خانه » بیوگرافی » بازیگران » الناز شاکردوست بیوگرافی و عکس الناز شاکردوست

الناز شاکردوست بیوگرافی و عکس الناز شاکردوست

الناز شاکردوست بیوگرافی و عکس الناز شاکردوست زندگینامه الناز شاکردوست Elnaz Shakerdoost بازیگر زن محبوب ایران به همراه عکس های جذاب و دیدنی الناز شاکردوست .

الناز شاکردوست بازیگر زن و یکی از بهترین بازیگران تلویزیون و سینمای ایران می باشد وی در سریال و فیلمهای زیادی ایفای نقش کرده است .

 بیوگرافی الناز شاکردوست

الناز شاکردوست

بیوگرافی الناز شاکردوست Elnaz Shakerdoost بازیگر زن معروف ایرانی را می توانید از سایت اولی ها مشاهده بفرمایید .

زندگینامه الناز شاکردوست بازیگر معروف را در زیر مشاهده بفرمایید .

 • تاریخ تولد، محل تولد، هنگام تولد:

در هفتم تیر سال 1363 در تهران به دنیا آمد.

پدر: –
مادر: فاطمه محتشمی
برادر: علی شاکردوست
خواهر:-
همسر:-
فرزندان:-

 • مشخصات فردی:

علی شاکردوست:الناز آدم عجیب و غریبی است،حتی موتور سواری هم می کند. یک موتور هم خریده . این هم یکی از کارهای پسرانه اش است.

 • عادات و علائق شخصی:

به فوتبال علاقه فراوانی دارد و از طرفداران دو آتشه پرسپولیس است.

 بیوگرافی الناز شاکردوست

الناز شاکر دوست

 • علاقه مند به نقاشی و موسیقی

دلتنگی هایش را برای مادر و برادرش می نویسد و برادرش را از جان بیشتر دوست دارد .
مجله فیلم را خیلی دوست دارد. بانی فیلم هم جزو مجله‌هایی است که می‌خواند. اما قبل از همه این‌ها، مجله مورد علاقه اش که آن قدر می‌خواندش که کهنه می‌شود، مجله گلستانه است. عاشق این مجله است. از دوران پیش دانشگاهی این مجله را می‌خوانده.
تفریح:خوابیدن،کتاب خواندن،فیلم دیدن و ورزش کردن.
کارگردانان: اقای کیمیایی ، اقای فرمان آرا و علاقه مند به فیلم های آقای حاتمی کیا، کیارستمی و مهرجویی
از بین خوانندگان پاپ صدای رضا صادقی را می پسندد، در میان بازیگران زن به بازی گوهر خیراندیش و از بین بازیگران مرد مرحوم منوچهر نوذری و شهرام حقیقت دوست علاقه مند است.
بیشتر دنبال نقشهایی است که act بیشتری داشته باشد، چون اینگونه نقش ها انرژی های درونی او را تخلیه می کند و اینگونه به نوعی آرامش روحی دست می یابد.
دلش می خواهد در نقش های منفی بازی کند.

بیوگرافی الناز شاکردوست

بیوگرافی الناز شاکردوست

 • دوران زندگی:

فرزند دوم خانواده است . برادرش علی دو سال از وی بزرگتر است و یک خواهر کوچکتر از خودش دارد.پدرش تاجر ابزار آلات صنعتی و الکترود و مادرش خانه دارمی باشند. الناز در دوران دبستان عاشق بازیگری شد. دموکراسی در خانواده شاکر دوست به معنی تمام اجرا می شود، در کار هنر به هیچ عنوان کسی مانع او نشد و مخالفت کاملا در خانواده اش بی معناست و همه اتفاقات براساس مشورت روی می دهد .
در رشته ریاضی با معدل ۱۹/۲۳ دیپلم گرفته و رتبه اش در کنکور هنر ۱۱ بوده است . او بازیگری تئاتر را بر گزید و مدرک لیسانس تئاتر را از دانشکده هنر و معماری دانشگاه تهران گرفت.

