آبشار بیشه ” پوران ” لرستان آبشاری زیبا که از دیدنش سیر نمی شوید + عکس

آبشار بیشه ” پوران ” لرستان آبشاری زیبا که از دیدنش سیر نمی شوید آبشار بیشه که در جنوب شهرستان دورود قرار دارد یکی از زیباترین آبشارهای دنیاست .

یکی از زیباترین مکان های طبیعی در دنیا آبشار ها هستند که معمولا از بازدید بالایی برخوردارند و آبشار بیشه لرستان یکی از زیباترین آبشارهای ایران است .

آبشار بیشه " پوران " لرستان

آبشار بیشه شهرستان دورود

آبشار بیشه که به نام آبشار پوران نیز شناخته میشود یکی از آبشار های دائمی ایران است که در استان لرستان و در نزدیکی شهر دورود قرار دارد .

شهرستان دورود شهرستانی است در شرق استان لرستان و مرکز آن شهر دورود است. مساحت شهرستان دورود ۱۳۲۶ کیلومتر مربع است که ۷/۴٪ خاک لرستان را شامل می‌شود. این شهرستان از شمال به شهرستان سربند، از شمال غربی به بروجرد، از شرق به شهرستان ازنا، از جنوب به شهرستان الیگودرز و از غرب به شهرستان خرم‌آباد محدود است. آب و هوای معتدل کوهستانی دارد و متوسط بارش سالانه آن ۶۷۰ میلی‌متر است. شهر دورود بر خلاف دیگر شهرستانهای استان لرستان از قدمت تاریخی بسیار کمی برخوردار است. قدمت تاریخی این شهر به حدود ۱۳۰ سال می‌رسد.

این شهرستان تا سال ۱۳۶۸ بخشی از شهرستان بروجردمحسوب می‌شد. مردمانش با لهجه‌های مختلفی صحبت می‌کنند که مهم‌ترین آنها بختیاری است. شهرستان دورود در دامنه رشته کوه باباهور زاگرس و در نزدیکی اشترانکوه قرار گرفته است. دو سر شاخه رود دز یکی از شمال بنام تیره و یکی از شرق بنام ماربره در دورود به هم می‌پیوندند و با نام رود سزار سرچشمه اصلی رود دز می‌شوند. این رود تقسیم‌کننده بخش لرستان و بختیاری در کشور می‌باشد.

آبشار بیشه " پوران " لرستان

آبشار بیشه شهرستان دورود

آبشار بیشه یا پوران در جنوب شهرستان دورود در فاصله ۳۵ کیلومتری آن قرار دارد.

این آبشار یکی از بهترین جاذبه های استان لرستان است که سالیانه افراد زیادی برای تعطیلات به ویژه از خوزستان به آنجا می‌روند. علاوه بر آبشار مذکور، منطقه بیشه تفریحگاه‌های طبیعی دیگری نیز دارد.

عکس های آبشار پوران یا بیشه در شهرستان دورود لرستان را مشاهده میفرمایید :

آبشار بیشه " پوران " لرستان

آبشار پوران شهرستان دورود

آبشار بیشه " پوران " لرستان

آبشار پوران شهرستان دورود

آبشار بیشه " پوران " لرستان

آبشار پوران لرستان

آبشار بیشه " پوران " لرستان

آبشار بیشه لرستان

منطبق با کلید واژه: گردشگری