او از استادان بنام موسیقی و نوازندگیست اما انتقادهای تنی علیه وی برای حضور در این برنامه جریان دارد.
..

..

پاسخی بگذارید