خانه » فرهنگ و هنر » سریال » آغاز پخش فصل سوم شهرزاد از اواسط زمستان ۹۶ + جزئیات

آغاز پخش فصل سوم شهرزاد از اواسط زمستان ۹۶ + جزئیات

آغاز پخش فصل سوم شهرزاد از اواسط زمستان ۹۶ + جزئیات

هر خبری که مربوط به سریال شهرزاد باشد، همچون سنگی که به میانۀ برکه‌ای پرتاب ‌شود، در فضای نت امواجی بزرگ و کوچک ایجاد می‌کند. آنطور که مهدی سلطانی در صفحۀ شخصی خود نوشته است فصل سوم شهرزاد در حال فیلمبرداری است، اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود و پیشامد غیرمنتظره‌ای روی ندهد، قرار است پخش آن از اواسط زمستان ۹۶ باشد. همین برای سر‌شوق آوردن تعداد زیادی از مخاطبان سریال کفایت می‌کرد. اما آیا همه راضی‌اند؟

توقع‌های بی‌پایان از سریال «ترین‌ها»

سریال شهرزاد از همان ابتدا با خود شماری از «تَرین‌ها» را یدک کشید: پر‌خرج‌ترین، پرطرفدارترین، پرفروش‌ترین و… . با آغاز پخش فصل نخست سریال، تعدادی بسیار زیادی به پای تماشای سریال نشستند. داستان پُرنوسان و دوجین بازیگر خبره و محبوب، نگاشته‌های نغمه ثمینی و حسن فتحی را جذاب‌تر از هر سریال وطنی دیگر ساخته بود.

در کنار تمام این‌ها، حسن فتحی که با ساخت سریال‌های پهلوانان نمی‌میرند، شب دهم و مدار صفردرجه نشان داده بود که در به‌تصویر‌کشیدن صفحات تاریخ در قاب تلویزیون قهار است، کارگردانی سریال را هم خودش برعهده گرفت تا بسیاری از مخاطبان، توقع سریالی دوست‌داشتنی را داشته باشند، توقعی که در فصل نخست برآورده شد، ولی در فصل دوم با حاشیه‌هایی همراه شد.

یک «ترین» دیگر هم اضافه کن!

در میانۀ و پس از ساخت فصل نخست شهرزاد، حاشیه‌های این سریال آغاز شدند. سوای از حاشیه‌های مالی این سریال، بسیاری از مخاطبان از بافت سریال در فصل دوم ناراضی بودند. همان‌طور که پیش‌از‌این هم به اختصار درباره پایان سریال شهرزاد اشاره کردیم، نقد‌هایی نظیر وارد‌شدن بیش‌از‌حد بازیگر به سریال (در عین حالی که روابطشان با دیگر بازیگران به‌خوبی شکل نگرفته است)، کِش‌دار‌شدن روابط عاشقانۀ شهرزاد و فرهاد، کم‌رمق‌شدن جریان داستان، بر‌هم‌خوردن منطق زمانی داستان در قسمت‌هایی و…، ازجملۀ نقد‌هایی است که به فصل دوم شهرزاد وارد می‌شوند. عدۀ زیادی هم پایان فصل دوم سریال شهرزاد راضی نبوده‌اند.

فصل سوم شهرزاد چطور خواهد بود؟

در‌هرصورت، نباید تنها به دیدن سویه‌های تاریک سریال شهرزاد بسنده کرد. شهرزاد توانسته است طیف وسیعی از مخاطبان را جذب خود کند، گرچه به توقع‌ درصدی از همین مخاطبان در فصل دوم نتوانسته پاسخ بدهد. باید صبر کرد و دید که روال داستان در فصل سوم چه تغییری را از سر می‌گذراند و نوار محبوبیت شهرزاد، ازنو صعودی می‌شود یا اینکه هم‌چنان روندی نزولی را طی می‌کند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*