دانشگاه تمام استعدادهای افراد از جمله بی استعدادی آن ها را آشکار می کند.(آنتوان چخوف)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵
خانه » بیوگرافی » بزرگان و مشاهیر » معرفی فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای و همسرانشان + عکس
معرفی فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای و همسرانشان + عکس

معرفی فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای و همسرانشان + عکس

معرفی فرزندان آیت الله سید علی خامنه ای و همسرانشان بیوگرافی خلاصه از زندگی فرزندان رهبر معظم انقلاب آیت الله سید علی خامنه ای و معرفی همسران فرزندان رهبر ایران

با توجه به علاقه مردم به شناخت بیشتر خانواده رهبر معظم انقلاب آیت الله سید علی خامنه ای و ابهاماتی که دشمنان رهبر ایران برای خانواده ایشان ایجاد کرده اند تصمیم بر آن گرفتیم تا با معرفی خلاصه از زندگی پسران رهبر ایران سید علی خامنه ای و دختران آیت الله سید علی خامنه ای و همچنین معرفی همسران فرزندان رهبر معظم انقلاب اطلاعات عموم مردم ایران را در مورد خانواده رهبر بزرگ اسلام بالا برده و توطئه دشمنان را خنثی کنیم .

پسران آیت الله سید علی خامنه ای

پسران آیت الله سید علی خامنه ای

در بین فرزندان رهبر معظم انقلاب، حجت الاسلام سیدمسعود خامنه‌ای، بیشترین اهتمام را به جمع‌آوری خاطرات پدر داشته اند و به و اداره دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب مشغول است و عمده تصاویر منتشره از فرزندان رهبر انقلاب متمرکز بر این فرزند رهبری است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی، از معدود چهره‌های تاریخ معاصر جهان است که فرزندانشان نقش حداقلی نیز در اثرگذاری بر قدرت حاکم ندارند؛ اما از فرزندان سکان‌دار انقلاب اسلامی ایران چه می‌دانیم و ایشان اکنون در چه موقعیتی هستند و چه نقش‌هایی بر عهده دارند؟

یکی از مباحثی که برای عموم مردم اهمیت و جذابیت دارد، خانواده حضرت آیت الله خامنه‌ای است. رهبر معظم انقلاب دارای شش فرزند هستند. نام خانوادگی همسر ایشان «خجسته» است.

 نام دخترانشان بشری خامنه ای و هدی خامنه ای ، نام فرندان پسرشان سید مصطفی خامنه ای ، سید مجتبی خامنه ای ، سید مسعود خامنه ای و سید میثم خامنه ای است. دو تن از فرزندان پسر ایشان هشت سال در جبهه‌های جنگ ایران و عراق حضور داشتند.

شهید سردار نورعلی شوشتری از فرماندهان جنگی ایران دربارهٔ حضور وی گفته‌  بود: «… به دفعات در جبهه نبرد حاضر شدند و در عملیات های مختلف شرکت کردند؛ مثلاً یک شب در عملیات «بیت‌المقدس ۳» بود که دیدیم «آقا سید مجتبی» با پسر آقای هاشمی رفسنجانی، آن جا ظاهر شدند.

 اما در هنگامی که من مشغول صحبت با بی‌سیم و انجام کارهای دیگر بودم، با فرزند آقای هاشمی راه افتادند به طرف خط، من هر چه کردم نتوانستم آنها را نگه دارم و رفتند.

 بعد با فرمانده لشگرشان تماس گرفتم و گفتم: اینها دارند می‌آیند مواظب باش که در خط شکنی شرکت نکنند.

روز بعد که به منطقه رفتم، دیدم اینها روی ارتفاعات «قَشَن» جایی که در نوک نقطه دفاعی قرار داشت و در محلی که واقعاً هم تخلیه مجروح از آن جا سخت بود و هم رساندن مهمات و آذوقه خیلی مشکل بود».

یکی از دختران ایشان همسر فرزند آیت الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبری است که ضمن آراستگی به لباس شریف روحانیت و علم دین در دانشگاه های کشور نیز به تدریس متون حقوقی به زبان فرانسه اشتغال دارند و دختر دیگر ایشان، همسر فرزند آیت الله باقری کنی از علمای تهران است.

