خانه » اخبار » حوادث » بازداشت شربت گله دختر افغانستانی زیبا با چشمان رنگی + عکس
loading...

بازداشت شربت گله دختر افغانستانی زیبا با چشمان رنگی + عکس

بازداشت شربت گله دختر افغانستانی زیبا با چشمان رنگی شربت گله Sharbat Gula دختر افغانی با چشمان رنگی در پاکستان بازداشت شد .

شربت گله دختر افغان با چشمان سبز رنگی که بسیار مورد توجه مجلات و رسانه های دنیا قرار گرفته بود این روزها توسط نیروی امنیتی پاکستان بازداشت شد .

بازداشت شربت گله دختر افغانستانی زیبا با چشمان رنگی

شربت گله

شربت گله Sharbat Gula دختر افغانستانی در سن 12 سالگی عکسش روی مجله نشنال جئوگرافی مورد توجه دنیا قرار گرفت و این توجه بخاطر چشمان سبز رنگ شربت گله بوده است .

شَربَت‌ گُله دختر مشهور افغان که به دلیل رنگ سبز چشمهای خود معروف شد توسط نیروهای امنیتی پاکستان بازداشت شد.

شَربَت‌ گُله زن افغانی که به دلیل رنگ سبز و زیبایی خیره کننده چشمهای خود معروف شد از سوی نیروهای اداره فدرال تحقیقات پاکستان در شهر «پیشاور» بازداشت شد.

اداره تحقیقات فدرال پاکستان اعلام کرده است که شربت‌گل را به اتهام داشتن مدارک جعلی دستگیر کرده‌اند.

بازداشت شربت گله دختر افغانستانی زیبا با چشمان رنگی

شربت گله

این در حالی است که سال گذشته «نادرا» اداره توزیع کارت شناسایی پاکستان در پیشاور مدارک شناسایی پاکستانی برای شربت‌ گل و دو پسرش صادر کرده بود.

چند ماه قبل مدارک شناسایی آنها از سوی اداره «نادرا» باطل اعلام شد و کارمندانی که در روند صدور مدارک شناسایی برای «شَربَت‌ گُله»  دخیل بودند نیز بازداشت شدند.

نیروهای اداره فدرل پاکستان با یورش به منزل شربت‌گل او را دستگیر کرده و با خود برده‌اند.

بازداشت شربت گله دختر افغانستانی زیبا با چشمان رنگی

شربت گله

شَربَت‌ گُله (زاده ح. ۱۹۷۲ میلادی) زنی افغان از قوم پشتون‌ها است. گله در بمباران افغانستان توسط اتحاد شوروی، یتیم شد و در ۱۹۸۴ به اردوگاه پناهندگی ناصر باغ در پاکستان فرستاده شد. او مجبور شده بود از افغانستان به اردوگاه پناهندگی در پاکستان فرار کند و در این هنگام بود که روزنامه‌نگاری به نام استیو مک‌کری از او عکس انداخت. این عکس روی جلد شماره ژوئن ۱۹۸۵ مجله «نشنال جئوگرافی» ظاهر شد و گله را معروف کرد. شربت را تا سال ۲۰۰۲ به نام «دختر افغان» می‌شناختند تا این که بالاخره درسال ۲۰۰۲ به کمک تشخیص عنبیه شناسایی شد.

زمانی که عکاس نشنال جیوگرافی از شربت‌گل عکس گرفت او فقط 12 سال داشت که سال 2002 میلادی با گذشت 17 سال استیو مکری دوباره توانست او را بیابد و عکس وی را منتشر نماید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*