افطاری مختلط پسران و دختران دانشجو دانشگاه امیرکبیر + عکس

افطاری مختلط دانشگاه امیرکبیر
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵-۰۴-۰۷
208 بازدید
زمان مطالعه: 3 دقیقه

افطاری مختلط پسران و دختران دانشجو دانشگاه امیرکبیر مراسم افطار مختلط پسران دانشجو و دختران دانشجو دانشگاه امیرکبیر تهران ماه رمضان ماه میهمانی خدا که تمام مسلمانان برای آزمایش خود […]


افطاری مختلط پسران و دختران دانشجو دانشگاه امیرکبیر مراسم افطار مختلط پسران دانشجو و دختران دانشجو دانشگاه امیرکبیر تهران

ماه رمضان ماه میهمانی خدا که تمام مسلمانان برای آزمایش خود و همچنین تمرین برای دوری از گناه و افکار گناه اقدام به گرفتن روزه میکنند این روزها به گونه ای قابل توجه در دانشگاه امیرکبیر تهران حتی عادات روزهای عادی دانشگاه زیر پا گذاشته شده و پسران دانشجو و دختران دانشجو در مراسم افطاری مختلط به افطار میپردازند .

افطاری مختلط دانشگاه امیرکبیر

افطاری مختلط دانشگاه امیرکبیر

دانشگاه امیرکبیر تهران که در اوایل ماه رمضان بر سر یک کافی شاپ که قصد ناهار دادن به دختران و پسران دانشجو را داشت جنجال آفرین شده بود این بار با افطاری مختلط خود که در آن پسران و دختران دانشجوی دانشگاه امیرکبیر افطاری را با هم تناول میکنند دوباره تیتر اخبار شد .

دانشگاه‌ امیرکبیر یکی از دانشگاه‌هایی است که چندین بار اخباری در رابطه با برگزاری مراسم‌ مختلط در آن به‌گوش رسیده و این‌بار برخی از دانشکده‌های آن اقدام به برگزاری مراسم افطار به‌صورت مختلط کرده‌اند، اقدامی که اعتراض برخی از دانشجویان را درپی داشته است.

با روی کار آمدن دولت یازدهم و غفلت متولیان و مسئولان دانشگاه‌ها در برابر رشد روزافزون برنامه‌های دانشجویی مختلط یا غیرفرهنگی آن هم با بهانه اجرای برنامه‌های فرهنگی نگرانی خانواده‌های دانشجویان و فعالان فرهنگی و انقلابی نسبت به اینگونه اقدامات بیش‌ از گذشته شد.

این مسائل تا جایی پیش رفت که مقام معظم رهبری چندین بار نسبت به خطرات چنین برنامه‌هایی به مسئولان هشدار دادند و مجلس نهم نیز در اواخر عمر خود به‌صورت جدی به این مسئله پرداخت و حتی گزارشی در رابطه با اردوهای مختلط دانشجویی به کمیسیون آموزش مجلس ارائه شد.

افطاری مختلط دانشگاه امیرکبیر

افطاری مختلط دانشگاه امیرکبیر

برنامه‌های مختلط دانشجویی در حالی برگزار می‌شد که مسئولان وزارت علوم یا آن را انکار می‌کردند یا خیلی نسبت به آن حساسیت نشان نمی‌دادند. روزهای بعد از اجرای این برنامه‌ها نیز تصاویری از بی‌حجابی دختران دانشجو، شوخی‌های زننده دانشجویان دختر و پسر و رقص و آواز برخی از آنها منتشر می‌شد و این آغازی بود برای اعتراض‌های دانشجویان انقلابی.

دانشگاه‌ امیرکبیر یکی از دانشگاه‌هایی است که چندین بار اخباری در رابطه با برگزاری مراسم‌ مختلط در آن به‌گوش رسید، اما این‌بار دانشکده‌های مختلف این دانشگاه مانند دانشکده فیزیک و عمران اقدام به برگزاری مراسم افطار به‌صورت مختلط کرده‌اند، اقدامی که با اعتراض دانشجویان انقلابی همراه بود.

البته در ماه رمضان این اولین اقدام در دانشگاه امیرکبیر نیست که موجب ناراحتی دانشجویان روزه‌دار شده است در روزهای ابتدایی این ماه نیز شاهد افتتاح رستوران یا کافی‌شاپی در این دانشگاه بودیم که قرار بود به دختران دانشجو نهار بدهد ولی تبلیغات گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی صورت گرفت مبنی بر این‌که پسران هم می‌توانند در ماه رمضان از این کافی‌شاپ برای نهار غذا بگیرند که خوشبختانه بعد از انتشار خبر این کافی‌شاپ بسته شد.

یکی از دانشجویان این دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس ضمن اعتراض نسبت به چنین اقدامی، گفت: حرمت ماه مبارک و روزه‌داران باید حفظ شود ولی متاسفانه دیدیم که در دانشگاه امیرکبیر یک عده دست به برگزاری افطارهای مختلط زده‌اند و هر شب هم در یک دانشکده چنین اقدامی صورت می‌گیرد.

وی افزود: شاید صرفا خود این عمل اشکالی نداشته باشد ولی اتفاقاتی که در این مراسم رخ می‌دهد باعث شرم است، حتی دیده می‌شود دانشجویان دختر و پسر در زمان افطار با هم شوخی‌های فیزیکی می‌کنند که این بسیار مایه تاسف است.

دانشجوی دیگری گفت: معلوم نیست این اتفاقات عجیب کی قرار است تمام شود و اینکه چرا مسئولان دانشگاه با چنین افرادی برای اجرای چنین برنامه‌هایی همکاری می‌کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه بارها در دانشگاه امیرکبیر شاهد چنین حاشیه‌هایی بوده‌ایم، مسائلی که مسلما ادامه یافتن آن دانشگاه را از وظیفه اصلی خودش دور می‌کند.

نظرات

تاریخ: 21/11/1398
پاسخ

همچنین بخوانید

هم اکنون دیگران می خوانند

عناوین روزنامه های امروز دوشنبه 27 فروردین 1397
مقایسه پسر نسرین مقانلو با کریستین رونالدو / عکس
عکس های مرجان سلحشوری نایب قهرمان تکواندوی بازی های آسیایی جاکارتا
تیپ بازیگران در جشنواره فیلم فجر 1397 + عکس
عکس های ترلان پروانه در اکران مردمی فیلم فراری
عناوین روزنامه های امروز چهارشنبه 4 بهمن 1396
عناوین روزنامه های امروز چهارشنبه 29 آذر 1396
کشتی دو زن ایرانی اولین نمایش کشتی زنان ایران در جهان / عکس
8 ثروتمند که نصف ثروت دنیا در دست آنهاست + عکس
آهنگ پیشواز ایرانسل محسن ابراهیم زاده / تمام کدها