سید مصطفی خامنه‌ای ، فرزند بزرگ ایشان با دختر آیت‌الله خوشوقت ازدواج کرده ‌است. سید مجتبی خامنه‌ای داماد دکتر غلامعلی حداد عادل است. سید مسعود خامنه‌ای نیز با فرزند آیت‌الله خرازی و خواهر صادق خرازی ازدواج کرده ‌است. سیدمیثم خامنه‌ای کوچکترین فرزند ایشان نیز به ازدواج دختر آقای لولاچیان از بازاریان متدین در آمده است.

مقام معظم رهبری همچون امام راحل فرزندان خود را از فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی مبرا داشته و به ایشان توصیه کرده‌اند، در کارهای اقتصادی وارد نشوند و ایشان نیز همواره تابع نظر پدر خویش بوده‌اند.

حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی معاون ارتباطات حوزه ای دفتر مقام رهبر معظم انقلاب در این رابطه می گوید: «ایشان چهار فرزند پسر دارند كه هر چهار نفر، طلبه‌ و معمم هستند و حقیقتاً هم درس می‌خوانند.

خوب هم درس می‌خوانند. من با اینها مأنوسم، این توفیق را دارم. اُنسی دارم، نشست داریم، گعده داریم، صحبت می‌كنیم. یك بار ندیده‌ام كه اینها راجع به پولی، امكاناتی و چیزهای از این قبیل صحبت بكنند. گویی افرادی معمولی هستند و پدرشان هم یك فرد معمولی است».

سید مصطفی خامنه ای

سید مصطفی خامنه ای

همسر سید مصطفی خامنه ای دختر آیت الله خوشوقت می باشد .
وی درباره زندگی حجت الاسلام مصطفی خامنه ای خاطره ای نقل می کند و می گوید: «آقا مصطفی‌ آقازاده بزرگ آقا‌ همان سال اول ازدواجشان که طلبه‌ قم بودند،‌ خانه‌ای اجاره کرده و مستأجر بودند – الان هم مستأجرند ـ ما را یک روز برای ناهار دعوت کردند. ما رفتیم منزل ایشان.

یک سال از ازدواج ایشان نگذشته بود، ماه‌های اول ازدواج ایشان بود. ما هم یک گلدان معمولی خریدیم و رفتیم که دست خالی نرویم.

من واقعاً‌ تعجب کردم که آیا این خانه، خانه‌ یک تازه‌داماد است؟! حالا نه خانه‌ فرزند رهبر انقلاب و مقام اول کشور، حتّی خانه‌ یک تازه‌داماد هم این نیست. یعنی یک خانه‌ تازه‌داماد، بالاخره یک زرق و برقی دارد؛ تا مدتها این زرق و برق خانه‌ تازه‌داماد و خانه‌ تازه عروس، هست.

 من در خانه‌ اینها، واقعاً همان زرق و برق معمولی یک تازه‌داماد و یک تازه عروس را ندیدم. بسیار زندگی معمولی، دوتا فرش ماشینی، آن هم نه سه‌ در چهار‌ چون من دقت داشتم به این چیزها. دور و بر خودم را نگاه می‌کردم.

حواسم بود و تا آنجا که می‌توانستم، رصد می‌کردم اوضاع و احوال خانه را‌. دو تا فرش شش متری انداخته بودند، دور خانه هم موکت بود و دو‌ سه تا پشتی ابری معمولی، نه مبلمانی، نه زرق و برقی! زندگی ساده و خوبی در آقازاده‌های ایشان سراغ داریم».

وی می گوید: «آقازاده‌ها در دفتر مسئولیتی ندارند. فقط در نشر آثار همکاری دارند، والاّ هیچ یک از آقازاده‌ها مسئولیتی ندارند. جایی هم مشغول نیستند.

ممحّض در درس و کار طلبگی هستند درس می‌خوانند و انصافاً هم درسشان خیلی خوب است. خیلی خوب پیشرفت کرده‌اند. خود آقا مصطفی که الان سطوح عالیه را در قم تدریس می‌کنند. ایشان مکاسب و کفایه در قم تدریس می‌کنند.

سید مجتبی خامنه ای

سید مجتبی خامنه ای

همسر سید مجتبی خامنه ای دختر غلامعلی حداد عادل می باشد .
غلامعلی حدادعادل درباره نحوه شکل گرفتن وصلت دخترش با حجت الاسلام سیدمجتبی خامنه‌ای می گوید: «سال 77، خانمی به خانه ما زنگ زده و گفته بود که می خواهیم برای خواستگاری خدمت برسیم. خانم ما گفته بود دختر ما در حال حاضر سال چهارم دبیرستان است و می خواهد ادامه تحصیل دهد.

ایشان دوباره پرسیده بودند اگر امکان دارد ما بیاییم دخترخانم را ببینیم تا بعد. اما خانم ما قبول نکرده بودند. بعد خانم ما از ایشان پرسیده بودند اصلاً شما خودتان را معرفی کنید. و ایشان هم گفته بودند؛ من خانم مقام معظم رهبری هستم.

خانم ما از هول و هراس دوباره سلام علیک کرده بود و گفته بود؛ ما تا حالا به همه پاسخ رد داده ایم. اما شما صبر کنید با آقای دکتر صحبت کنم، بعد شما را خبر می کنم.

بعد از صحبت با من قرار بر این شد که آنها بیایند و دخترمان را در مدرسه ببینند که هم دخترمان متوجه نشود و هم اینکه اگر آنها نپسندیدند، لطمه‌ای به دختر ما نخورد.

 طبق هماهنگی قبلی، خانم آقا آمدند و در دفتر مدرسه او را دیدند و رفتند. چند روز گذشت و من برای کاری خدمت آقا رفتم. آقا فرمودند؛ خانم استخاره کرده اند، جوابش خوب نبوده است».

حداد عادل ادامه می دهد: «بعد از چند روز خدمت آقا رفتیم. آقا فرمودند؛ آقای دکتر، داریم خویش و قوم می شویم. گفتم؛ چطور؟ گفتند؛ خانواده آمدند و پسندیدند و در گفت وگو هم به نتیجه کامل رسیده اند، نظر شما چیست؟ گفتم؛ آقا، اختیار ما دست شماست».

او ادامه می دهد: «آقا فرمودند که، شما، دکتر و استاد دانشگاهید و خانم تان هم همین طور. وضع زندگی شما مناسب است، اما زندگی من این طور نیست. اگر بخواهم تمام زندگی ام را بار کنم، غیر از کتاب هایم یک وانت بار می شود. اینجا هم دو اتاق اندرون و یک اتاق بیرونی است که آقایان و مسوولان در آنجا با من دیدار می کنند.

من پول ندارم خانه بخرم. خانه ای اجاره کرده ایم که یک طبقه مصطفی و یک طبقه هم مجتبی زندگی می کنند. شما با دخترت صحبت کن که خیال نکند حالا که عروس رهبر می شود، چیزهایی در ذهنش باشد. ما این طور زندگی می کنیم.
اما شما زندگی نسبتاً خوبی دارید. حالا اگر ایشان بخواهد وارد این زندگی شود، کمی مشکل است. مجتبی معمم هم نیست. می خواهد قم برود و درس بخواند و روحانی شود. همه اینها را به او بگو بداند».

سید مسعود خامنه ای

سید مسعود خامنه ای

در بین فرزندان رهبر معظم انقلاب، حجت الاسلام سیدمسعود خامنه‌ای بیشترین اهتمام را به جمع‌آوری خاطرات پدر داشته اند و به اداره دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب  مشغول است و عمده تصاویر منتشر شده از فرزندان رهبر انقلاب متمرکز بر این فرزند رهبری است که در مقطعی به اشتباه به عنوان تصویر حجت الاسلام سیدمجتبی خامنه‌ای مورد ارجاع قرار می‌گرفت.

همسر سید مسعود خامنه ای دختر آیت الله خرازی و خواهر صادق خرازی می باشد .

سید میثم خامنه ای

سید میثم خامنه ای

حجت‌الاسلام سید میثم خامنه‌ای نیز فرزند چهارم حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب است. او نیز دانش آموخته حوزه علمیه تهران است و سابقه شرکت در درس خارج آیت‌الله العظمی خامنه‌ای را دارند.

 سید میثم نیز مشغول تدریس در حوزه علمیه تهران هستند و با دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی همکاری دارند.

همسر سید میثم خامنه ای دختر آقای لولاچیان می باشد .

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (17امتیاز مطلب : 3٫82 )
Loading...
اشتراک گذاری مطلب

تاکنون 143 نظر ثبت شده است.

 1. جانم فدای رهبر. فدای نفس مسیحیای رهبر. رهبرساده زیست. باهوش. مهربان. خردمند. چقدر دشمن دارای اقا . دشمنانت همانند دشمنان علی و ال علی همواره ذلیل و خوار خواهند بود

 2. جانم فدای رهبر

 3. عشقم فقط سيد علي

 4. خدا به حق پنج تن آل عبا سايه رهبر عزيزتر از جانم رو تا ظهور حضرت صاحب الزمان از سر ما کم نکنه،که خدايي نکرده اگه نباشن ايراني هم وجود نخواهد داشت

 5. جانم فدای رهبر
  به حق اسم اعظم تا ظهور آقا امام زمان سایتون بالای سر تمام ملت باشه
  برامون دعا کنید

 6. اشک از چشمم جاری شد وقتی که بیشتر به عظمت و پاک زیستی رهبرم پی بردم . مولا و سرورم خدا سایه شما رو از سر ما لحظه ای کم نکنه . جانم فدای رهبرم .

 7. جانم فدای سیدعلی رهبرشجاع وعالم وعادل کشورم
  ارزویی ندارم جزسلامتی شما ای رهبرازاده

 8. فدای آقا بشم با این ذریه پاکشون.خداهمشونوحفظ وتایید کنه زیرسایه امام زمان سالموسلامت باشن.

 9. جانم فدایی رهبر

 10. باسلام خدمت مقام معظم رهبری .بااجازه وجودمقدس ایشان میخواستم کتابی دروصف اقا کتابی بنویسم متفاوت بابقیه .کتابی روان درقالب داستان متاسفانه اطلاعات ماجوانان دروصف این بزرگوارکم است وخیلیهااین مطالب رانمی دانند چگونه میتوانم اقدام کنم وکتابی بازبان روان وبه صورت داستان بااجازه وجودمقدسشان قلم بنگارم

  • با سلام و احترام
   کار بسیار خوبی میکنید .
   میتونید با دفتر مقام معظم رهبری تماس بگیرید و همچنین به سایتشون مراجعه کنید که اطلاعات بسیاری از ایشون وجود داره .

 11. انشا الله که خدا آقا رو برا مملکت ایران نگه داره

 12. جانم فدای رهبر بی ادعایم کاش همه تازه عروس وداماد ها کمی الگو بگیرند

 13. جانم فدای رهبرم التماس دعا آقا جان

 14. سلام براستی که مطالب خوب و آموزنده ای بودانشااله سایه رهبر عزیزمان بر سر همه مسلمانان جهان همچنان باقی بماند.

 15. تربیت چنین فرزندانی تنها از چنین شجره طیبه ای ممکن است حتما مصلحتی وجود دارد که کمتر در صدا و سیما از چهره دلربای فرزندانشان بهره مند می شویم، از خداوند منان طول عمر این خانواده آسمانی را مسئلت دارم .
  التماس دعا

 16. دوستت دارم رهبرم جانم فدایت

 17. اللهم عجل لولیک الفرج و احفظ و انصر نایب المهدی امامنا خامنه ای . جانم . تنها فرزندم را فدای مقام عظمای ولایت میکنم

 18. حاضرم تمام زندگیم را بدم بتونم با آقام چند دقیقه ملاقات کنم.. لبیک یا خامنه‌ای

 19. سلام خدمت رهبر انقلاب اسلامی اقای مهربان ودلسوز عزیزمان اقاجان ما که حرفمون به جایی نمیرسه شما با این همه بزرگی وپاکی که دارین برای ملتی که دوستتون دارن دعا بفرمایید تا بلکه این عوامل به ظاهردوستارشماومردم دستشون از ازاروخیانت به کشورعزیزمان ایران کوتاه بشه. جانم فدای ایران

