خانه » اخبار » اجتماعی » از دی ماه پرداخت از کارتخوان دارای کارمزد میشود

از دی ماه پرداخت از کارتخوان دارای کارمزد میشود

از دی ماه پرداخت از کارتخوان دارای کارمزد میشود بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی از اول دی ماه 1394 پرداخت از طریق کارتخوان دارای کارمزد میگردد

پس از مدت ها رایزنی و بحث و جدال آخر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران دستورالعمل کارمزد دستگاه کارتخوان را به تمامی بانک ها ابلاغ کرد که بر طبق این دستورالعمل از اول دی ماه 94 برای هر پرداخت از طریق دستگاه کارتخوان باید کارمزد بین 50 تا 250 تومانی پرداخت گردد .
بنا بر دستورالعملی که بانک مرکزی دهم آذرماه به بانک ها ابلاغ کرده است از اول دی ماه کارمزد تراکنش های خرید از بانک های پذیرنده دریافت خواهد شد.
بنا بر این دستورالعمل از این پس بانکی که حساب دستگاه کارتخوان به آن متصل است باید در ازای هر تراکنش خرید بین 500 تا 2500 ریال کارمزد پرداخت کند.

دستورالعمل کارمزد در ازای پرداخت از طریق کارتخوان

دستورالعمل کارمزد در ازای پرداخت از طریق کارتخوان

در دستورالعمل بانک مرکزی آمده است « با عنایت به بند 3 از چهاردهمین صورت جلسه مورخ 1394.6.11 هیأت عامل بانک و بند ج از یکصد و سی و سومین صورت جلسه کمیته پولی و بانکی در خصوص نحوه تأمین کارمزد یک درصدی تراکنش های خرید و تخصیص به شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت و با توجه به انتفاع بانک پذیرنده از رسوب وجوه حساب پذیرندگان مقرر گردید از تاریخ 94.10.1 مبلغ کارمزد مزبور (حداقل 500 ریال و حداکثر 2500 ریال) از بانک های پذیرنده دریافت گردد».
گفتنی است بنا بر این دستورالعمل پذیرندگان یا همان فروشگاه های دارای دستگاه کارتخوان و خریداران یا همان دارنده کارت نباید کارمزدی پرداخت کنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*