حوادث چون روزها سپری می شوند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶
خانه » اخبار » حوادث » آمار تجاوز به زنان و دختران در ایران تا سال 94
آمار تجاوز به زنان و دختران در ایران تا سال 94

آمار تجاوز به زنان و دختران در ایران تا سال 94

آمار تجاوز به زنان و دختران در ایران تا سال 94 آخرین آمار اعلام شده از قوه قضائیه از میزان جرم ها اللخصوص جرم تجاوز به عنف

آخرین آمار جرم های کیفری و همچنین خودکشی و تجاوز به عنف توسط قوه قضاییه اعلام شد که این آمار که تا سال 93 ثبت شده است از افزایش شدید تجاوز به زنان و دختران در چند سال اخیر در ایران خبر میدهد .

نماینده معاونت راهبردی قوه قضائیه با بیان اینکه براساس آمار پزشکی قانونی دو هزار و 300 مورد قتل عمد در سال 93 در کشور اتفاق افتاده است، در خصوص مزاحمت زنان و دختران گفت: براساس آمار ناجا افزایش 98 درصدی مزاحمت زنان و دختران در سال گذشته را شاهد بودیم.

قنبرنژاد روز شنبه در نخستین جلسه کمیته پیشگیری از خشونت که در معاونت اجتماعی و پیشگیری از قوه جرم قوه قضائیه و با حضور محمدباقر الفت معاون پیشگیری از قوه جرم قوه قضائیه و دیگر مسئولان قضایی برگزار شد، این مطلب را اعلام کرد.

وی با بیان اینکه ضرب و جرح، توهین، تهدید و تخریب جزو 10 اتهام نخست کشور در 5 سال اخیر است، اظهار داشت: براساس معاینات پزشکی قانونی استان های چهارمحال بختیاری، اردبیل و کهکیلویه و بویراحمد به لحاظ جمعیتی در حوزه نزاع بیشترین آمار و استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی کمترین نزاع را در کشور را در سال 93 داشته اند.

به گفته وی، براساس آمار پزشکی قانونی دو هزار و 300 مورد قتل عمد در سال 93 اتفاق افتاد که استان های سیستان و بلوچستان، ایلام و کرمان به نسبت جمعیت خود بیشترین قتل عمد در سال گذشته را به خود اختصاص داده اند.

 

** ایلام، کرمانشاه و کردستان در صدر خودکشی

نماینده معاونت راهبردی قوه قضائیه با بیان اینکه ایلام، کرمانشاه و کردستان بیشترین میزان خودکشی را در سال گذشته به خود اختصاص داده اند، گفت: براساس آمارهای موجود 50 درصد خودکشی ها با شیوه مرسوم حلق آویز انجام می شود و مسمومیت با سم، مسمومیت با دارو، سوختگی و استفاده از سلاح گرم در رده های بعدی شیوه خودکشی قرار دارد.

 

* افزایش 62 درصدی پرونده های تخریب از سال 89 تا 93

این مقام قضایی از افزایش 62 درصدی پرونده های تخریب از سال 89 تا 93 خبر داد و گفت: 116 هزار و 971 مورد پرونده تخریب در سال 89 وجود داشت که در سال 93 به 189 هزار و 92 مورد افزایش یافته است.

 

* آمار دادگاه کیفری

قنبرنژاد با بیان اینکه 17 هزار و 869 مورد پرونده در دادگاه کیفری در سال 90 تشکیل شده است، گفت: در سال 91 این تعداد پرونده ها به 16 هزار و 565 مورد کاهش یافته که رشد منفی 7،3 درصدی را شاهد بودیم.

به گفته وی، در سال 92 حدود 17 هزار و 281 مورد پرونده وارد دادگاه کیفری شد که در مقایسه با سال 91 4،3 درصد افزایش یافته است و میزان ورودی پرونده ها در سال 93 نیز به 20 هز ار و 259 مورد پرونده افزایش یافته است.

 

* یک هزار و 313 مورد تجاوز به عنف در سال 93

نماینده معاونت راهبردی قوه قضائیه از افزایش ناگهانی 200 تا 300 موردی تجاوز به عنف از سال 89 خبر داد و گفت: در سال 93 حدود یک هزار و 313 مورد تجاوز به عنف گزارش شده است که این آمار اگرچه در مقایسه با سال 92 کاهش 30 فقره ای را نشان می دهد اما در مجموع از سال 89 تجاوز به عنف یک افزایش ناگهانی 200 تا 300 موردی داشته و همان رقم تقریبا ثابت است.

قنبرنژاد با بیان اینکه میزان مزاحمت زنان و دختران در سال 89، حدود 72 هزار مورد بوده است، گفت: براساس آمار نیروی انتظامی مزاحمت زنان و دختران در سال 93 به 142 هزار و 933 مورد رسید که افزایش 98 درصدی داشته است.

 

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره اولین امتیاز را ثبت کنید
Loading...
اشتراک گذاری مطلب

تاکنون 8 نظر ثبت شده است.

 1. در جواب اون کسی که گفته “معلومه قانون تمكين رو هم قبول داريد” خانم لطفا جواب دهید که اگر امثال این قوانین اسلامی بد هستن پس چرا بیش از 60درصد گروندگان به اسلام در غرب زنان هستند؟ (منبع: راشا تودی، بی بی سی و…)

 2. کسایی که این کارو می کنن یه لحظه خودشونو بذارن جای اون دختر…

 3. تازه اين موارديه كه گزارش شده، متأسفانه هنوز هم باور كثيف “كرم از خود درخته” باعث شده خيلي از موارد تجاوز از ترس آبرو!!! گزارش نشه. در ضمن چند سال اخير تجاوز توسط محارم هم به شدت افزايش يافته كه اون هم معمولن گزارش نميشه. تحاوز از طرف همسر هم كه در قوانين ما تعريف نشده، پس در نتيجه اين آمار نسبت به آمار جهاني فاجعه اس

  • با سلام و احترام
   بله درسته در تمام دنیا خیلی از دختران و زنان برای حفظ آبرو شکایت نمیکنند اما ان باور کرم از درخته رو متوجه نشدیم .
   ترس از بی آبرویی در تمام دنیاست و نه تنها در ایران . اثباتش رو میتونید تو سایتهای خارجی بخونید .
   شکایت هر دختر یا زنی برای تجاوز به هیچوجه در جامعه مطرح نمیشه که کسی بخواد بگه کرم از درخته یا چیز دیگه .
   قوه قضاییه وظیفه داره در سکوت تمام پرونده رو چک کنه و برخورد کنه تا آبروی کسی نره .
   این که دختران و زنان شکایت نمیکنند کار اشتباهی هست و همین مورد باعث شده که متجاوزین با خیال راحت تجاوز کنند و بعد از 500 تجاوز یک نفر شاکی میشه و میگیرنش اونوقت یادشون میاد بهشون تجاوز شده .
   تجاوز به محارم در ایران نسبت به سایر کشورهای دنیا به شدت پایین تره دلیلشم اینه که در اکثر خانواده های ایرانی حریم ها رعایت میشه و در اصل محرم و نامحرم و خانواده معنا داره و خیلی کم پیش میاد که کسی در ایران همچین کاری کنه اما در کشور های غربی همونطور که در سایت های پورن میبینید حتی تبلیغ میکنند که به محارم تجاوز کنید . دلیلشم کافیه خودتون یه سر بزنید به این سایت ها کاملا واضحه که شدیدا دوست دارند این اتفاق بیفته و همش از این قسم فیلم ها میذارن و تحریک میکنند که به محارم تجاوز کنید بدون هیچ برخوردی .
   من محارم رو اصلا قبول ندارم در ایران .
   تجاوز از طرف همسر ؟؟؟ در دنیا این رو قبول دارند ؟؟ منظورم اینه زن میره دادگاه میگه همسرم بهم تجاوز کرده ؟؟؟ بعد دادگاه چطور پیگیری میکنه ؟؟؟ دادگاه به صرف صحبت زن مبنی بر تجاوز همسرش به وی ، مرد رو زندانی میکنه ؟؟؟
   نمیگم همچین قانونی در کشورهای غربی نیست اما قبول کنید خنده داره . چیزی که نمیشه اثباتش کرد . رابطه جنسی حق مرد و زن در یک رابطه زناشوییه . اینکه زن ازدواج کنه و بگه که مرد حق نداره به من دست بزنه خودش خلاف قانونه .
   البته بنده نمیگم که مردا تجاوز کنند و زنا رو به زور مجبور به برقراری رابطه جنسی کنند اما خب فکر نکنم همچین اتفاقی بیفته وقتی خود زن با همسرش رابطه درستی داشته باشه .
   البته درسته برخی دوست دارند که در حالت تجاوز برقراری رابطه کنند که زن بهتره به جای شکایت به دادگاه به روش های مشاوران گوش بده و همسرش رو درست کنه .
   مطمئن باشید در هیچ کجای دنیا یک مرد رو به جرم تجاوز به زن خودش نمیتونند مجرم بشمارند .
   وقتی یه قانون تصویب میشه باید اساس و بنیانی داشته باشه و اینکه یه قانون تصویب کنیم که زن بیاد دادگاه وشکایت کنه که همسرش بهش تجاوز کرده !!! و سپس مرد رو زندانی کنند . این واقعا بی پایه است . در این موارد دادگاه پیشنهاد مشاور خانواده میده .
   زن میتونه از همسرش طلاق بگیره و نیازی به زندان انداختن مرد نیست .
   در هر صورت من با صحبت هاتون در مورد شکایت از ترس بی آبرویی موافقم اما دو مورد بعد اصلا قابل درک نیست اللخصوص در ایران .

