خانه » فرهنگ و هنر » برنامه های صدا و سیمای ایران در شب یلدا 94

برنامه های صدا و سیمای ایران در شب یلدا 94

برنامه های صدا و سیمای ایران در شب یلدا 94 معرفی برنامه های تلویزیونی شبکه های مختلف صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در بلندترین شب سال شب یلدا

شب یلدا سال 94 همانند شب یلدا در سال های اخیر از ویژگی خاصی برای ایرانیان برخوردار است و همانند همه سال ها امسال برنامه های خاصی برای این شب تدارک دیده میشود .

صدا و سیمای جمهور اسلامی ایران نیز برای شب یلدا 94 برنامه های خاصی را تدارک دیده که از مهم ترین آنها میتوان به بازگشت علی ضیا به تلویزیون نام برد .

برنامه صدا و سیما برای شب یلدا

برنامه صدا و سیما برای شب یلدا

شب یلدای امسال برای تلویزیون شب پرباری است. برنامه‌هایی که فردا شب به مناسبت طولانی ترین شب سال روی آنتن صدا وسیما می‌رود، شاید بتواند حواشی یکی، دو سال اخیر رسانه ملی را تحت تاثیر قرار دهد و مخاطبان این رسانه بتوانند پس از مدت‌ها، شبی به یادماندنی را با چهره‌های مشهور و محبوب تلویزیونن سپری کنند. فردا شب می‌توانید با روشن کردن جعبه جادویی، تصویر خیلی از شخصیت‌های محبوب‌ سال‌های اخیر را از قاب تلویزیونتان تماشا کنید و پای حرف‌هایشان بنشینید؛ از محمدجواد ظریف و عادل فردوسی پور گرفته تا کلاه قرمزی و جناب خان.اگرچه هر یک از شبکه‌های سیما تدارک ویژه‌ای برای شب یلدا دیده اند، اما در این گزارش سعی می‌کنیم تا مهمترین اتفاق‌های تصویری فرداشب تلویزیون را مرور کنیم و اطلاعاتی تازه از برنامه‌هایی که مشاهده خواهید کرد.

«علی ضیا» به تلویزیون برمی‌گردد

فردا شب یکی از مهمترین برنامه های یلدایی تلویزیون در شبکه یک رقم خواهد خورد.جایی که قرار است علی ضیا با  تاک شو روی آنتن بیاید تا بعد از یک دوره ممنوع التصویری به خاطر اتفاقات بعد از بازی پرسپولیس و استقلال روبروی  مخاطبان برنامه اش بنشیند.
علی ضیا البته تدارک ویژه ای برای این برنامه دیده است. او روز شنبه مهدی طارمی، کمال کامیابی نیا، یوسف کرمی و محسن بنگر را دعوت کرده تا در مقابل دوربین پلی استیشن بازی کنند. ضیا سر و کله زدن‌های این چند ورزشکار را برای پخش در شب یلدا مناسب دیده و می‌خواهد بخشی از برنامه‌ را به این رقابت اختصاص بدهد. او هم چنین روز گذشته به بیمارستان رفت و از منصور پورحیدری عیادت کرد که احتمالا تصاویرش را در برنامه خواهید دید. برخی‌ می‌گویند که علی ضیا برای پاک کردن گرد کدورت از دل پرویز مظلومی هم که شده احتمالا بخشی از برنامه را به دیدار با او و بازیکنان و هواداران تیم استقلال اختصاص می دهد.

نود یلدایی :
شاید پرجاذبه‌ترین اتفاقی که در چند روز اخیر ورد زبان رسانه‌ها و کاربران شبکه‌های اجتماعی بوده، سورپرایز عادل فردوسی پور در شب یلدا و دعوت از محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در برنامه نود است. در چند روز اخیر تصویری از مصاحبه عادل فردوسی پور و دکتر ظریف در فضای مجازی دست به دست شد که مربوط به ضبط برنامه ای حول محور دیپلماسی ورزشی بود و قرار است فردا شب پخش شود.
عادل فردوسی پور بعد از پخش خبر و تصاویر مربوط به مصاحبه اش با وزیرامور خارجه در اینستاگرامش نوشت: میخواستم شب یلدا مردم را غافلگیر کنم.
این غافلگیری هم با استقبال گسترده‌ای از سوی مخاطبان تلویزیون مواجه شد اما با این حال گاه گاهی هم انتقاداتی به فردوسی پور شکل گرفت که چرا یک شخصیت سیاسی را به یک برنامه ورزشی دعوت کرده است. با این همه استقبال گسترده مردمی از مهمان شب یلدای فردوسی پور در برنامه پرطرفدار نود، نوید بخش یک شب خاطره انگیز را برای مخاطبان این برنامه است.
گفت‌وگوی فردوسی پور با ظریف در دفتر کار وزیر خارجه در ساختمان اصلی این وزارتخانه انجام شده و آنچنان که رسانه‌های گزارش داده‌اند محور اصلی گفت‌وگو درباره علایق فوتبالی‌ و ورزشی‌ دکتر محمدجواد ظریف است.
فردوسی پور پیش از این در قالب برنامه نود نیز با سیدحسن خمینی نیز گفت‌وگو کرده بود.