 20. خالصانه به رهبرم عشق میورزم واز ته وجودم دوستش دارم حق نگهدارت. رهبر سرزمینم

  • جانم فدایت رهبرم ………………وقتی بغض میکنی آ روزی مرگ میکنم……… ان شاءالله فرج نزدیک است

 21. لبیک یا ابن الحیدر

 22. با سلام خدمت عزیزان چرا هیچ وقت در مورد خانواده مقام رهبری در صدا سیما برنامه ای پخش نکردید چرا ابهام های که در ذهن مردم هست با پخش برنامه خوب ساده بر طرف نکرده اید به نظر من خیلی خوب یک برنامه از زندگی رهبر ایران پخش کنید ممنون مصطفی از مشهد

 23. سلام آقا جان.حقا که شما همه زندگیتان علوی است.نامتان نام علی،عدل شما عدل علی و حتی شیوه زندگیتان همچون ابوتراب دور از تجملات..آقا ما شیفتگان ولایت وفادار به شمائیم و دلتنگیهایمان و حسرت رنگ و بوی امیرالمومنین علی ع را با دیدار شما و ولایتتان برطرف میکنیم

 24. جانم فدای رهبر

 25. صادقانه و ازته دل دوستون دارم . فک کنم این جمله اولین جمله ایه که هرکسی که بخواد جمله ای واسه حضرت آقا بنویسه به زبونش بیاد چطور که دوست داشتن ائمه و معصومین قبل از تولد تو ذات و خون ماست دوست داشتن آقامون هم از همون دوست داشتنهاست این حرف رو از خیلی ها شنیدم که وقتی از نزدیک رهبرمون رو دیدن نتونستن جلوی اشکاشونو بگیرن منم خیلی دوست دارم این حس رو تجربه کنم . سلامت باشید سربلند انشالله.

 26. تنهاکلمه ای که می توانم بگویم آقاجان دوست دارم فدایت بشم

 27. عشق می ورزم به رهبرعزیزم ماهم ساده زیستن راازامام خمینی یادگرفته ایم.

 28. سلام آقا وسرور خوبم نوردیده ام من ارادت خاصی نسبت ب شما دارم و شبانه روز دعا گوی شما برای سلامتی وعمر روز افزون وباعزت برای شما هستم.باوجود اینکه یکبار درسفر استانی شما ب اصفهان شما سرور وآقایم وچهره نورانی وپر فضیلتتان رادیدم خیلی دلم میخواهد از نزدیک ملاقاتتان کنم ونصیحتها وراهنمایهای شما راسرلوحه ی زندگیم قرار دهم.ازخداوند متعال سلامتی وظهور امام زمان(عج)وشما رامسئلت دارم.ملتمس دعا.

 29. تنها چیزی ک بر زبانم مي آيد این است که آقا آرزوی قلبی م این است که شما را ببینم و جان من به فداي شما شود. شما محبوبترين فرد زندگی من هستيد جانم ب قربان شما

 30. بشدت لایک
  هرچی باشیم از هر قوم و قبیله ای
  بازهم هوادار ایشون هستیم
  بازهم باعث تاسفه که ایشون یار دیرین خودشان (آیت الله هاشمی رفسنجانی) رو از دست دادن
  و بهشون تسلیت می گم

 31. جانم امام خامنه ای

 32. سلام آقای خوبم همه ما سرباز شما هستیم و به شما و راهتان عشق می ورزیم فرزندانم فدای راه مقدستان خدایا از عمر ما بگیر و به عمر قلب تپنده جهان اسلام و ایران بیفزا آقا جان خیلی آرزو دارم از نزدیک زیارتون کنم برای ازدواج پاک و شغل آبرومند جوانان دعا بفرمایید.از خداوند سلامتی و ظهور امام عصر(عج) و شما و همه شیعیان را مسئلت دارم یا علی مدد ملتمس دعا

  • سلام وعرض ادب حضور مولاومقتدایم بابی انت وامی ونفسی کاش میشد میدیدمتون.چشم پرگناهم نیست لایق دیدارتان.برای حقیرسراپاتقصیردعاکنید

X بستن
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter