خانه » اخبار ستارگان » آذر مهدی قلی خانی ” ثریا حکمت ” درگذشت + عکس و بیوگرافی
loading...

آذر مهدی قلی خانی ” ثریا حکمت ” درگذشت + عکس و بیوگرافی

آذر مهدی قلی خانی ” ثریا حکمت ” درگذشت ثریا حکمت بازیگر زن ایران صبح امروز جان به جان آفرین سپرد و درگذشت فوت ثریا حکمت پس از مقابله با بیماری

آذر مهدی قلی خانی معروف به ثریا حکمت بازیگر زن ایرانی که در فیلم های بسیاری در ایران نقش آفرینی کرده بود صبح امروز پس از مدتی که در کما به سر میبرد به دیار باقی شتافت .

ثریا حکمت درگذشت

آذر مهدی قلی خانی

مونا مجتهدی دختر ثریا حکمت  این بازیگر فقید ضمن اعلام این خبر گفت: متاسفانه از بیمارستان تماس گرفتند و اعلام کردند مادرم صبح امروز از دنیا رفته است.

ثریا حکمت با نام اصلی آذر مهدی قلی خانی متولد 1332 در خوی بود که پس از اخذ مدرک منشی گری از اوایل دهه 50 فعالیت بازیگری اش را آغاز کرد که تا اواخر دهه 80 ادامه داشت. از جمله فیلم های سینمایی که این هنرمند فقید در آن ها نقش آفرینی کرده بود می توان به آثاری چون «نقطه ضعف»، «تصویر آخر»، «خواستگاری»، «شب شکن»، «سمندر»، «جدال در تاسوکی»، «بهار در پاییز»، «دو همسفر»، «حالا چه شود؟»، «روز دیدنی»، «نیش»، « تهاجم»، «ماه پیشونی»، «آواز قو»، «عروسی مهتاب» و فیلم به‌یاد ماندنی «ای ایران» ناصر تقوایی اشاره کرد.

ثریا حکمت درگذشت

ثریا حکمت

مرد اول ، «آپارتمان» ، « فاصله»« گزارش»، «خانه به خانه» و «خاطره ها» هم از جمله سریال هایی هستند که حکمت در آنها به ایفای نقش پرداخته است.

این بازیگر بیش از یک دهه است که فعالیت بازیگری نداشت و در سال های اخیر با مشکلات معیشتی زیادی مواجه بود.

ثریا حکمت درگذشت

ثریا حکمت

حکمت که در اوایل سال جدید به دلیل مسمویت دارویی به بیمارستان منتقل شده بود با بهبود نسبی شرایطش ترخیص شده ولی بامداد 16 فروردین ماه به دلیل تشنج و لخته شدن خون بار دیگر به بیمارستان منتقل شد و به کما رفت.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*