صد برگ :
صد برگ یک برنامه ترکیبی، ‌شبیه به برنامه «رادیو هفت» است که به دنبال توقف پخش رادیو هفت، از سوی تهیه کنندگان همان برنامه در شبکه چهارم سیما تولید می شود.
منصور ضابطیان یکی از کارگردانان و تهیه کنندگان صد برگ،  درباره ویژه‌نامه ای که این برنامه در شب یلدا دارد، گفت: شب یلدا شب صله ارحام است و ما سعی کردیم در این شب بیشتر روی فضای دورهمی خانواده ها تاکید کنیم. ما در برنامه «صد برگ» علاوه بر پاسداشت سنت های ملی و مذهبی به این آداب نیز توجه و تاکید داریم، اینکه دور هم جمع شویم و در کنار هم باشیم.
وی با اشاره به مهمانانی که در شب یلدا در برنامه «صد برگ» حضور می یابند، عنوان کرد: محمدهمایون سپهر استاد جامعه شناسی و اسطوره شناس از جمله کسانی است که به این برنامه می آید و قرار است درباره ویژگی های شب یلدا سخن بگوید. همچنین هنرمندانی هم از جمله رابعه مدنی بازیگر، مهدی سپهر خواننده و مهمانان دیگری که ترجیح می دهیم مخاطبان خودشان در برنامه آنها را ببینند، مهمان ما خواهند بود. همچنین گفتگویی با ۲ دانشجوی خارجی خواهیم داشت که در رشته ایران شناسی در کشور تحصیل می کنند.
ضابطیان که یکی از کارگردانان و تهیه کنندگان برنامه «صد برگ» است در ادامه توضیح داد: در برنامه فردا شب ۳۰ آذر ماه که به مدت طولانی تری روی آنتن می رود هر چهار مجری برنامه از جمله شاهین شرافتی، امیرعلی نبویان، رشید کاکاوند و خود من حضور خواهیم داشت. این برنامه از آیتم های متنوعی تشکیل شده است و از ساعت ۲۱ آغاز و تا حدود ۲۴ بامداد ادامه خواهد داشت.

سوپر ایده شبکه نسیم :
شبکه نسیم اما در یک ابتکار بسیار جذاب از دو عروسک محبوب تلویزیونی دعوت کرده است تا برنامه شب یلدای این شبکه را رقم بززند.
 تردیدی نیست که دیدن کلاه قرمزی از سو و جناب خان از سوی دیگر در یک قاب و در یک برنامه تلویزیونی می تواند بسیاری از ایرانیان و به ویژه جوانان را تا مدت زمانی طولانی پای تلویزیون بنشاند.
موفقیت دو مجموعه کلاه قرمزی و خندوانه در میان برنامه تلویزویونی و جذب تعداد بالایی از بینندگان باعث شده است تا ایده شبکه نسیم برای برنامه شب یلدا بتواند سر و صدای زیادی در میان شبکه های اجتماعی و رسانه ها ایجاد کند.
مدیر تامین برنامه شبکه نسیم از تدارک برنامه‌های مختلف این شبکه برای شب یلدا از جمله پخش گلچینی از «خندوانه» و همچنین برنامه «کلاه قرمزی» خبر داد.
مهدی منفرد مدیر تامین برنامه شبکه نسیم گفت: مخاطبان شبکه نسیم دوشنبه ۳۰ آذر پس از تماشای سریال «ساخت ایران» در ساعت ۲۰ می‌توانند شاهد بازپخش یکی از برنامه‌های «کلاه قرمزی» در ساعت ۲۰:۳۰ باشند.
منفرد با بیان اینکه برنامه «خورجین» در ساعت ۲۱ گلچینی از برنامه‌های خاطره‌انگیز سیما در شب‌های یلدا را روی آنتن می‌برد، گفت: پخش پشت صحنه مجموعه «درحاشیه» به کارگردانی مهران مدیری از دیگر برنامه‌های شبکه نسیم در مهمترین شب نشینی سال ایرانیان است که در ساعت ۲۱:۳۰ پخش می‌شود.
وی افزود: پخش گوشه‌ای از فصل دوم برنامه‌ «خندوانه» به مدت ۲ ساعت این شب خاطره انگیز را شیرین‌تر خواهد کرد و این برنامه از ساعت ۲۲ تا ۲۴ ادامه دارد.
مدیر تأمین برنامه شبکه نسیم درباره ویژه برنامه هایی که قرار است در شب یلدا روی آنتن برود، گفت: برنامه «نسیم آوا» نیز با پخش آثاری با موضوع شب یلدا از خوانندگان مطرح موسیقی مهمان خانه‌های ایرانیان است.
منفرد سپس از پخش قسمتی از برنامه «شوخی با ستارگان» از شبکه نسیم در ساعت ۳۰ دقیقه بامداد سه شنبه اول دی خبر داد  و با معرفی برنامه «خنده خانه» گفت: این برنامه ساعت یک بامداد پخش می‌شود که شامل گلچینی از طنزهای فاخر پخش شده از شبکه‌های سیما است.برنامه‌های «هیجان در ساعت صفر» و «خنده بازار» نیز به ترتیب پس از پخش این برنامه روی آنتن می‌روند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*