خانه » اخبار » آخرین وضعیت آب و هوای کشور شنبه 25 آذر 1396

آخرین وضعیت آب و هوای کشور شنبه 25 آذر 1396

آخرین وضعیت آب و هوای کشور شنبه 25 آذر1396

آخرین تصاویر دریافتی از ماهواره بیانگر نفوذ سامانه بارشی از روز گذشته به کشور است که بخش های جنوب غربی و جنوب کشور را تحت تاثیر قرار داده است به طوریکه براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی این سامانه بارشی در دو روزآینده همچنان در بخش هایی از کشور فعال خواهد بود.

امروز به تدریج از میزان بارش از جنوب غرب کشور کاسته شده و همچنان در مناطق جنوب کشور، دامنه های جنوبی زاگرس، سواحل و جزایر جنوبی کشور، تنگه هرمز، دریای عمان و سواحل آن، غرب استان کرمان و جنوب استان یزد بارش باران، گاهی با رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش بینی می شود.

روز یکشنبه گستره فعالیت این سامانه، مناطق خلیج فارس، دریای عمان و سواحل آن، بخش هایی از استان هرمزگان، کرمان و جنوب شرق فارس را در برمی گیرد که فعالیت این سامانه در روزیکشنبه بصورت بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود.

در سه روز آینده در بخش هایی از شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز جوی نسبتا پایدار حاکم خواهد بود که پیامد آن انباشت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهایصنعتی و پر جمعیت این مناطق است.

آخرین وضعیت آب و هوای کشور شنبه 25 آذر1396آخرین وضعیت آب و هوای کشور شنبه 25 آذر1396آخرین وضعیت آب و هوای کشور شنبه 25 آذر1396آخرین وضعیت آب و هوای کشور شنبه 25 آذر1396آخرین وضعیت آب و هوای کشور

 

بیشتر بخوانید :  وضعیت آب و هوای کشورمان یکشنبه 14 آبان 1396

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*