ایران جزو امن ترین کشورهای دنیا برای مسافرت

ایران جزو امن ترین کشورهای دنیا برای مسافرت
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷-۰۹-۰۱
199 بازدید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ایران جزو امن ترین کشورهای دنیا برای مسافرت بر طبق تحقیقات دو موسسه اینترنشنال SOS و کنترل ریسک کشور ایران در میان امن ترین کشورهای دنیا برای مسافرت قرار گرفته […]


ایران جزو امن ترین کشورهای دنیا برای مسافرت بر طبق تحقیقات دو موسسه اینترنشنال SOS و کنترل ریسک کشور ایران در میان امن ترین کشورهای دنیا برای مسافرت قرار گرفته است .

قطعا یکی از دغدغه های مسافرت برای کسانی که قصد سفر دارند امنیت خاطر برای حضور در مکانی است که به آنجا سفر میکنند .

در زمینه امنیت کشورها جهت مسافرت تحقیقات بسیاری صورت گرفته که در یکی از این تحقیقات که اخیرا توسط دو موسسه انجام شده است ایران جزو امن ترین کشورها برای مسافرت است .

کشور ایران در این تحقیق در کنار کشورهای اروپایی و در بهترین حالت و امن ترین حالت قرار گرفته است که مسافران را میتواند ترغیب به مسافرت به کشور عزیزمان کند .

ایران جزو امن ترین کشورهای دنیا برای مسافرت

به نقل از ایندیپندنت نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد ایران از نظر امنیت در حد کشورهای امن اروپایی است و در کنار انگلیس، اسلوونی، دانمارک و سوئیس، جزو امن‌ترین کشورهای جهان برای مسافرت قرار دارد.

دو موسسعه فعال در زمینه ارزیابی خطر به نام‌های «اینترنشنال SOS» و «کنترل ریسک» با همکاری یکدیگر اقدام به تهیه نقشه‌ای موسوم به “نقشه خطرات مسافرت در سال ۲۰۱۹” کرده‌اند که سطح خطری که در هر کشور یا قلمرو سیاسی ممکن است متوجه مسافران خارجی شود را نشان می‌دهد. خشونت سیاسی (شامل تروریسم، اعتراضات مدنی، شورش و جنگ)، ناآرامی‌های اجتماعی (شامل خشونت‌های قومی و فرقه‌ای) و جرائم خشونت‌آمیز از جمله خطراتی هستند که در این مطالعه مورد توجه قرار گرفته‌اند.

استحکام زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی، وضعیت روابط صنعتی، کارآمدی سرویس‌های امنیتی و خدمات اورژانس و میزان آسیب‌پذیری در برابر بلایای طبیعی نیز از دیگر فاکتورهایی بوده‌اند که موسسات «اینترنشنال SOS» و «کنترل ریسک» در ارزیابی سطح امنیت کشورها برای مسافرت آنها را در نظر گرفته‌اند.

نقشه‌ی تهیه شده توسط این دو موسسه میزان مخاطراتِ سفر در کشورهای مختلف جهان را در پنج سطح رده‌بندی می‌کند: ناملموس، کم، متوسط، زیاد و بیش از حد. کشورهای بسیار محدودی توانسته‌اند از نظر امنیت سفر در دسته «ناملموس» قرار بگیرند. لوکزامبورگ، دانمارک، اسلوونی، سوئیس، نروژ، فنلاند و ایسلند تنها کشورهایی هستند که از قاره اروپا در این دسته جای گرفته‌اند.

در مقابل، اکثر کشورهای اروپایی از جمله انگلستان در فهرست “کشورهای کم‌خطر” قرار دارند و جالب آنکه ایران، اردن، عمان، قطر، امارات، کویت، گرجستان، آذربایجان، ارمنستان و ازبکستان نیز به ترتیب و همسو با کشورهای اروپایی در این طبقه قرار گرفته‌اند. کانادا، آمریکا، استرالیا و نیوزلند هم در همین دسته قرار دارند.

طبق این نقشه، کشورهای با خطر زیاد یا بیش از حد تقریبا به طور کامل از آفریقا و خاورمیانه هستند. سوریه، یمن، افغانستان، عراق، لیبی، مالی، سودان جنوبی و سومالی از جمله‌ی کشورهایی هستند که در دسته پنجم، یعنی “دارای خطر بیش از حد” قرار گرفته‌اند.


برچسب‌هانظرات

تاریخ: 21/11/1398
پاسخ

همچنین بخوانید

هم اکنون دیگران می خوانند

فال روز چهارشنبه 1 دی 1395
تعبیر خواب برنج تعبیر دیدن برنج در خواب
اس ام اس شهادت امام محمد باقر (ع)
رسم پاکستان برای ازدواج مرد با زن دوم + عکس
فال روز یکشنبه 14 آذر 1395
فال روزانه شنبه ۲۳ تیر ماه ۱۳۹۷
لیگ جهانی والیبال/ ایران مغلوب ایتالیا شد
بیماری ام اس سلما بلر بازیگر زن هالیوود
فال روز چهارشنبه 19 آبان 1395 تمام ماه های سال
تفاوت های پنهان در عکس ها را بیابید!!