خانه » اخبار » حوادث » بازداشت عکاسان شیرازی و فیلتر صفحه اینستاگرام به جرم انتشار عکس مستهجن

بازداشت عکاسان شیرازی و فیلتر صفحه اینستاگرام به جرم انتشار عکس مستهجن

بازداشت عکاسان شیرازی و فیلتر صفحه اینستاگرام به جرم انتشار عکس مستهجن چند عکاس شیرازی به جرم انتشار عکس های نامناسب و تشویق به فساد و فحشا بازداشت شدند .

صفحات اینستاگرام این روزها پر از عکس های مبتذل شده است که عده ای از آن درآمد میکنند و پول درمیاورند .

برخی از عکاسان فرصت را غنیمت شمرده و صفحات اینستاگرام خود را با انتشار عکس های مستهجن میان مردم شناخته شده میکنند که هنر خود را با ابتذال به نمایش میگذارند .

بازداشت عکاسان شیرازی که به انتشار عکس های مستهجن در اینستاگرام پرداخته بودند که در هفته گذشته فیلتر صفحه اینستاگرام عکاسان شیرازی پیش درآمد این بازداشت بود در برخورد با تشویق به فساد و فحشا انجام  شد .

بازداشت عکاسان شیرازی

دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت: تعدادی از عکاسان شیرازی به دلیل انتشار عکس های نامناسب در صفحه های اینستاگرام خود در بازداشت به سر می برند و پرونده آنها در دادسرای این شهر در حال رسیدگی است.

علی صالحی افزود: صفحات اینستاگرام این افراد نیز به دلیل تشویق مردم به فساد و فحشا مسدود شد.

وی اظهار داشت: گزارش هایی درباره انتشار عکس های مستهجن از سوی این گروه از عکاسان دریافت شده بود که تحقیقات قضایی به همین منظور در دستور کار قرار گرفت و در نهایت، دستگاه های امنیتی برای بررسی مساله، وارد عمل شده و تعدادی از عکاسان را دستگیر کردند.

از اواخر هفته گذشته، صفحه های اینستاگرام برخی عکاسان شیرازی بسته شد و دسترسی کاربران به این صفحات امکان پذیر نیست.

فیلتر صفحه اینستاگرام عکاسان شیرازی

این گروه از عکاسان و مخاطبان آنها هنگام مراجعه به اینستاگرام خود با صفحه ای مواجه شدند که حاکی از فیلتر صفحه شخصی آنها بود.

در مراجعه به اینستاگرام این گروه از عکاسان که شمار آنها مشخص نیست، صفحه ای مشکی که پیامی با حروف قرمزرنگ روی آن درج شده به نمایش درآمده و نوشته شده است : با دستور مقام محترم قضائی، بدلیل انتشار محتوای مجرمانه این نشانی اینترنتی توقیف شده و عوامل دخیل در جرائم موضوع پرونده، تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

رصد شبکه های اجتماعی نشان می دهد برخی از صفحات بسته شده، عکس های موسوم به مدلینگ را منتشر کرده بودند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*