 • نوازندگی

پیانو را به طور حرفه ای از 8 سالگی آموخت و 3 سال به طور حرفه ای ویولن کار کرد.

 • ورود به سینما

شاکردوست به طور اتفاقی وارد سینما شد، به گفته کیومرث پوراحمد وقتی دنبال یک بازیگر حدوداً ۲۰ ساله میگشت، الناز را دید و از بازی وی که در آن موقع در تئاتر بازی می کرده خوشش آمد و او را در فیلم گل یخ به عنوان بازیگر نقش اول انتخاب کرد.
ظرف کمتر از یک سال در پنج فیلم سینمایی نقش آفرینی کرد. شاکردوست در فیلم‌هایی مانند مجردها، عروس فراری، قتل آنلاین، چه کسی امیر را کشت، چند می‌گیری گریه کنی، بی‌وفا، قاعده بازی، خدا نزدیک است، باد در علفزار می‌پیچد، کیش و مات ، تو و من و رسوایی بازی کرده‌ است.تفاوت بازی او در دو فیلم « گل یخ » و « مجردها » نشان از توانایی های این بازیگر دارد.
وی در « بی وفا » اولین ساخته منتقد قدیمی سینما – اصغر نعیمی – بهترین بازی کارنامه سینمایی اش را به نمایش گذاشت.

 • نظرات منتقدین

منتقدین بسیاری از همان اول از بازی او تعریف کردند. حتی هنرمندانی مانند مرحوم منوچهر نوذری به تمجید از نقش آفرینی اش پرداختند و یا مهدی فخیم زاده عنوان کرد که الناز شاکردوست به زودی بهترین بازیگر سینمای ایران خواهد شد .

بیوگرافی الناز شاکردوست

الناز شاکر دوست

 • رسوایی

این بازیگر سینما پس از یک سال که به دلایلی از سینما دور بود، با “رسوایی” فیلمی از مسعود ده نمکی به سینما بازگشت.

 • اظهارات الناز شاکردوست درخصوص رسوایی:

نقش من در «رسوایی» نقش دختری است که با وجود همه فقر ها، نداری ها و حسرت های زندگی اش، تن به گناه نمی دهد. این دختر، دختری است که همه حامیان زندگی اش را از دست داده، پدرش فوت کرده، مادری علیل دارد که حتی قدرت تکلم ندارد و یک برادر کوچک که مسئولیت زندگی و هزینه تحصیل آن برعهده این دختر است.
من بعد از یک سال دوری از سینما با آقای ده نمکی همکاری کردم؛ به خاطر اینکه من دختری با یک سری ایدئولوژی ها در زندگی هستم. وقتی خبر عقد قرارداد من با این پروژه آمد، من تئاتر شهر بودم، بچه ها و هم کلاسی های دانشگاهی ام هیچ کدام باور نمی کردند، فکر می کردند شایعه است. یعنی باور نمی کردند که من بیایم با آقای ده نمکی که پیش از این کاملاً مخالف عقاید من بود، همکاری کنم.

 • عدم حضور در تلویزیون

وی سابقه حضور در تلویزیون را ندارد، چون معتقد است که در سینما مخاطب را خودت انتخاب می کنی و مخاطب هم همین طور، اما در تلویزیون تو مخاطبت را انتخاب نمی کنی و مخاطب هم. بنابراین باید سلیقه و خواسته 70 میلیون نفر آدم را برآورده کنی.
اما اگر روزی نقش ماندگاری به وی پیشنهاد شود که ارزشش را داشته باشد و بداند شرمنده مردم نمی شود، قطعا بازی می کند.

زندگینامه الناز شاکردوست

زندگینامه الناز شاکردوست

 • چند عامل در انتخاب نقش

برایش وجود چند عامل به صورت همزمان خیلی اهمیت دارد؛ اول قصه ی خوب، دوم نقشی که جای کار داشته باشد،سوم کارگردان و چهارم عوامل. در نتیجه هر کاری که یکی از این شرایط را نداشته باشد رد می کند .

