خانه » زناشویی » دانستنی های جنسی » آشنایی با رفتارهای پرخطر جنسی

آشنایی با رفتارهای پرخطر جنسی

آشنایی با رفتارهای پرخطر جنسیReviewed by اولی ها on Jul 20Rating: 4.5آشنایی با رفتارهای پرخطر جنسیباشگاه خبرنگاران سایت تفریحی اولی ها سعی دارد در زمینه دانستنی های جنسی مطالبی را درباره رفتارهای پرخطر جنسی در اختیار شما قرار دهد . در این مقاله با ما همراه باشید .

رفتارهای پرخطر جنسی

باشگاه خبرنگاران سایت تفریحی اولی ها سعی دارد در زمینه دانستنی های جنسی مطالبی را درباره رفتارهای پرخطر جنسی در اختیار شما قرار دهد . در این مقاله با ما همراه باشید .

رفتارهای پرخطر جنسی نام رفتارهای پرخطر جنسی کدامند ؟!

حجب و حیای معمول در جامعه ما باعث شده که سطح اطلاعات عمومی درباره بیماری‌ های جنسی پایین بماند . این آگاهی های کم مخصوصا بین جوان ها ممکن است باعث خطرات بیشتری شود و به همین دلیل مناسب است که بعضی از این موارد برای تمام آن ها توضیح داده شود تا با پیشگیری از انجام رفتارهای پرخطر سلامت جامعه را تهدید نکنند . این مطالب هشدار های ضروری‌ ای، برای والدین و حتی همسران نیز می باشد .

رفتارهای پرخطر جنسی – باکتری‌ هایی که نازایی می آورند !

انواع ویروس‌ ها ، باکتری‌ ها و انگل‌ ها می‌ توانند از طریق تماس جنسی از فردی به فرد دیگر منتقل بشوند . متاسفانه برای انواع بیماری‌ های مقاربتی ویروسی مانند هپاتیت ، هرپس ، HPV و … درمان‌ های ضد ویروسی خیلی مشخص و موثری کشف نشده گرچه عفونت‌ باکتریایی درمان‌ آسان‌ تری دارد اما در صورتی که به موقع تشخیص داده شود . درکل رایج ترین بیماری‌ های آمیزشی انواع باکتریال آن است . از جمله رایج ترین بیماری‌ های باکتریال نیز می‌توان گنوکوک (عامل سوزاک) و کلامیدیا را نام برد . این بیماری‌ها علائم زیادی ندارند . به همین دلیل فرد ممکن است مبتلا شود اما متوجه ابتلا به آن نشود.

رفتارهای پرخطر جنسیسیفلیس هنوز رواج دارد !

بیماری سیفلیس که مردم معمولا با آن آشنای دارند از دیگر عفونت‌های باکتریال جدی دیگر می باشد که قادر است از راه ارتباط جنسی انتقال پیدا کند . در واقع سیفلیس برخلاف تصور برخی از افراد هنوز ریشه کن نشده و همچنان شایع است. اکثر افرادی که متوجه شیوع سیفلیس می شوند متعجب می شوند زیرا معتقدند این بیماری دیگر وجود ندارد. در زمان گذشته که آنتی‌بیوتیک‌ ها محدودتر بود سیفلیس هم نسبتا شایع‌تر بود. میکروب سیفلیس نسبت به آنتی‌بیوتیک بسیار حساس است و درمان اصلی آن پنی‌سیلین است.

رفتارهای پرخطر جنسی – درمان میکروب سیفلیس و شانکروئید

سیفلیس کاملا قابل درمان است اما اگر فرد بیمار ، متوجه آن نشود می‌تواند بسیار خطرناک شود . این بیماری امکان دارد در مراحل اولیه علائمی نداشته باشد و تنها به صورت یک جوش کوچک دیده شود اما مراحل دوم و سوم آن بسیار خطرناک است و مرحله سوم نیز حتی می‌تواند کشنده باشد. به صورتی که در سیستم عصبی مرکزی، مغز، مفاصل و… عوارض شدیدی را ایجاد می‌کند. از دیگر بیماری‌ های مقاربتی باکتریال می‌توان شانکروئید را نام برد که سبب ایجاد زخم‌ های مزمن در ناحیه تناسلی می‌ گردد . خوشبختانه این بیماری اگر تشخیص داده شود با آنتی‌بیوتیک‌ های مختلف قابلیت درمان دارد .

بیشتر بخوانید : خطرناکترین و شایع ترین هپاتیت از انواع بیماری هپاتیت

رفتارهای پرخطر جنسی

رفتارهای پرخطر جنسی – ویروس سرطان‌ زا ، در مردان و زنان ، هر دو!

از دیگر ویروس‌ های جدی و شایع به خصوص در افرادی که تعداد دفعات تماس های جنسی و شریک‌ های جنسی‌ آن ها زیاد است، ویروس زگیل تناسلی یا HPV است. اکثر افراد به این ویروس مبتلا هستند اما ممکن است علائم کلینیکی یا ضایعه پوستی مشخصی ندیده باشند. در نتیجه این ویروس به راحتی از طریق تماس جنسی انتقال داده می‌شود. ممکن است این بیماری به صورت یک زگیل تناسلی معمولی ظاهر شود که از راه های مختلف از جمله سوزاندن ، فریز کردن و… قابل درمان است اما متاسفانه در طولانی مدت می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

بعضی از انواع این ویروس در خانم‌ها خطر ابتلا به سرطان‌ گردن رحم را به شدت افزایش می دهد به صورتی که تا به حال به عنوان شایع‌ ترین و مهم‌ترین علت سرطان گردن رحم شناخته شده است. این ویروس نه تنها در بانوان بلکه در آقایان نیز می‌تواند منجر به انواع سرطان‌های دستگاه تناسلی بشود . به همین دلیل باید در مورد درمان و اقدامات پیشگیری اقدامات لازم را انجام داد.

