خانه » اخبار » حوادث » اسیدپاشی مرد شیشه ای بر همسر و دختر در کرمان

اسیدپاشی مرد شیشه ای بر همسر و دختر در کرمان

اسیدپاشی مرد شیشه ای بر همسر و دختر در کرمان اسیدپاشی مرد شیشه ای بر روی چهره همسر و دختر شیر خواره اش رعنا

مصرف مواد مخدر اللخصوص شیشه و کراک مغز را از انسان سلب میکند به گونه ای که هر روزه در اطراف خود جنایات مختلف و بیرحمانه ای از مصرف کنندگان مواد مخدر مشاهده میکنیم .

اسیدپاشی مرد شیشه ای بر روی همسر و دختر

اسیدپاشی مرد شیشه ای بر روی همسر و دختر

حدود یک سال پیش بود که «رعنا» کودک شیرخوار کرمانی و مادرش قربانی خشم اسیدی پدر شیشه ای و معتاد شدند. زیبایی رعنا آن گاه که در آغوش پرمهر مادر در حال شیرخوردن بود، با اسید شقاوت ، خشم و بی مهری پدر گرفته شد. در بامداد یکی از روزهای آخر اردیبهشت سال گذشته زمانی که رعنا و مادرش در خواب ناز بودند، پدر معتاد زندگی آن ها را به جهنم تبدیل کرد، مادر سراسیمه از خواب ناز پرید و فریاد «سوختم، سوختم» سر می داد و رعنا که اسید چشمش را کور کرده بود، معصومانه جیغ می زد و فریاد می کشید، سمیه مادر رعنا که نمی دانست چه بلایی بر سرش آمده است همراه با فریادهای گوشخراش خود را به حوض آب منزل روستایی شان رساند تا بلکه از سوزش صورتش بکاهد.

فریادهای او همسایه ها را به داخل حیاط کشاند. ابتدا تصور می شد این مادر ۲۴ ساله دچار برق گرفتگی شده است. اما گوشت و پوست های آویزان از صورت او و رعنا کوچولویش حکایت از جنایتی فجیع داشت. سمیه در گفت وگو با ایسنا از وضعیت زندگی خود، شوهر شیشه ای و ماجراهای طلاق و آشتی اش گفت: ۶ سال است که ازدواج کردم و دو دختر 2.5و ۴ ساله به نام های «رعنا» و «نازنین» دارم، شوهرم اعتیاد شدید به شیشه و کراک دارد، مدت ها بود که دیگر توان زندگی با این وضع را نداشتم. حتی دو روز قبل از وقوع حادثه برای طلاق توافقی به دادگاه رفتم اما در حیاط دادگاه همسرم از طلاق منصرف شد و حتی برادرش «علی »با میانجی گری عنوان کرد که تا دو روز دیگر با کمک او اوضاع مساعد خواهد شد.پس از ماجرای دادگاه همسرم رفتارهای مشکوک از خود نشان می داد.

قبل از حادثه بسیار دلتنگ خانواده ام بودم و همسرم که هرگز اجازه دیدار مرا با خانواده ام نمی داد، در آن زمان به من پیشنهاد کرد به دیدار مادرم بروم که این مسئله شک مرا برانگیخت. همسرم همیشه مرا تهدید می کرد که اگر درباره مسائل و مشکلاتم به خانواده ام چیزی بگویم یا از او طلاق بگیرم، بلایی بر سر خانواده ام خواهد آورد، حتی یک بار که میان من و او دعوا شده بود به قصد آتش زدن منزل برادرم به خانه او رفته بود که همسایه ها او را در حال بالا رفتن از دیوار خانه برادرم دیدند و در نهایت او متواری شد. سمیه بار دیگر گریزی به شب حادثه زد و گفت: رعنا در کنارم در حال شیر خوردن خوابیده بود، ناگهان متوجه سوزش عجیبی در چشم و صورت خود شدم از شدت سوزش از خواب پریدم و کورمال کورمال خود را به حوض داخل حیاط رساندم و صورتم را شستم در همین حال متوجه شدم که موهایم کنده شده و داخل دستانم قرار گرفته است.

 

چشم راست رعنا نابینا شد، نازنین هم مجروح شد

از دیدن مو و پوست سرم در کف حیاط شوکه شده بودم، تنها صدای گریه های رعنا را می شنیدم،تصور می کردم او به علت فریادهای من ترسیده و از خواب بیدار شده است. اما وقتی پدرم به خانه مان آمد او متوجه اسیدپاشی روی رعنا هم شد، نازنین 4.5 ساله هم در شب حادثه از شدت فریادهای من بلند شده بود و هنگامی که خواسته بود دنبال من داخل حیاط بیاید بر اثر تماس با اسید او نیز دچار سوختگی شد، رعنا هم به دلیل شدت سوختگی چشم راست خود را از دست داده و صورت او نیز به شدت سوخته است.پدر سمیه نیز که در این حادثه بینایی چشمان دخترش گرفته شده است درباره شب حادثه گفت: در آن شب یکی از همسایه ها نیمه های شب به خانه ما آمد و با این ادعا که سمیه دچار برق گرفتگی شده است مرا به خانه وی برد، سمیه را در حالی که کنار حوض خانه مشغول شست و شوی صورتش بود، مشاهده کردم یک لحظه تعجب کردم که چرا صورت سمیه سیاه و پوست صورت و موهای او در حال کنده شدن است؟

دکتر بلالی پزشک معالج سمیه هم درباره وضعیت او گفت: سمیه می تواند پس از تحمل دست کم ۸ عمل جراحی بار دیگر بینایی خود را به دست آورد ، آزمایش های تخصصی از چشمان سمیه نشان داد که این مادر می تواند بینایی خود را به دست آورد. ۳ عمل جراحی باید روی پلک و چشم او انجام شود و پس از پایان التهاب پلک می توان روی چشمان وی عمل جراحی انجام داد. دکتر بلالی درباره وضعیت چشمان رعنا هم گفت: بینایی چشم راست رعنا به طور کامل از بین رفته اما چشم چپ وی سالم است و باید چندین عمل پیوند پوست روی صورت این کودک 2.5 ساله انجام شود.هنگامی که دکتر بلالی این اظهارات را بیان می کرد؛ سمیه باورش نمی شد که پس از چند ماه قادر خواهد بود دوباره ببیند. او به پزشک معالج خود گفت: اگر بینایی خود را به دست بیاورم حتما شروع به کاری برای جبران زحمات خانواده ام خواهم کرد چرا که پدرم تمامی مخارج درمان مرا متحمل شده است و حتی زمین کشاورزی خود را برای درمانم فروخت به گونه ای که دیگر هیچ چیز برای ادامه درمانم ندارد، اگر بینایی ام را به دست آورم حتما زحمات پدرم را جبران می کنم.

 

مجازات قانونی پدر جنایتکار و شیشه ای

حال مجازات چنین پدری که آسیب جدی به کودک و همسر خود رسانده است از لحاظ قانونی چیست؟ سید جلال عزیزی وکیل قوه قضاییه و از قضات سابق دیوان عالی کشور درباره این پرونده به خراسان گفت: اگر سمیه(همسر مرد معتاد) از همسر خود شکایت کند، وی به مجازات قانونی می رسد و چنان چه درخواست قصاص شود این مرد قصاص می شود ولی طبق ماده ۲۷۶ قانون مجازات اسلامی، جرحی که به عنوان قصاص وارد می کنند باید از حیث طول، عرض مساوی با جنایت باشد و در صورت امکان رعایت تساوی در عمق نیز لازم است.وی درباره مجازات مرد اسیدپاش از حیث کور کردن چشم راست دخترش و هم چنین آسیب رساندن به صورت وی نیز گفت: طبق ماده ۲۲۰ قانون مجازات اسلامی اگر پدر یا جد پدری فرزند خودش را بکشد، قصاص نمی شود و به پرداخت دیه قتل به ورثه مقتول و تعزیر محکوم خواهد شد.

سید جلال عزیزی اضافه کرد: وقتی که طبق قانون پدری که فرزند خود را می کشد قصاص نمی شود، اگر آسیبی هم به فرزندش برساند، باز هم قصاص نخواهد شد ولی در چنین مواردی اگر فرد آسیب دیده بالای ۱۵ سال باشد و خود فرد زنده باشد می تواند شکایت و تقاضای مجازات قانونی کند ولی اگر فرد آسیب دیده (در این پرونده رعنا) زیر سن قانونی است، مدعی العموم وارد ماجرا می شود و خودش می تواند تقاضای مجازات دیه و حبس برای پدر این کودک کند و یا این که یک قیم اتفاقی برای این کودک تعیین کند که این قیم اتفاقی می تواند تقاضای دیه و حبس برای پدر اسیدپاش کند. وی هم چنین در این باره به تبصره ۲ ماده ۲۶۹ قانون مجازات اسلامی اشاره کرد که در آن آمده است: درباره جرم قطع عضو یا جرح چنان چه شاکی نداشته یا شاکی از شکایت خود گذشت کرده باشد یا موجب قصاص نشده و لیکن سبب اخلال در نظم عمومی جامعه یا خوف شده است یا بیم تجری مرتکب یا دیگران باشد موجب حبس تعزیری از ۳ ماه تا ۲ سال خواهد بود و معاون جرم نیز به حبس از ۲ ماه تا یک سال محکوم خواهد شد.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*