 • روزنامه نگاری

وی در سال 1387 به روزنامه نگاری روی آورد و به نوشتن مطلب در یکی از نشریات پرداخت . کار مطبوعاتی را با «دبیری بخش آزاد» شروع کرد. در این مورد، گفت و شنودها ،زیاد بود. ولی خودش گفت :من همیشه مطبوعات را دوست داشتم و می دانم اهالی این حرفه به اندازه ی زحمتی که می کشند دیده نمی شوند. به هر صورت پیشنهادی داشتم و چون نشریه را آبرومند دیدم پذیرفتم. آمدم تا یکسری دغدغه ها را بنویسم.
با آن دسته از مطبوعاتی که برای فروش بیشتر از تیتری استفاده می کنند مخالف است. به نظر شاکردوست سالم کار کردن مهم است .
الناز کار در مطبوعات را شغل نمی داند و آن را دل مشغولی اش می داند و می گوید: مشغله کاری ام نیست، مشغله دلم است.

الناز شاکردوست در سال 1392 مجرد است و همسری ندارد.

بیوگرافی الناز شاکردوست

الناز شاکردوست

 • دوست صمیمی

دوست صمیمی اش را گوهر خیراندیش می داند که حداقل ۳۰ سال از او بزرگتر است.

 • زن و مرد از نگاه شاکردوست

به نظرم یک زن کامل می تواند محکم باشد و اجازه ندهد کسی پایش را از حریمش درازتر کند. اینکه آدم این نکات را رعایت کند به مرد بودن ربطی ندارد. من یک زن کامل هستم. خیلی از مردها را می بینیم که فقط لقب مرد بودن را یدک می کشند، در حالی که نامردند، خیلی از زن ها هم هستند که به اصطلاح خیلی مردند، حتی مردتر از هر مردی. اینها یکسری اصطلاحات عامیانه و کلی است، اما ربطی ندارد که حتما مردها باید این خصوصیات را داشته باشند.
ریشه اصلی وابستگی زن ها به مردها به مسائل مالی برمی گردد. اگر هر زنی بتواند روی پای خودش بایستد و از لحاظ مالی مستقل باشد، همه زن های مملکت مان به اصطلاح مرد خواهند بود. این که آدم صادق و با معرفت باشد فقط خصوصیت یک مرد نیست. خیلی از اهالی سینما می گویند الناز مثل مردهاست، با معرفت است و…؛ با معرفت بودن مختص مردها نیست.

 • الناز ازچهره در بازیگری گفت:

من بازیگرم، قضیه قیافه نیست. در فیلم «مجردها» پیشنهاد خودم بود عینک ته استکانی بزنم و دندان مصنوعی بگذارم و… یا در «چراغ قرمز» هیچ کس حاضر نشد آن نقش را کار کند و من آمدم و آن تغییر و تحولات را دادم، چون می خواستم ثابت کنم که من به خاطر چهره ام نیامده ام و می خواهم بازیگر باشم. واقعیت هم همین است. چهره یک بازیگر بعد از یک مدت عادی می شود و از آن به بعد چیزهای دیگری است که بیننده را نگه می دارد. بخش عمده اش به کاریزمای آدم برمی گردد. ماندگاری در سینما چیزهای دیگری غیر از ظاهر می خواهد، وگرنه در این سال ها خیلی ها آمدند و بعد از یکی دو بار بازی بدون اینکه اتفاق خاصی برایشان بیفتد خداحافظی کردند! من با بازی در این کارها می خواستم هم به دیگران و هم در درجه اول به خودم ثابت کنم که اگر این ادعا را داری بازیگری پس بیا و برادری ات را ثابت کن.

