چشم ها مهمترین عضو صورت هستند که در نگاه اول به نظر می آیند و باید همیشه زیبا باشند. یکی از راه های زیباسازی چشم، سایه زدن است، حال اگر فردی چشمان حساسی دارد، باید از آرایش‌ کردن صرف نظر کند؟ در ادامه این بخش از اولی ها با ما همراه باشید.

آرایش حرفه ای چشم های حساس

آرایش حرفه ای چشم های حساس

سوزش و خارش چشم مشکلی است که ممکن است افرادی که دارای حساسیت چشم هستند تجربه کرده باشند. این مشکل می‌تواند کار‌های روزمره را دشوار و گاه غیرقابل تحمل کند. برای خانم‌هایی با چشم‌های حساس، استفاده از لوازم آرایش چشم ممکن است یک کار سخت باشد. اگر آرایش به درستی انجام نشود، مشکلاتی مانند قرمزی چشم، سوزش و خارش ایجاد شود. در این مطلب نکات کاربردی برای آرایش چشم حساس را به شما معرفی خواهیم کرد.

1. برس‌های آرایشی خود را بشویید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای آرایش چشم حساس باید رعایت شود، تمیز کردن مداوم برس‌های آرایشی است. از آن‌جا که باکتری‌های فراوانی در برس‌های آرایشی متراکم می‌شوند، برس را با استفاده از صابون یا شامپوی ملایم تمیز کنید و آن‌ها را پارچه یا حوله خشک کنید.

2. سایه‌های کرمی

افرادی که چشمان حساس دارند با استفاده از سایه‌های پودری مشکل دارند. سایه‌های کرمی برای افرادی که چشم‌های حساس دارند مناسب‌تر هستند. همچنین بهتر است از سایه‌های اکلیلی استفاده نکنید، زیرا این سایه‌ها چشم‌های حساس را بیشتر تحریک می‌کنند.

3. داخل چشم را مداد نکشید

اکثر آرایش‌گران حرفه‌ای برای درشت‌تر نشان دادن چشم‌ها، گوشه‌ی داخلی چشم‌ها را با مداد سفید خط می‌کشند. این ترفند آرایشی به نظر بسیار کارآمد بوده، ولی افرادی که چشم‌های حساسی دارند به هیچ وجه نباید داخل چشم را خط بکشند.

4. لوازم آرایش با کیفیت انتخاب کنید

اگر چشم‌های حساسی دارید، نگران نباشید، هنوز می‌توانید بهترین آرایش چشم را داشته باشید. امروزه تعدادی از برندها به طور ویژه محصولاتی را برای این افراد تولید می‌کنند.  با این حال در انتخاب این محصولات هم احتیاط کنید. بهتر است محصولات برندهای مطرح را امتحان کنید تا بهترین محصول را بیابید.

5. لوازم آرایش خود را زود تعویض کنید

اگر چند ماه است که از لوازم آرایشی‌تان استفاده نکرده‌اید، بهتر است دست نگه دارید، آن‌ها دور ریخته، کمی هزینه کنید و لوازم آرایش جدید خریداری کنید. حتی اگر در مراقبت از لوازم آرایشی خود دقت لازم را داشته باشید، باید بدانید این محصولات پس از استفاده به انواع باکتری‌ها آلوده می‌شوند. برای کاهش تحریکات چشمی بهتر است لوازم آرایشی خود را زود به زود تعویض کنید.

آرایش حرفه ای چشم های حساس

آرایش حرفه ای چشم های حساس

6. انتخاب پرایمر و کرم پودر مناسب

پرایمرها و کرم پودرها نه تنها به دوام آرایش شما کمک می‌کنند، بلکه به عنوان محافظ پوست حساس اطراف چشم نیز عمل می‌کنند. پرایمرها و کرم‌های مخصوص دورچشم نیز وجود داشته که عملکرد خوبی دارند.

7. ریمل مژه و ابرو

اجتناب از ریمل مژه و ابرو برای افرادی که چشمان حساسی دارند، ضروری است، زیرا مواد به کار رفته در ریمل ممکن است باعث تشدید حساسیت شما شود.

8. رعایت بهداشت

رعایت کردن بهداشت یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام دهید، علاوه‌بر شستن برس‌های آرایشی، شستن دست‌ها قبل از آرایش کردن نیز به سلامت هرچه بیشتر چشم‌ها کمک می‌کند. همچنین از مالیدن چشم‌ها با دست خودداری کنید.

9. پاک کردن آرایش

بسیاری از ما اغلب فراموش می‌کنیم که باید سریعا آرایش چشم‌هایمان را پاک کنیم. اگر چشم‌های شما به لوازم آرایش حساس است حتما بعد از مدت زمان کوتاهی آرایش را با پاک کننده ملایم پاک کنید. با این کار چشمان خود را از انواع عفونت‌ها محافظت می‌کنید.

10. رنگ‌های مختلف را انتخاب کنید

برخی از افراد عقیده دارند که رنگدانه‌های لوازم آرایشی روی میزان حساسیت‌زدایی آن‌ها تاثیر دارد. به همین دلیل اگر همیشه از مداد چشم مشکی استفاده می‌کنید و چشم شما با استفاده از این مداد، قرمز می‌شود، بهتر است رنگ‌های روشن‌تری مانند قهوه‌ای را نیز امتحان کنید، ممکن است نتیجه متفاوت باشد.

همچنین بخوانید: چگونه از چشم ها مراقبت کنیم؟