رفتارهای پرخطر جنسی – تبخال تناسلی درمان قطعی ندارد

ویروس مهم و شایع دیگری که می‌تواند از طریق تماس جنسی انتقال داده شود «هرپس» یا همان ویروس تبخال می باشد که سبب بیماری تبخال تناسلی می‌ گردد. علائم آن نیز مانند تبخال روی سایر اعضای بدن نشان داده می شود. به این صورت که در ناحیه تناسلی یک جوش دردناک به وجود می آید و معمولا یک هفته تا ۱۰ روز زمان می برد تا درمان شود. این بیماری همانند تبخال لب درمان قطعی ندارد و اگر فرد یک بار به آن مبتلا شود بیماری هرچند وقت یک‌بار به وجود می آید .

نکته مهم اینکه حتی وقتی فرد مبتلا تبخالی ندارد هم قادر است ویروس را از طریق ترشحات تناسلی به افراد دیگر منتقل کند. همچنین اگر خانمی مبتلا به این بیماری باشد و باردار شود این ویروس خیلی راحت به جنین منتقل خواهد شد و عوارضی را برای نوزاد دارد . بیماری‌ های تناسلی به جز اینکه روی دستگاه تناسلی تاثیرگذار است سیستم تولید مثل و باروری انسان را نیز از بین می برد . لازم به ذکر است که ویروس ایدز و هپاتیت B نیز قادرند از مادر به جنین انتقال یابند.

رفتارهای پرخطر جنسی – واکسن هپاتیت B فراموش نشود!

از جمله ویروس‌ها بعد از HIV که در صدر است، ویروس هپاتیت B نیز قادر است از روش تماس جنسی انتقال یابد البته اگر فرد واکسن هپاتیت B را نزده باشد. حتی اگر فرد مبتلا، علائم مربوطه از جمله زردی یا یرقان هم نداشته باشد امکان انتقال این بیماری وجود دارد . واکسن هپاتیت B در حال حاضر در ایران به صورت معمول برای همه کودکان تزریق می‌شود اما افراد بالای ۲۲ سال ممکن است در کودکی این واکسن را دریافت نکرده باشند پس می‌توانند به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه نمایند و این واکسن را تزریق کنند . دیده شده که هپاتیت C و A نیز از طریق تماس جنسی امکان انتقال دارند اما احتمالش خیلی کمتر از هپاتیت B است و خیلی به ندرت انجام می شود .

رفتارهای پرخطر جنسی – انگل‌ها هم قادرند باعث نازایی شوند

«تریکوموناس واژینالیس» یا «تریکومونیازیس» نوعی انگل است که از طریق ترشحات دستگاه تناسلی انتقال پیدا می کند . این انگل معمولا در آقایان علائمی ندارد اما در بانوان می‌تواند باعث ترشحات شدید، دردهای لگنی و ناراحتی‌های دیگر نیز شود و اگر درمان نشود ممکن است سبب عوارض بلندمدت روی سیستم تولید مثل و نازایی گردد. شپش عانه از جمله دیگر انگل‌هایی است که می‌تواند از طریق ارتباط جنسی انتقال داده شود . به این صورت که اگر فرد روی موهای ناحیه تناسلی خود مبتلا به شپش باشد به راحتی می‌تواند آن را به فرد دیگری انتقال دهد . گال یا جرب نیز نوعی عامل انگلی می باشد و اگر فرد به این بیماری پوستی مبتلا شود ممکن است با تماس جنسی آن را به فرد دیگری منتقل کند.

رفتارهای پرخطر جنسی – علائم بیماری باکتریال گنوکوک

علائم آن اغلب به صورت ترشح خفیف ، سوزش ناحیه تناسلی و دردهای لگنی می باشد که اگر زود تشخیص داده شود به آسانی با استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ های معمولی قابل درمان است . موضوع مهم در مورد این دو بیماری ایجاد عفونت رحمی است که در خانم‌های جوان سبب نازا شدن آن ها می‌ شود. در واقع چون علائم پر سر و صدایی ندارند ممکن است اصلا فرد متوجه آن نشود و برای درمان این بیماری مراجعه نکند. پس این میکروب‌ها می‌توانند به آرامی از نواحی پایین‌تر به نواحی بالا یعنی به رحم و لوله‌های رحمی منتقل شوند و باعث چسبندگی و نازایی بشوند. به همین دلیل تشخیص به موقع این دو بیماری اهمیت زیادی دارد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

گالری تصاویر
تزئین میز غذاخوری عروس
تزئین حمام عروس
نظم دادن کابینت
طالع بینی شهریور 1398
افدرین
كليه حقوق اين سایت متعلق به آژانس دیجیتال مارکتینگ نردبان مي باشد.