خانه » اخبار » اجتماعی » برخورد قاطع با مجرمان انتخاباتی نورآباد ممسنی فارس

برخورد قاطع با مجرمان انتخاباتی نورآباد ممسنی فارس

برخورد قاطع با مجرمان انتخاباتی نورآباد ممسنی فارس برخورد قاطع و محکم با 58 بازداشت شده عاملان درگیری و اختشاش در انتخابات نورآباد ممسنی

دور دوم انتخابات در روز دهم اردیبهشت در شهرهای ایران برگزار شد که در نورآباد ممسنی شهرستان استان فارس رقابت میان دو کاندید به نام های آقای مسعود گودرزی و آقای عبدالرضا مرادی برگزار شد که در نهایت با پیروزی دکتر مسعود گودرزی به پایان رسید .

در رای گیری نورآباد ممسنی با توجه به پیش بینی ها درگیری هایی میان طرفداران دو کاندید درگرفت که با بازداشت 58 تن از عاملان درگیری توسط نیروی امنیتی و برخورد قاطع نیروی انتظامی با اختشاش گران همراه بود تا انتخابات با سلامت کامل انجام بگیرد .

علی القاصی مهر

علی القاصی مهر

رئیس کل دادگستری استان فارس از دستگیری 58 نفر از عاملان درگیری در شهرستان ممسنی خبرداد و گفت: دستور قضایی لازم در راستای برخورد قاطع با عاملان درگیری در جریان برگزاری دور دوم انتخابات صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری فارس، علی القاصی مهر در این رابطه اظهارداشت: پس از حوادث روز جمعه 58 نفر در شهرستان ممسنی با اتهامات مختلف از جمله اخلال در نظم و امنیت، تخریب، تبلیغات غیر مجاز و اقدام به تیراندازی دستگیر و به مقامات قضایی تحویل شدند.

وی گفت: متأسفانه در جریان اقدام به تیراندازی یک نفر به سمت رأی دهندگان در شهرستان ممسنی شش نفر مجروح شدند که پس از انتقال به مراکز درمانی حال مجروحان مساعد گزارش شده است.

رئیس شورای قضایی استان فارس از صدور دستورات قضایی جهت دستگیری سریع و برخورد قانونی و قاطع در شعبه ویژه رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی خبر داد و تأکید کرد: این حادثه بلافاصله با پیگیری نماینده دادگستری استان و نیروهای انتظامی و امنیتی حاضر در حوزه انتخابیه ممسنی کنترل و به روند برگزاری انتخابات در این شهرستان لطمه ای وارد نشد.

القاصی با بیان اینکه به جز واقعه تیراندازی در ممسنی انتخابات در سایر حوزه های انتخابیه از جمله در شیراز در آرامش و سلامت کامل و با حضور پرشور مردم برگزار شد تاکید کرد: در نتیجه تعامل و همکاری متقابل عوامل اجرایی، نظارتی، امنیتی با ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی همه عوامل دست اندرکار برگزاری در نهایت استقلال به برگزاری انتخابات قانون مند در استان کمک کردند.

وی همچنین از اراده و جدیت دستگاه قضایی در خصوص مجازات همه عوامل نا امنی و متخلفان انتخابات در مرحله اول و دوم خبر داد و تصریح کرد: فرایند قانونی رسیدگی به جرائم و تخلفات گزارش شده از سوی نهاد های انتظامی و امنیتی در سریع ترین زمان انجام و نتیجه برخورد های قانونی اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین رهام پیکری فرماندار شهرستان ممسنی از غیر امنیتی بودن تیر اندازی در این شهرستان در روز جمعه خبر داد و اظهار داشت: 25 نفر در درگیری روز جمعه دستگیر شدند و مجروحان نیز به بیمارستان این شهر منتقل شدند.

پیکری اضافه کرد: این درگیری بین شماری از هواداران رخ داد و موضوع امنیتی نبوده است .

ممسنی به مرکزیت نورآباد در 158کیلومتری غرب شیراز قرار دارد.

1 دیدگاه

  1. سلام
    من خودم از اهالی ممسنی هستم.متاسفانه عده ای اوباش که شاید پنج درصد مردم شهرستان های ممسنی و رستم هم نیستند در هر دوره انتخابات که برگزار میشه دست به این کارها میزنن و متاسفانه باهاشون برخورد قاطع نمیشه. تاکید میکنم این افراد فقط در زمان انتخابات این رفتار زشت رو انجام میدن و در بقیه ایام شهر ما جز امن ترین شهرهای ایرانه. شاید اگر مقداری از محرومیت بیش از اندازه شهر ما کاسته بشه این مشکلات هم تا حدودی حل بشه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*