خوش آمدید - امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶
خانه » پزشکی سلامت » آلرژی و راه مقابله با آلرژی فصل بهار
آلرژی و راه مقابله با آلرژی فصل بهار

آلرژی و راه مقابله با آلرژی فصل بهار

آلرژی و راه مقابله با آلرژی فصل بهار معرفی مشکل آلرژی که به حساسیت هم مشهور است و راه های مقابله با آلرژی

آلرژی

به گزارش اولی ها مشاور تغذیه و رژیم‌درمانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: آلرژی به معنی واکنش سیستم ایمنی بدن نسبت به عوامل مختلفی از جمله مواد حساسیت‌زا است.

دکتر اسعد بطی، از گرده گل‌ها به عنوان یک عامل آلرژی‌زا نام برد و افزود: به دلیل گرده افشانی گل‌ها در فصل بهار، گرده گل‌ها بیشترین عاملی هستند که آلرژی ایجاد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین آلرژی‌ها در اواخر اردیبهشت و خردادماه اتفاق می‌افتد، اظهار کرد: بعد از ورود ماده‌ی آلرژن، بدن انسان شروع به ترشح موادی از جمله هیستامین می‌کند که این ماده سبب ایجاد التهاب و خارش در بدن فرد خواهد شد.

این مشاور تغذیه و رژیم درمانی ادامه داد: بهترین روش درمانی برای این افراد کنترل آلرژی و قرار نگرفتن در معرض مواد آلرژی‌زا و استفاده از ماسک‌های فیلتردار است.

وی تصریح کرد: در موارد شدید می‌توان برای بیمار، قرص‌ها و یا واکس‌های ضد حساسیت و آلرژی تجویز کرد که تا شش ماه الی یک سال آثار حساسیت را از بین می‌برد .

بطی با اشاره به اینکه هر چه تماس با ماده آلرژی‌زا بیشتر باشد، فرد بیشتر دچار آلرژی می‌شود، یادآور شد: در موارد بسیار شدید آلرژی می‌تواند باعث ایجاد کهیر، بثورات جلدی و در موارد بسیار شدیدتر باعث ایجاد ایست قلبی و تنفسی خواهد شد.

 


1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره اولین امتیاز را ثبت کنید
Loading...
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter