خانه » خانه و خانواده » برای یک تعطیلات خوب در کنار والدین برنامه ریزی کنید

برای یک تعطیلات خوب در کنار والدین برنامه ریزی کنید

برای یک تعطیلات خوب در کنار والدین برنامه ریزی کنید

شاید خواندن تیتر این مطلب خیلی از جوان‌ترها را بخنداند! آخر مگر می‌شود با والدین سفر رفت و خوش گذراند؟!

چرا باید تعطیلات را با خانواده‌ام سپری کنم؟ شاید شما دلتان بخواهد با دوستان خود به سفر بروید و خودتان برای این سفر برنامه‌ریزی کنید اما قطعاً تجربه کافی را ندارید و نمی‌توانید همه جوانب را مانند والدین خود در نظر بگیرید. سپری کردن تعطیلات در کنار خانواده می‌تواند هم برای شما و هم خانواده‌تان مفید باشد.

جوانان در دهه بیست سالگی خیلی خوششان نمی‌آید چند روزی را با پدر و مادر خود در تعطیلات سپری کنند. آنها در عوض ترجیح می‌دهند دل به طبیعت بزنند و آخر هفته‌ها را با دوستان خود فارغ از کار، درس، توجه و مراقبت والدین بگذرانند تا هر کاری که دلشان خواست بکنند.

حقیقت این است که حتی اگر دلتان هم نخواهد با والدینتان به مسافرت بروید، بهتر است بدانید خیلی از آنهایی که بزرگتر از شما هستند و خانواده تشکیل داده‌اند واقعاً عاشق سپری کردن تعطیلات در کنار خانواده‌شان هستند و از روزهای حضور در کنار آنها لذت می‌برند.

وقتی با والدینتان به گردش و مسافرت می‌روید شانس بیشتری برای برقراری رابطه و عمیق کردن آن برای شما وجود دارد، می‌توانید با دوستان پدر و مادر خود آشنا شوید و خاطرات تلخ و شیرین گذشته آنها را بشنوید. در زندگی‌های امروزی که همه ما سرمان به اندازه کافی شلوغ هست، هرگز فرصت کافی برای برقراری ارتباط و معاشرت با پدر و مادرهایمان پیش نمی‌آید و آن طور که دلمان می‌خواهد نمی‌توانیم در کنار والدین خود بنشینیم و از حضور گرم و دوست داشتنی آنها لذت ببریم.

بنابراین، برنامه‌ریزی برای تعطیلات با خانواده، حتی اگر به این معنی باشد که شما باید به بهای آن چیزهایی را از دست بدهید، باز هم به معنای فرصتی برای پیوند دوباره شما با اعضای خانواده خواهد بود. تعطیلات با خانواده یک تجربه نسبتاً متفاوت است زیرا در یک مکان جدید خواهید بود، آماده کشف کردن چیزهای جدید هستید و در کنار پدر، مادر و سایر اعضای خانواده خاطراتی را خواهید ساخت که هرگز فراموش نمی‌کنید.

در اینجا به شما نکاتی را یادآور می‌شویم که بتوانید تعطیلات را در کنار خانواده خود خاطره‌ساز و به یادماندنی‌تر کنید.

۱- در مورد مقصدی که تصمیم دارید به آنجا سفر کنید با والدین خود مشورت کنید.

چنین مکالمات و تصمیم‌گیری‌های دسته‌جمعی بسیار هیجان‌انگیز و لذت‌بخش هستند. همه دلشان می‌خواهند در آن شرکت کنند و نقشی داشته باشند. کاری که شما به عنوان جوان خانواده باید انجام دهید این است که چنین سفرهایی نیاز به کمی فداکاری هم دارد. پس، باید شب گذشته را که به میهمانی دوستانه و جشن و پایکوبی دور آتش رفته‌ بودید را به کل فراموش کنید.

۲- حتماً برنامه سفر را طوری تنظیم کنید که همه اعضای خانواده شام را دور هم سپری کنند.

هیچ چیز مثل یک غذای خوب و خوشمزه که تک‌تک افراد خانواده عاشقش هستند نمی‌تواند آغازگر مکالمه جذاب و گرم سر میز شام باشد. از این زمان برای صحبت کردن در مورد زندگی و آرزوهایتان استفاده کنید و از پدر و مادرتان در مورد گذشته‌شان سؤالاتی بپرسید.

۳- کمی ماجراجویی اشکالی ندارد؛ جسور باشید.

روی دیگر دنیا را به والدین خود نشان دهید که تا کنون ندیده‌اند. علاوه بر این، کسی دلش نمی‌خواهد در تمام طول سفر در هتل بماند. بزنید بیرون و حالشو ببرید!

۴- خوش بگذرانید.

سفر یعنی خوش گذشتن و حظ بردن از تمامی لحظات. سخت نگیرید و هر کاری که دلتان خواست بکنید تا برای شما و خانواده‌تان خاطره‌ای خوش به یادگار بگذارید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*