 4. وقتی وضع اقتصادی خراب باشه زن نیست بگیزیم زنم نباشه تقیان شهوت….

  • از صحبت هاتون معلومه قانون تمكين رو هم قبول داريد!!! پس بحث با شما نتيجه اي نداره. باور كنيد غرب چيز ترسناكي نيست فقط حقوق برابر بين زن وً مرده كه شما افراطيون نميتونيد قبولش كنيد. در ضمن از روي آمار صحبت كنيم بهتره، شادترين زنان دنيا و امن ترين كشورها از نظر محيط كار زنان، كشورهاي اسلامي نيستن بلكه همون كشورهاي غربين

  • با سلام و احترام
   قانون تمکین قانون درستی هست به شرطی که درست اجرا بشه .
   شما که قانون تمکین رو قبول ندارید قانون مهریه و نفقه و حق المثل و … رو هم نباید قبول داشته باشید . البته اگر طرفدار مساوات هستید .
   اگر به مرد حق تمکین داده شده به زن هم مهریه ، نفقه ، حق المثل و … داده شده که برخی از زنان هم شغلشون شده اخاذی از این طریق هایی که عرض شد . بر طبق گفته های شما ما مردان هم باید بگیم قانون مشکل داره که به زنان این حق رو داده .
   متاسفانه ما ایرانیا هر چی که به نفعمون نباشه رو خلاف میدونیم در صورتی که هم قانون تمکین و هم قانون مهریه و… درست اجرا بشه قانون بسیار خوبیه .
   در کشورهای غربی که دارید دم از قانون خوبشون میزنید مردان با زنان رابطه جنسی برقرار میکنند و وقتی زن باردار میشه میرن دنبال زن بعدی و همسرشون رو ول میکنند .
   همون سایت هایی که آمار میدن دارند آمار میدن که در کشورهای غربی اسم پدر در شناسنامه بچه ذکر نمیشه . تحلیل شما از این موضوع چیه ؟ رشد جمعیت در این کشورها کاهش پیدا کرده و دلیلش رو که جویا شدند زن ها اعلام کردند بچه نمیخوان چون وقتی باردار میشن همسرشون ولشون میکنه میره .
   کشور ایران کلا شاد نیستند و ربطی به زن و مرد نداره اما دلیل اینکه سایر کشورها شاد هستند چیز دیگریست نه این موضوع .
   دلیلش به وضوح مشکلات اقتصادی مردم هست . قطعا اگر در خانواده های ایرانی مردان خانواده بتونند از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشند و زن و بچشونو حمایت مالی کنند خانواده ها شاد میشن .
   در محیط های کاری ایران زنان مشکل امنیتی دارند ؟؟؟؟؟
   شما کجا همچین چیزی دیدید ؟؟؟
   کی گفته غرب ترسناکه ؟؟؟ ما گفتیم غرب ترسناکه ؟؟؟ شما حرف میذارید دهن ما بعد خودتون لقب به ما هم میدید . حقوق مساوی زن و مرد آرزوی هر کسی هست اما شرایط داره .
   ببینید شما خیلی راحت به بنده لقب افراطی میدید چون مخالف نظر شما نظر بنده هست اما من وقتی نظر دادم به هیچوجه شما را افراطی نخوندم .
   اول عینک افراطی و این صحبت ها رو از چشمتون بردارید بعد نظراتتون رو بر اساس آمار درست بدید نه چیزی که ثابت نشده و چیزی که فقط حرفه .
   شما فرمودید در ایران قانون تجاوز به همسر نیست . بنده پاسخ دادم در کشورهای غربی که هست شما میتونید چطور در دادگاه بررسی میشه . یعنی زن میره دادگاه میگه همسرم باهام رابطه جنسی برقرار کرده و من نمیخواستم ؟ دادگاه هم مرد رو زندانی میکنه ؟
   شما در پاسخ از افراطی بودن من حرف میزنید تازه هنوز پاسخ به سوالات قبلی من رو نداده میفرمایید مشکل شاد بودن زنان برای تجاوز و این مسائل هست در صورتی که همه ما میدونیم مشکل اقتصاد ماست و حتی میفرمایید زنان ایرانی در محیط کار امنیت ندارند . این صحبت شما کاملا بدون استناد هست چون تا به حال اینقدر شکایات کم بوده که حتی خبرگزاری ها به پیگیری این مسائل هم فکر نکردند .
   پس خواهش میکنم اول عینک افراطی و تفریطی رو از چشماتون بردارید و دوم با آمار و سند حرفاتون رو ثابت کنید نه فقط حرف .

 5. عجب … بودند خخخخ

X بستن
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب برای سایت اولی ها محفوظ است
Facebook | Instagram | Pinterest | Google+ | Twitter