خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
خانه » اخبار » اجتماعی » بزرگترین فرودگاه جهان در چین ساخته میشود
بزرگترین فرودگاه جهان در چین ساخته میشود

بزرگترین فرودگاه جهان در چین ساخته میشود

بزرگترین فرودگاه جهان در چین ساخته میشود: در سالهای گذشته کشورهای آسیایی رشد چشمگیری در زمینه خطوط هوایی داشته و رقیب جدی برای اروپایی ها و آمریکاییها شدند . حالا دیگر خطوط هوایی قطر ، امارات متحده عربی ، ترکیه ، مالزی و چین جزو بهترین خطوط هوایی جهان هستند . یکی از کشورهایی که سرمایه گذاری های بسیاری در این زمینه داشته کشور چین میباشد که با توجه به جمعیت زیاد خود نیاز بیشتری به خطوط هوایی دارد . مسئولان این کشور تصمیم گرفتند بزرگترین فرودگاه جهان را در چین بسازند . در این بخش از مجله اینترنتی اولی ها قصد داریم شما را با بزرگترین فرودگاه جهان در چین آشنا کنیم پس ما را همراهی کنید .

بزرگترین فرودگاه جهان در چین

کشور چین در کنار رقابت هایی که در زمینه های اقتصادی با کشور آمریکا دارد این بار به دنبال آن است که بزرگ ترین فرودگاه جهان را نیز از ایالات متحده گرفته و به نام خود ثبت کند ، موضوعی که برای رسیدن به آن باید تا سال ۲۰۱۹ میلادی صبر کرد . طبق برنامه ریزی انجام شده از سوی چین این فرودگاه جدید که در نزدیکی شهر پکن ساخته می‌شود از نظر متراژ و ظرفیت مسافرپذیری به رقم‌های قابل توجهی دست خواهد یافت و در این بین می‌تواند به عنوان یکی از اصلی ترین قطب‌های پروازی جهان شناخته شود .

این فرودگاه در سال ۲۰۱۹ افتتاح خواهد شد ؛ مدیر کل فرودگاه اصلی این کشور می‌گوید: «تقاضاهای زیادی برای اضافه‌کردن پرواز شده است ولی شرایط کنونی فرودگاه اجازه اضافه‌کردن پرواز نمی‌دهد و فرودگاه جدید می‌تواند محدودیت‌ها را از بین ببرد» . هزینه ساخت فرودگاه جدید حدود ۱۲.۹ میلیارد دلار تخمین زده شده است؛ انتظار می‌رود که با حداقل هفت باند، حدود ۱۰۰ میلیون مسافر در سال اداره شود، ضمن اینکه فرودگاه بین‌المللی پکن در شمال شرقی شهر، بیش از ۹۰ میلیون مسافر در سال را جابجا کرده است . انتظار می‌رود سفر بین فرودگاه و مرکز شهر پکن حدود نیم ساعت طول بکشد .

چین هدف اصلی خود از افتتاح این فرودگاه را مدیریت بخشی از برنامه های پروازی منطقه و البته تبدیل شدن به مرکز اصلی skyteam عنوان کرده است . این تیم بین المللی که متشکل از ایرلاین های مطرح دنیا همچون klm هلند، ایرفرانس و ایرلاین های آسیایی مانند ایرلاین کره و چند شرکت چینی است در طول سال های گذشته به دنبال افزایش تاثیرگذاری خود در قیاس با دیگر رقبایش بوده که به نظر می رسد افتتاح بزرگ ترین فرودگاه جهان نیز بخشی از این برنامه خواهد بود .

شارژ همراه اول رایگان

 

شارژ ایرانسل رایگان

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی و مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است