خانه » فرهنگ و هنر » برندگان اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند
برندگان اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند

برندگان اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند

برندگان اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند

به گزارش اولی ها: مراسم اسکار ۲۰۱۸ بامداد دوشنبه ۱۴ اسفند ۹۶ برگزار شد و مجسمه زرین به دست برندگان رسید. امسال هم جیمی کیمیل میزبان و اجرا کننده مراسم بود.

برندگان اسکار ۲۰۱۸

برندگان اسکار ۲۰۱۸

برندگان اسکار ۲۰۱۸

اسکار ۲۰۱۸، به عنوان نودمین دوره‌ی این مراسم سالانه‌ی جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینما که ساعت ۰۴:۳۰ بامداد دوشنبه آغاز شد، از مناظر زیادی، لیاقت تماشا شدن داشت بدون هیچ گونه معطلی بریم سراغ برندگان اسکار ۲۰۱۸:

** اسکار بهترین مستند کوتاه

اسکار بهترین مستند کوتاه اهدا شد به: “بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است

نامزدها: ادیث+ادی، بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است، قهرمان زن، مهارت چاقو، توقف خودرو

** اسکار بهترین مستند بلند

اسکار بهترین فیلم مستند اهدا شد به: “ایکاروس

نامزدها: چهره‌ها مکان‌ها، ایکاروس، آخرین مرد در حلب، جزیره قدرتمند

** اسکار بهترین کارگردانی

اسکار بهترین کارگردانی اهدا شد به: گیلرمو دل‌تورو برای فیلم “شکل آب

نامزدها: کریستوفر نولان (دانکرک)، جردن پیل (برو بیرون)، گرتا گرویگ (لیدی برد)، پل توماس اندرسون (ماجرای فانتوم)، گیلرمو دل‌تورو (شکل آب)

** اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد

اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد اهدا شد به: گری اولدمن برای “تاریک‌ترین ساعت

نامزدها: تیموثی شالمی (مرا به نامت صدا کن)، دنیل دی‌لوئیس (ماجرای فانتوم)، گری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت)، دنزل واشنگتن (رومن جی)

** اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن

سلی هاوکینز (شکل آب)، فرانسس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)، مارگت روبی (من، تانیا)، سیرشا رونان (لیدی برد)، مریل استریپ (پُست)

اسکار می رسد به فرانسس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)

** اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد اهدا شد به: سم راکول برای فیلم “سه بیلبورد خارج از آبینگ، میزوری

نامزدها: ویلم دفو (پروژه فلوریدا)، وودی هارلستون (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)، ریچارد جنکینز (شکل آب)، کریستوفر پلامر(همه پول دنیا)، سم راکول (سه بیلبورد خارج از آبینگ، میزوری)

** اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن

اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن اهدا شد به: آلیسون جنی برای فیلم “من، تونیا

نامزدها: مری جل بلایج (مادباند)، الیسون جنی (من تانیا)، لسلی منویل (ماجرای فانتوم)، لوری میت‌کالف (لیدی برد)، اوکتاویا اسپنسر (شکل آب)

** اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی

اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان اهدا شد به: یک زن شگفت انگیز” ( از کشور شیلی)

نامزدها: یک زن شگفت‌انگیز (شیلی)، در جسم و روح (مجارستان)، توهین (لبنان)، بی‌عشق (روسیه)، میدان (سوئد)

** اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

اسکار بهترین فیلم نامه اقتباسی اهدا شد به: مرا به نامت صدا کن

نامزدها: مرا به نامت صدا کن، هنرمند فاجعه، لوگا، بازی مالی، مادباند

** اسکار بهترین فیلم‌نامه اصلی (اورجینال)

اسکار بهترین فیلمنامه اورجینال اهدا شد به: جردن پیل برای فیلم “برو‌ بیرون

نامزدها: بیمار بزرگ، برو بیرون، لیدی برد، شکل آب، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

** اسکار بهترین انیمیشن بلند

اسکار بهترین انیمیشن اهدا شد به: “کو کو” ( Coco )

نامزدها: بچه رئیس، کوکو، نان‌آور، فردیناند، وینسنت دوست داشتنی

** اسکار بهترین تدوین

اسکار بهترین تدوین اهدا شد به: “دانکرک

نامزد: بچه راننده، دانکرک، من تانیا، شکل آب، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

** اسکار بهترین موسیقی متن

اسکار بهترین موسیقی اهدا شد به: الکساندر دسپلا برای فیلم “شکل آب

نامزدها: دانکرک، ماجرای فانتوم، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

** اسکار بهترین ترانه

اسکار بهترین ترانه فیلم اهدا شد به: مرا به یاد آور از انیمیشن “کو کو

نامزدها: کوکو، مرا به نامت صدا کن، بزرگترین شومن، رودخانه مایتی، ایستادن برای چیزی

** اسکار بهترین فیلم‌برداری

اسکار بهترین فیلم‌برداری اهدا شد به: راجر دیکنز برای فیلم “بلید رانر ۲۰۴۹

نامزدها: دیو و دلبر، بلیدرانر ۲۰۴۹، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، شکل آب

** اسکار بهترین طراحی لباس

اسکار بهترین طراحی لباس اهدا شد به: “رشته‌ی خیال

نامزدها: دیو و دلبر، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، شکل آب، ویکتوریا و عبدول، ماجرای فانتوم

** اسکار بهترین چهره‌آرایی

اسکار بهترین چهره‌پردازی اهدا شد به: “تاریک‌ترین ساعت

نامزدها: تاریک‌ترین ساعت، ویکتوریا و عبدول، شگفتی

** اسکار بهترین طراحی صحنه

اسکار بهترین طراحی صحنه اهدا شد به: “شکل آب

نامزدها: دیو و دلبر، بلیدرانر ۱۰۴۹، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، شکل آب، ویکتوریا و عبدول

** اسکار بهترین تدوین صدا

بچه راننده، بلیدرانر ۲۰۴۹، دانکرک، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای

** اسکار بهترین صداگذاری

اسکار بهترین تدوین صوتی و صداگذاری اهدا شد به: “دانکرک

نامزدها: بچه راننده، بلیدرانر ۲۰۴۹، دانکرک، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای

** اسکار بهترین جلوه‌های ویژه بصری

اسکار بهترین تجلوه های ویژه اهدا شد به: ” بلیدرانر ۲۰۴۹

نامزدها: بلیدرانر ۲۰۴۹، نگهبانان کهکشان ۲، کونگ: جزیره جمجمه، جنگ ستارگان: آخرین جدای، جنگ سیاره میمون‌ها

** اسکار بهترین فیلم کوتاه

اسکار بهترین فیلم کوتاه اهدا شد به: “کودک ساکت

نامزدها: مدرسه ابتدایی دکالب، ساعت ۱۱، خواهرزاده اِمت، کودک ساکت، همه ما

** اسکار بهترین انیمیشن کوتاه

اسکار بهترین انیمیشن کوتاه اهدا شد به: “بسکتبال عزیز

نامزدها: بسکتبال دوست‌داشتنی، گاردن پارتی، لو، فضای منفی، اشعار شورشی

بهترین فیلم

برنده‌: The Shape of Water

فیلم Call Me by Your Name

فیلم Darkest Hour

فیلم Dunkirk

فیلم Get Out

فیلم Lady Bird

فیلم Phantom Thread

فیلم The Post

فیلم The Shape of Water

فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri


شارژ همراه اول رایگان

 

شارژ ایرانسل رایگان

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی معنوی , مطالب برای اولی ها محفوظ است