كسي كه هرگز تحت فشار نزيسته باشد، آزادي را لمس نمي كند.
خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵
خانه » اخبار » اجتماعی » بعد از ملکه انگلیس چه مقدار ارث باقی می ماند؟
بعد از ملکه انگلیس چه مقدار ارث باقی می ماند؟

بعد از ملکه انگلیس چه مقدار ارث باقی می ماند؟

بعد از ملکه انگلیس چه مقدار ارث باقی می ماند؟

الیزابت دوم (الیزابت الکساندرا مری؛ زادهٔ ۳۱ فروردین ۱۳۰۵ خورشیدی برابر با ۲۱ آوریل ۱۹۲۶) ملکه سلطنتی بریتانیا، کانادا، استرالیا، و نیوزیلند، و رئیس اتحادیه کشورهای همسود است.

images-1

ملکه انگلیس

او همچنین ملکه ۱۲۲ کشور است که از زمان جلوس او مستقل شده‌اند: جامائیکا، باربادوس، باهاما، گرنادا، پاپوآ گینه نو،جزایر سلیمان، تووالو، سنت لوسیا، سنت وینسنت و گرنادین، آنتیگوا و باربودا، بلیز و سنت کیتس و نویس. وی هم‌چنین رئیس عالی کلیسای انگلستان و مدافع ایمان در برخی از کشورهای قلمرویش نیز هست.

ملکه الیزابت بعد از آنکه دو هفته در ایام و مراسم‌های مهم کریسمس و سال نو به دلیل بیماری در انظار حاضر نشده بود، بالاخره چهارشنبه گذشته دیده شد.

آی بی تایمز، در گزارشی نوشت اگر بیماری سخت ملکه منجر به مرگش شود گزینه اول برای تاج و تخت انگلیس چارلز فرزند اول وی است که چیزی حدود 84 میلیارد دلار دارایی شخصی‌ ملکه را به ارث می‌برد.

نکته جالب این‌که ملکه بریتانیا تنها فردیست که در این کشور از دادن مالیات معاف است در حالی‌که تمامی افراد بالغ در انگلیس موظف به پرداخت مالیات‌های مختلف تا آخر عمر خود هستند.

دارایی‌های متعددی برای ملکه و همسرش وجود دارد که از آن جمله بازرگانی مستقل و متعلق به خاندان سلطنتی فعال در دوره سلطنت الیزابت بوده که تا ماه ژوئن سال گذشته معادل 14.8 میلیارد دلار ارزش داشت.

بر اساس اطلاعات دولتی انگلیس، حقوق سالیانه همسر ملکه بریتانیا هم 442 هزار دلار است و این حقوق برای انجام وظایف عمومی‌اش در حمایت از ملکه پرداخت می‌شود.

دارایی‌های شخصی ملکه در اسکاتلند معادل 140 میلیون دلار است و کاخ ساندرینگهام در نورفولک انگلیس هم 65 میلیون دلار ارزش دارد.

خود کاخ اصلی خاندان سلطنتی که کاخ باکینگهام در لندن است، 2.8 میلیارد دلار ارزش دارد و کلکسیون سلطنتی که طی 500 سال گذشته از سوی پادشاهان یا ملکه‌های بریتانیا جمع‌آوری شده معادل 25.9 میلیارد دلار می‌ارزد.

برآوردهایی تا سال 2013 نشان می‌داد درآمد املاک خصوصی ملکه 537.5 میلیون دلار است.

همه این دارایی‌ها، جزء دارایی‌های شخصی ملکه بریتانیا و همسرش بوده و به جانشین ملکه به ارث خواهد رسید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره اولین امتیاز را ثبت کنید
Loading...
اشتراک گذاری مطلب

X بستن
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter