خانه » اخبار » ورزشی » اجازه حضور زنان در ورزشگاه آزادی صادر شد!

اجازه حضور زنان در ورزشگاه آزادی صادر شد!

اجازه حضور زنان در ورزشگاه آزادی صادر شد!: بلیت فروش لیگ جهانی والیبال در حالی برگزار شد که تعدادی بلیت نیز به عنوان سهمیه برای زنان در نظر گرفته شد.

10

سلام بانوان به آزادی در لیگ جهانی والیبال

سرانجام پای بانوان برای تماشای بازی‌های لیگ جهانی والیبال به سالن ۱۲ هزار نفری آزادی باز شد. آن هم با خرید اینترنتی بلیت برای اولین بازی ایران مقابل بلژیک. هوادارانی که می‌خواستند این بازی را تماشا کنند باید با ورود به سامانه خرید اینترنتی بلیت خود را برای بازی جمعه می‌خریدند اما نکته‌ای که در این سامانه توجه خریداران را جلب می‌کرد گزینه‌ای برای خرید بلیت بانوان بود!

چند سال قبل و زمان سرمربیگری ولاسکو، ورزشگاه آزادی میزبان جام ملت‌های والیبال آسیا بود. مسابقاتی که ایران قهرمان هم شد و بعد هم انتخابی لیگ جهانی مقابل ژاپن آخرین باری بود که بانوان اجازه ورود به ورزشگاه را داشتند. خیلی‌ها سالن ۱۲ هزار نفری را قرق کرده بودند و جای سوزن انداختن نبود اما بعد از آن همه چیز تمام شد. انتشار عکس‌ها در فضای مجازی، مختلط نشستن مردان و بانوان و خیلی از عوامل دیگر حساسیت‌ها را به اوج رساند و باعث شد تا والیبال هم در مسیر فوتبال قرار بگیرد و درها به روی بانوان برای حضور در ورزشگاه آزادی بسته شود.

یک سال بعد و زمانی که ایران مجوز لیگ جهانی را گرفت، فدراسیون با پیش‌شرطی روبه‌رو شد که به نظر چاره‌ای جز همراهی با آن وجود نداشت. میزبانی از لیگ جهانی به شرط حضور بانوان در سالن. تدابیر اندیشیده شد و با اختصاص دادن بخشی از سالن به بعضی از بانوان گهگاه بازیگران سینما، اقوام مسئولان مختلف، بازیکنان و… بودند مشکل تا حدودی برطرف شد اما این پایان کار نبود.

هر سال نظارت‌ها بیشتر و بیشتر می‌شد و طبعاً حساسیت‌ها بیشتر. کار به جایی رسید که دستور رسید حتی بانوان خبرنگار هم اجازه حضور در سالن را ندارند. هر چند بعد از رایزنی‌های مختلف این دستور لغو شد اما از آن پس دیگر فقط بانوانی اجازه ورود به ورزشگاه پیدا کردند که تابعیت ایرانی نداشتند. آنها یا تیم ملی کشورشان با ایران بازی داشت یا اینکه از سفارتخانه‌ها برای تماشای بازی به آزادی می‌آمدند. در این چند سالی که ایران میزبان تیم‌های خارجی است این رویه ادامه داشته است.

اما ظاهراً قرار است امسال از ۵، ۶ هزار قطعه بلیت تعداد محدودی هم به بانوان برسد. یعنی آنها هم مثل مردان بلیت را اینترنتی بخرند. با این حال دیروز وقتی ساعت ۱۰:۳۰ وقت خرید بلیت شد، گزینه خرید بلیت توسط بانوان هم خودنمایی می‌کرد. نکته جالب اینکه کلیک روی این گزینه با اخطار «بلیت بانوان به اتمام رسیده است»روبه‌رو می‌شد.

حال اینجا ۲ سؤال پیش می‌‌آید؛ اول اینکه با استقبال گسترده بانوان طبیعی است که بلیت‌ها به فروش رفته است و دوم اینکه اصلاً بلیتی به فروش نرفته است و هر تعداد بلیتی که قرار بوده به بانوان اختصاص پیدا کند به سفارت‌نشین‌ها یا بانوان خارجی داده شد. مرتضی افجه‌ای مسئول فروش بلیت اینترنتی فدراسیون والیبال در این باره می‌گوید: «از دیروز امکان خرید بلیت برای بانوان را هم در سایت فراهم کردیم. بلیت‌فروشی برای عموم آزاد است. یعنی اینکه مختص به خانواده ورزشکاران و… نیست اما نمی‌دانم تا الان چقدر بلیت به بانوان فروخته شده است.»

او از استقبال تماشاگران راضی است: «ما از ساعت ۱۰:۳۰ دیروز بلیت‌فروشی برای بازی ایران و بلژیک را شروع کرده‌ایم و استقبال هم خوب بود. یعنی هر یک ربع که سایت را برای خرید باز می‌کنیم حدود ۸۰۰ بلیت به فروش می‌رود.» افجه‌ای درباره اینکه چرا وقتی روی گزینه خرید بلیت بانوان کلیک می‌شود، می‌نویسد بلیت‌ها به اتمام رسیده، می‌گوید: «سایت مدتی مشکل فنی پیدا کرد که برای دقایقی فروش بلیت اینترنتی به تعویق افتاد وگرنه دلیل دیگری نداشت. باور کنید بانوان هم از سایت بلیت خریدند اما ظرفیت ما محدود است.»

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*