خانه » پزشکی سلامت » اسامی چای های حاوی سموم آفت کش

اسامی چای های حاوی سموم آفت کش

img11152157
چای نام یک نوع گیاه است که بسیار مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است. چای برای اولین بار در مزارع کشور چین کشت شد.هم اکنون چای در شمال ایران نیز کشت میشود.چای منبع آنتی اکسیدان است. نوشیدن دو وعده چای در روز از سکته جلوگیری میکند
چای یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در جهان است، در این میان چای کیسه ای به دلیل سرعت آماده شدن و هزینه کمتر طرفدارانی زیادی پیدا کرده و اغلب افراد در محیط کار ، زمان استراحت هنگام مطالعه از این محصول استفاده می کنند.
 
 به دلیل محبوبیت زیاد بسیاری از برندها چای های کیسه ای یا تی بگ های طعم دار مختلفی تولید کردند اما نکته مهم و قابل توجه این است که برخی از برندهای چای کیسه ای حاوی مواد سمی و سرطان زا هستند.
 
بسیاری از برنده چای مانند چای جمهوری(Republic of Tea) ،توئینینگز(Twinings)، یوگی(Yogi)، چای فورته(FORTE) ، مایتلی لیف(Mighty Leaf)، ریدر جوز( Trader Joe’s)، تتلی (Tetley)، لیپتون، آلگرو(Allegro)،سلستیال سیزنینگ(Celestial Seasonings)،تیوانا(Teavana)، تازو(Tazo) و بیگلو(Bigelow) حاوی مقدار زیادی مواد سمی مانند فلوراید و آفت کش ها هستند. این فلوراید مصنوعی ماده سمی بوده و میزان زیاد آن در چای خطرناک است.
 
چای های حاوی فلوراید و آفت کش ها
چای غیر طبیعی و صعنتی حاوی باقیمانده آفت کشها بوده و به دلیل سطانزا بودن این مواد آن ها خطرناک هستند.
 
در  مطالعه جدیدی از مجله، تحقیقات بین المللی مواد غذایی  محققان دریافتند که  چای های حاوی فلوراید خطر ابتلا به بیماری های خطرناک متعددی مانند اختلالات کلیوی، بسیاری از سرطانها مانند دهان و دندان و استخوان را افزایش می دهد.
 
اندازه گیری های اخیر محققان نشان می دهد اغلب این برندها  7 واحد در میلیون (ppm) فلوراید داشتند، درحالی که  سطح مجاز آن  4 ppm است.  فلوراید سال های زیادی در استخوان ها و بدن  تجمع  پیدا کرده و این اتفاق بسیار خطرناک است.
 
 چای های بدون کافئین سطح فلوراید بیشتری نسبت به چای های کافئین دار دارند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*