خانه » اخبار » آخرین وضعیت آب و هوای کشور پنجشنبه 9 آذر 1396

آخرین وضعیت آب و هوای کشور پنجشنبه 9 آذر 1396

آخرین وضعیت آب و هوای کشور پنجشنبه 9 آذر1396

بر اساس تحلیل آخرین نقشه هواشناسی، امروز تا ظهر پنجشنبه در غالب مناطق کشور، جو پایدار است. از بعد از ظهر یا نفوذ جریان های شمالی بارش در سواحل غربی خزر شروع می شود، روز پنجشنبه در غرب خلیج فارس نیز رشد ابر و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

روز جمعه با تقویت جریان های شمالی و گذر موج تراز میانی، بارش ها در سواحل دریای خزر تشدید می شود و در ارتفاعات البرز، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و مناطقی از اردبیل بارش برق و وزش باد پیش بینی می شود، روز شنبه در برخی مناطق استناهای گیلانو مازندران بارش باران و در شمال شرق و شرق کشئر ئزش باد و کاهش دما پیش بینی می شود.

از بعد از ظهر روز پنجشنبه و طی روز جمعه دمای هوا در نوار شمالی کشور 2 تا 8 درجه کاهش میابد که کاهش دما در شمال شرقی کشور اواخر وقت جمعه و روز شنبه 4 تا 10 درجه بوده و در برخی نقاط با وزش باد شدید همراه خواهد بود. شرق خلیج فارس طی روز جمعه و شنبه و دریای خزر روز جمعه مواج پیش بینی می شود.

آخرین وضعیت آب و هوای کشور پنجشنبه 9 آذر1396 آخرین وضعیت آب و هوای کشور پنجشنبه 9 آذر1396آخرین وضعیت آب و هوای کشور پنجشنبه 9 آذر1396 جو پایداری در برخی مناطق کشور/ نفوذ جریان های شمالی بارش در سواحل غربی خزر

 

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*