 • ورزش

زمانی که سر فیلمبرداری نباشد دوست دارد ورزش کند، چون فکر می کند بدن و بیان ابزار اصلی یک بازیگر هستند. چون این را وظیفه بازیگر می داند که در جواب محبت و حمایت های مردم روز به روز بهتر شود. به نظر او ورزش کردن علاوه بر اینکه برای بدن یک بازیگر الزامی است، تمرکز خوبی هم می دهد که لازمه ی کار بازیگر است .

بیوگرافی الناز شاکردوست

الناز شاکردوست

 • شایعه ازدواج الناز شاکردوست و علیرضا حقیقی

مدتی قضیه شایعه ازدواج الناز شاکردوست و علیرضا حقیقی، دروازه بان تیم ملی ایران، داغ بود. اول گفته شد عقد کرده‌اند، سپس هر دو تکذیب کردند. سپس گفته شد که اصلا همدیگر را نمی‌شناسند. بعدا اشاره شد که همدیگر را در سینما دیده‌اند و با هم سوار ماشین شده‌‌اند. سپس یکی گفت نخیر، ازدواج نکرده‌اند، فقط چون همسایه هستند این شایعات شکل گرفته.

 • تحصیلات و مدارک علمی:

لیسانس تئاتر در دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران

 • افتخارات:

کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن از نهمین دوره جشن خانه سینما برای بازی در فیلم « مجردها » – 1384
کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل زن از دهمین دوره جشن خانه سینما برای بازی در فیلم « چه کسی امیر را کشت؟»

 • آثار :
  سینمایی

آتیش بازی
رسوایی
تو و من
بوی گندم
نقطه بی‌بازگشت
سلام بر عشق
شرط اول
ناسپاس
چراغ قرمز
فاصله
پوسته
حرکت اول
دل خون
دو خواهر
کارناوال مرگ
کیش و مات
از ما بهترون
باد در علفزار می پیچد
در میان ابرها
مجنون لیلی
بی وفا
اتوبوس شب
خدا نزدیک است
قاعده بازی
ارابه مرگ
چند می‌گیری گریه کنی
چه کسی امیر را کشت
قتل آنلاین
عروس فراری
مجردها
گل یخ
اینجا… آخر دنیا
شبکه نمایش خانگی:
قلب یخی
رالی ایرانی

 • طراح صحنه

بوی گندم

الناز شاکردوست

الناز شاکردوست

 • نقل قول و خاطرات:

الناز شاکردوست:خانواده ام همیشه به من می گفتند تو می توانی و بهترینی. در واقع اعتماد به نفس امروزم ریشه در خانواده ام دارد. اگر خانواده ای باشی که فرزندت را مدام سرکوب کنی و اعتماد به نفسش را از بین ببری و پر و بالش ندهی مطمئنا آن فرزند در آینده فرد موفقی نخواهد شد. من از همان کودکی در هر کاری مثل نقاشی دست می گذاشتم، مادرم می گفت تو بهترینی و خلاصه اعتماد به نفسم را بیشتر می کردند. به نظر من خانواده در موفقیت فرزندانشان تاثیر انکارناپذیری دارند.
وی در پاسخ به این سوال: اگر یک روز اجازه ندهند دیگر در سینما باشی چه رفتاری خواهی داشت؟
گفت:شاید فکر کنی حرفی که می زنم خودخواهی است، اما اگر این اتفاق برای من بیفتد، این من نیستم که سینما را از دست می دهم، بلکه سینماست که من را از دست می دهد. من اینگونه فکر می کنم، چون این سینما چیزی نبود که فکر می کردم قرار است به دست بیاورم. در این سینما هر چقدر هم بال های بزرگی داشته باشی و بخواهی بلند بپری آنقدر سقفش کوتاه است که جایی برای پرواز نیست.
خانم محتشمی؛مادر الناز:سیزده – چهارده ساله بود که به حج عمره رفتیم. دخترم در این سفر و پس از مشاهدات خود مکه مکرمه و رفت‌ و آمدها و حتی وضو گرفتن‌ در سرزمین وحی را نقاشی کرد که هنوز هم این نقاشی‌ها را نگه داشته‌ام.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*