اعمال ماه صفر برای دفع بلا در این ماه

دفع بلا ماه صفر
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸-۰۶-۱۳
2525 بازدید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

دفع بلا ماه صفر باشگاه خبرنگاران سایت تفریحی اولی ها سعی دارد در زمینه اعمال مستحبی مطلبی را در رابطه با دفع بلا ماه صفر در اختیار شما قرار دهد . […]


دفع بلا ماه صفر

باشگاه خبرنگاران سایت تفریحی اولی ها سعی دارد در زمینه اعمال مستحبی مطلبی را در رابطه با دفع بلا ماه صفر در اختیار شما قرار دهد . در این مقاله با ما همراه باشید .

دفع بلا ماه صفر

دفع بلا ماه صفر – ماه صفر در نزد شیعیان

شیعیان إثنی عشری و محبان اهل بیت علیهم السّلام، ماه صفر را از جمله ایام سوگواری سال می‌دانند. چون در ابتدای این ماه خانواده امام حسین علیه السّلام و بازماندگان واقعه کربلا را به صورت اسیری وارد شام کردند و آن ها در فشار روحی و روانی و مورد تحقیر و توهین قرار گرفتند ، به طوری که یکی از فرزندان خردسال امام حسین علیه السّلام، به نام رقیه (س)، بر اثر این سختی‌های طاقت فرسا، در دمشق به لقاءاللّه پیوست. هم چنین، بیستم ماه صفر ، اربعین شهادت امام حسین علیه السّلام و یارانش در کربلاست.

بنا به روایت علمای شیعه و بعضی از علمای اهل سنت، در 28 ماه صفر، رحلت جانگداز رسول گرامی اسلام حضرت محمد صلّی اللّه علیه و آله و شهادت سبط پیامبر، حضرت امام حسن مجتبی علیه السّلام و در آخر این ماه، شهادت ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا علیه السّلام واقع شده . بدین جهت، شیعیان این ماه را نیز همانند ماه محرم، به سوگواری می‌پردازند. در بیشتر مراسم‌ها و محافل مذهبی، دو ماه محرم و صفر را پشت سر هم گرامی می‌دارند و در آن‌ها به عزاداری مشغول می‌شوند . اما، اکثر مورخان اهل سنت، رحلت پیامبر صلّی اللّه علیه و آله را در ماه ربیع الاول می‌دانند. بدین جهت برای این ماه برنامه ریزی ویژه ای نمی کنند .
 

دفع بلا ماه صفر – شروع ختمی مجرب

یکی از ختم‌هایی که بسیار مورد توجه واقع می شود و برآن تأکید شده و امروز می‌توانید آن را شروع کنید ختم واقعه است .

دفع بلا ماه صفر – روش ختم سوره

روز اول یک سوره واقعه ** روز دوم دو سوره واقعه **روز سوم سه سوره واقعه تا روز چهاردهم به همین ترتیب به شماره روزها سوره واقعه خوانده می‌شود یعنی روز چهادهم 14 سوره واقعه می خوانید این سوره‌ها را می‌توان در طول روز وبه مرور زمان خواند .

دفع بلا ماه صفر – خواص این عمل

در روایتی از معصوم (علیه السلام) آمده اگر اول ماه قمری با روز دوشنبه مصادف می شود ختم سوره واقعه را به روشی که بیان شد ،انجام دهید .

دفع بلا ماه صفر – خواندن این سوره دارای فضایل وبرکات زیادی می باشد ازجمله 

1. از حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه وآله) نقل شده است که هرکس سوره واقعه بخواند در هر شب به او پریشانی نمی‌رسد .

2. از امام جعفر صادق(علیه السلام) نقل شده که هرکه سوره واقعه بخواند در هر شب پیش از آنکه بخوابدملاقات کند خداوند را در حالتی که روی آن چون ماه باشد .

3. از امام جعفر صادق(علیه السلام) نقل شده است که هرکه مشتاق بهشت است سوره واقعه بخواند .

4. خواندن این سوره موجب ازدیاد رزق و روزی می شود .

پاسخی بگذارید