احتمال برگزاری دو دربی استقلال و پرسپولیس در یک هفته

احتمال برگزاری دو دربی استقلال و پرسپولیس در یک هفته به گزارش اولی ها: 5مهر دو تیم استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر به مصاف هم می روند که درصورت صعود دو تیم به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا نیز باید در همان هفته یعنی 10مهر در بازی رفت به مصاف هم بروند.

احتمال برگزاری دو دربی استقلال و پرسپولیس در یک هفته

احتمال برگزاری دو دربی استقلال و پرسپولیس در یک هفته

استقلال و پرسپولیس دو غول جذاب فوتبال ایران شاید یک اتفاق تاریخی را در فوتبال کشورمان بر جای بگذارند.

ماجرا از این قرار است که طبق تقویم لیگ برتر، دو تیم فوتبال استقلال و پرسپولیس باید روز ۵ مهرماه از هفته هشتم لیگ برتر به مصاف هم بروند، اما قبل از این بازی، آن‌ها دو دیدار بسیار حساس در لیگ قهرمانان آسیا خواهند داشت.

پرسپولیس باید روز ۶ شهریور بازی رفت با الدحیل قطر را در ورزشگاه خلیفه دوحه برگزار کند. این دیدار از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا انجام خواهد شد. بازی برگشت نیز روز ۲۷ شهریورماه در ورزشگاه آزادی است و برنده مجموع این دو دیدار، راهی نیمه نهایی می‌شود.

استقلالی‌ها نیز در همین مرحله باید به مصاف السد بروند با این تفاوت که آن‌ها بازی رفت را روز ۵ شهریورماه در ورزشگاه آزادی و بازی برگشت را روز ۲۶ شهریور در استادیوم اختصاصی باشگاه السد برگزار می‌کنند.

برنده این بازی، دیگر تیم حاضر در مرحله نیمه نهایی خواهد بود. اگر تصور کنیم استقلال و پرسپولیس با هم به مرحله نیمه نهایی صعود کنند، جدا از آن که پس از سال ها، حضور یک تیم از ایران در فینال آسیا قطعی می‌شود، شاهد جذاب‌ترین دربی خواهیم بود.

پرتماشاگرترین دربی قاره آسیا برای اولین بار در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان قاره کهن رقم می‌خورد و اولین رقابت بین المللی این دو تیم نیز ثبت می‌شود.

نکته جالب‌تر اینجاست که در صورت صعود پرسپولیس و استقلال به نیمه نهایی، بازی رفت در تاریخ سه شنبه ۱۰ مهر و بازی برگشت در تاریخ سه شنبه اول آبان برگزار خواهد شد.

یعنی ۵ مهرماه، استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر به مصاف هم می‌روند و ۱۰ مهرماه، این دو تیم در لیگ قهرمانان آسیا با هم مصاف می‌دهند.

این اتفاق می‌تواند هیجان فوتبال برای هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس را به اوج خود برساند. شاید مصاف آسیایی، مهم‌ترین انگیزه برای سرخابی‌ها جهت عبور از رقبای قدرتمند قطری باشد.

همچنین بخوانید: درگیری و چاقوکشی در تمرین تیم پرسپولیس

منطبق با کلید واژه: اخباراخبار ورزشی