آرایش صورت سلامت پوست
آموزش انواع غذاها آموزش شیرینی پزی غذاهای رژیمی
آهنگ پیشواز ایرانسل آهنگ پیشواز رایتل آهنگ پیشواز همراه اول
اخبار بین المللی اخبار پزشکی اخبار تکنولوژی اخبار جامعه اخبار حوادث اخبار سیاسی اخبار فرهنگی و هنری اخبار گوناگون اخبار ورزشی تیتر روزنامه
اس ام اس خنده دار اس ام اس عاشقانه اس ام اس مناسبتي
مهارت های زندگی
بازیگران بزرگان و مشاهیر خوانندگان ورزشکاران
روانشناسی
ترول خنده دار
مد و مدگرایی
روانشناسی زناشویی روانشناسی کودکان مشاوره خانواده
بارداری و زایمان دانستنی های جنسی
دنیای بازیگران
اخبار پزشکی
سوپر استارها عکس اجتماعی عکس بازیگران عکس حوادث عکس حیوانات عکس خوانندگان عکس طنز عکس عاشقانه عکس ورزشی
اخبار علمی گزارش های علمی
فال روزانه
اخبار فرهنگی و هنری دانلود آهنگ جدید سریال شعر و ترانه فیلم
اخبار ورزشی
کلیپ اجتماعی کلیپ حوادث کلیپ حیوانات کلیپ خنده دار کلیپ سرگرمی کلیپ عاشقانه کلیپ هنرمندان

بوی بد دهان در ماه رمضان چگونه مهار می شود

بوی بد دهان در ماه رمضان چگونه مهار می شودReviewed by Admin on May 30Rating:

بوی بد دهان در ماه رمضان چگونه مهار می شود: در زمان افطار و یا سحری با استفاده از بعضی گیاهان می توانید بوی بد دهان خود را در طول روز از بین ببرید.

buye-bad-5

در طول ماه رمضان با استفاده از جعفری، نعنا، زنجفیل و دارچین می توانید بوی دهانتان را مهار کنید.در هنگام افطار می توانید با مقدار زیادی آب و چای سبز و در هنگام سحر از یک لیوان شیر سرد استفاده کنید.

در طول روزهای بلند و ۱۷ ساعته ماه رمضان خواه و ناخواه دهانمان خشک خواهد شد و همین نیز باعث بلند شدن بوی بدی از دهان و معده ما خواهد شد ولی ما با معرفی بعضی گیاهان جلوی این بدبویی را خواهیم گرفت.

بعد از خوردن سحری حتما باید دندانهایتان را مسواک بزنید چون خرده های غذا در داخل دهانتان در طول روز باعث بوی بد خواهد شد.چون در طول روز دندانهایان و دهانتان تمیز نمی شود این خود باعث التهاب لثه می شود و بوی بد را ایجاد می کند.به خاطر همین باید بعد از سحر دندا هایتان را دو تا سه دقیقه تمیز کنید و از نخ دندان نیز استفاده کنید.

یک لیوان شیر سرد در سحر

در کنار این مورد نیز می توانید از بعضی گیاهان برای جلوگیری از بوی بد دهان می توانید از انواع گیاهان مثل جعفری، نعنا،زنجفیل ،شوید و چای سبز نیز استفاده کنید.همچنین اکالیپتوس ،کاکائو و گشنیز نیز در این مورد خوب می باشداین گیاهان را هم می توانید در دهانتان بجوید و یا دم کنید و بنوشید.

buye-bad-3

به شرط نخوردن آب قرقره کنید !

دهانشویه های دارای الکل نیز می توانند با  قرقره شدن در طول روز بوی بد دهان را کم کنند.البته مسواک نزدن و قرقره کردن به طور کل اشتباه است و باعث بیشتر شدن بوی بد دهان می شود. در طول ماه رمضان به شرط اینکه وقتی روزه اید آب نخورید می توانید تند تند قرقره کنید.

پس نتیجه می گیریم در طول ماه رمضان بایستس در هنگام سحر یک لیوان آب و بعد آن یک لیوان شیر سرد بنوشید. بعد از غذا خوردن مسواک بزنید و این مسواک زدن را دو تا سه دقیقه ادامه دهید و بعد از آن با دهانشویه قرقره کنید و دندانتان را با نخ دندان نیز یکبار تمیز کنید.

در هنگا افطار آب زیاد بنوشید و از انواع دم کردنی هایی که ذکر شد و هم چنین چای بسبز نیز استفاده کنید. و در آخر در طول روز دهانتان را با دهانشویه پاک کنید.